Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 231
Burç

1 ay önce - Prş 06 Şub 2020, 08:13

Eskiden bunlar sabah akşam metrobüs sistemini eleştirir, neden metro yapılmadı diye Kadir Topbaş'a isyan ederlerdi. Şimdi 10 tane daha metrobüs aracı eklendi diye "sorun çözüldü, teşekkürler İmamoğlu" moduna geçmişler

Otobüssing 993
1 ay önce - Prş 06 Şub 2020, 16:14

Alıntı:
Evet kesinlikle çok doğru. Marka hastası falan değiliz ama görünen köy de kılavuz istemez. Önce PHİLEAS Daha sonra da BREDA'ların hali ortada bu hattın yoğunluğunu kaldıramadılar. Heleki AKİA olursa işte ikinci FİYASKO Vakası olur.

Duygularımın tercümanı olmuşsunuz resmen

Ustura Faysal
1 ay önce - Prş 06 Şub 2020, 16:24

Alıntı:
Şimdi 10 tane daha metrobüs aracı eklendi diye "sorun çözüldü, teşekkürler İmamoğlu" moduna geçmişler

İşin daha da ilginci ortada çözülen bir sorun da yok aslında. İlk geldiklerinde sorun oluşturdular, sonra da çözüp sorunu çözdük diye yaygara yapıyorlar.

Yukarıda bir arkadaş yoğun saatlerde dakikada 3 araç kalkacak şekilde planlama yaptık demiş. Yahu zaten Zincirlikuyu'da yoğun saatlerde 20 saniyede 1 değil 3 tane otobüs kalkardı, dakikada dokuz araç kalkardı. Duraklarda aynı anda arka arkaya 7-8 tane otobüs durduğu olurdu. Ama yetmiyor işte, geçen sene de yetmiyordu, şimdi de yetmiyor. Ama nedense 10 yıldır metrobüse atmadık b.k bırakmayanlar şimdi cici metrobüs muamelesi yapmaya başladılar 🤣

Tarıkburnu
1 ay önce - Cum 07 Şub 2020, 16:21

Bazı arkadaşlar üstteki mesajım için kaynak istemiş
.Buyrun kaynak

https://www.iett.istanbul/tr/main/news/metrobus-s ...rildi/2331

Ayrıca galiba hem akia hemde mercedes alınacak.Bu ayki İstanbul Bülteninde hem akia hemde mb capacity resmi vardı

Cüneyt Ersezen
1 ay önce - Cum 07 Şub 2020, 22:03

Alıntı:
İşin daha da ilginci ortada çözülen bir sorun da yok aslında. İlk geldiklerinde sorun oluşturdular, sonra da çözüp sorunu çözdük diye yaygara yapıyorlar.

İlk geldiklerinde ne sorun oluşturdular acaba ?

Ceemmm
1 ay önce - Cmt 22 Şub 2020, 14:55

Yeni araclarla ilgili bir gelişme var mi?

Ustura Faysal
1 ay önce - Cmt 22 Şub 2020, 15:07

Alıntı:

Seferleri azaltıp sorun varmış gibi gösterdiler. Sonra da işte 3-5 sefer ekledik sorun düzeldi ayağına yattılar.

Metrobüste araçlar zaten neredeyse tam kapasite çalışıyordu, şimdi de tam kapasite çalışıyor. Değişen çok bir şey yok. Çalışan araç sayısı aynı, yolcu yoğunluğu aynı.

M7 hattı açıldığında bir miktar (en fazla %5) rahatlama olur o kadar. Onun haricinde ana arter olduğu için zaten yolcu potansiyeli çok yüksek ve hiç bir şekilde de otobüs ile taşıma yapılarak baş edilecek bir durum değil.

Yoğun saatlerde aynı anda duraklarda 7-8 tane araç oluyor daha ne olsun. Ama yetmiyor, yetmez.

Bu arada başka bir başlıkta okumuştum, Ekrem İmamoğlu döneminde 20 saniyede bir sefer yapıldığına dair. Oysa zaten özellikle yoğun saatlerde Zincirlikuyu'dan 20 saniyede bir değil 3 araç birden kalkardı, hem de Anadolu yakasından gelip devam eden otobüsler hariç.

Yani bu hat üzerinde Ekrem İmamoğlu'nun + yönde en ufak bir düzenlemesi yok. Eskiden nasılsa aynı şekilde işliyor zaten, ama adam çıkıyor boyuna şunu yaptık, bunu yaptık diyor. Yahu bu adam üst geçidin başına turnike koyarak karşıya gerçekleri bile mağdur etti, kafa ancak o kadar çalışıyor çünkü.

Kısacası Metrobüs 10 yıldır hangi şartlarda çalışıyor ise şimdi de aynı çalışıyor, ekstra yapılan bir şey yok, ama adam sürekli olarak şunu yaptık, bunu yaptık deyip duruyor.

Ali clarkkent
1 ay önce - Çrş 26 Şub 2020, 10:01

Sabah saatlerinde metrobüslere binmek büyük sıkıntı. Özellikle Şirinevler durağı. Zaten otobüs sayıları azaltıldı. Durağa geç geliyorlar. Otobüs gelene kadar bir sürü insan birikiyor. Aslında şöyle bir çözüm geliyor aklıma. Tam gün olmasa bile sabah ve akşam vaktinde Avcılar'dan Beylikdüzü'ne metrobüs hattı açılabilir. 34AS ve 34Z hat numaralı otobüsler Şirinevler durağına neredeyse boş geliyor. Fakat insanlar Avcılar'da inip arkadan gelen otobüse aktarma sıkıntısı yaşamamak için 34AS ve 34Z hat numaralı otobüslere binmiyorlar. Herkes 34C ve 34BZ hat numaralı otobüsleri kullanıyor. Bu da büyük sıkıntı. Özellikle bayanlar için.

Avcılar Cihangir'de, Mustafa Kemal Paşa'da, Saadetdere'de ve sonra gelen bir çok durakta üniversiteler var. Genelde öğrenciler kullanıyor. Sıkış tıkış oluyor.

Dediğim gibi. Sabah ve akşam kullanılmak üzere Avcılar-Beylikdüzü arasında geçici bir hat açılması gerekir.

Ali clarkkent
1 ay önce - Çrş 26 Şub 2020, 10:13

Cüneyt Ersezen

Alıntı:

1 seneden fazladır Metrobüs kullanıyorum. Şirinevler-Güzelyurt arasında 15 istasyon gidiyorum. Hergün gidip gelince artık can sıkmaya başladı. Ben de can sıkıntımı atmak için koyun sayar gibi Şirinevler durağından itibaren Güzelyurt durağına kadar kafamı cama yaslayarak karşıdan gelen metrobüs adetlerini sayardım. Ortalama rakam 230 civarında idi. Rekor 251. Yani 15 istasyon gidene kadar önceki belediye zamanında ortalama 230 otobüs gelirdi karşıdan. Sonra belediye değişti. Yeni belediye işe yeni başladığında yine bir kaç gün saydım. Karşıdan gelen otobüs sayısı 150'li rakamlara kadar düştü. Zaten otobüsler kalabalıklaştı. Azaltıldığı kalabalıklaşmasından belli oluyordu.

Otobüs azaltınca kar ederim zannetti ama bu sefer de arızalanan otobüsler görmeye başladık hat içinde.

Ama hakkını vermek lazım. Çok kurnaz adam. Hem otobüs sayısını azalttı. Hem de %35 zam yaptı. Çifte kar yaptı.

Sinan namur
1 ay önce - Çrş 26 Şub 2020, 11:22

Marmaray Gebze etabı açıldığından beri metrobüsü çok sık kullanmıyorum çok şükür fakat uzun süre sıklıkla kullandım. Forumda okuduklarımdan anladığım kadarıyla Avrupa yakasında işleyen metrobüslerin sıklığı azalmış (herhalde BZ ve AS sıklığı azaldı). Bunun olası nedenlerini kendimce tahmin edip yazmak istedim. Belediye bültenlerinde her zaman yaşı dolmuş metrobüslerden bahsediliyor, İmamoğlu (daha doğrusu kendisinin atadığı İETT yetkilisi) bu otobüslerin kullanılmaması gerektiğini düşünmüş olabilir. İkinci ihtimal ise Altunizade'de yaşanan aşırı yoğunluktan sonra ZS hattında kullanılan otobüs sayısının arttırıldığını fark ettim. Ben her zaman Söğütlüçeşme Zincirlikuyu arasında kullandığım için bana iyi oldu fakat eğer bu durum diğer hatlardaki sıklığı düşürdüyse kesinlikle bir hata olur, metrobüs Beylikdüzü'ne kadar dolu olan bir araç sonuçta. Benim tahminim yeni alınacak araçlardan sonra eski sıklığına getirilir veya eskisinden de sık olur. Fakat tabii burada yazılanlara göre (ki bunların doğru olduğunu tahmin ediyorum) zaten ağzına kadar dolu olan bir hatta kullanılan araç sayısı düşürülmüş, asla kabul edilemez bir durum. Eski yeni fark etmez yeni metrobüsler gelene kadar kullanılmalıydı kullanılabilen bütün araçlar. Eğer kullanılmaları bir güvenlik riski yaratacaksa da belediye bir açıklama yapsın ve planını açıklasın. Şu an bu konuda insanlar şikayetlerinde haklı gibi duruyor.

sayfa 231
ANA SAYFA -> ULAŞIM