Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 228
CANGUN

3 ay önce - Cum 27 Arl 2019, 15:55

Bu araçlar standart olarak satılmadigi için,kamuya açık olarak fiyatları yayınlanmaz.İett tüm marka modeller için teste açık durumda,kamu kimliği de bunu gerektirir. Ancak Mercedes ile aralarında son yıllarda soğuk rüzgarlar esiyor.Ayrica zaten Akia alınacaksa ihale olmayacak çünkü araçlar alanında tek (Hollanda'li cenazeler de böyle alınmıştı ihale yapılmaz) diğer marka modeller arasında yapılacaksa zaten Mercedes fiyat politikaları gereği ihale kazanamaz.Milletimiz de bir yıldız seviciligi var, unutulmamali ki sizler Mercedes severken parayı kamu veriyor.Hangi aracın alınacağı tam net değil,Akia ile ilgili test ve şoför verileri olumlu,araçlar 1/3 oranda fazla yakıt harcıyor, capacitylerler elbetee kaliteli ve konforlu ancak turist otobüsü gibi ayakta yolcu çok sınırlı.Metrobuste hız ve güvenlik den sonraki birincil hedef kapasite,yani konfor asla değil.Arac başı maxunim yolcu öncekileri ile hareket edilecek

Sinan Bilgin
3 ay önce - Cum 27 Arl 2019, 19:49

26 metreliklerin cok azinin kullanildigi yaziliyor ama 49 tanenin sadece 6/7 tanesinin kullanildigini sanmiyorum,

Tamam yarisi belki yatiyordur ama o bolgeye yolum dustugunde dikkatimi cekiyor, yolun uzunlugunu da dikkate alirsak gordugum sayida otobusun seferi tamamlayip geri donmesi imkansiz

En az 15-20 tanesi seferdedir

Cüneyt Ersezen
3 ay önce - Cum 27 Arl 2019, 23:09

Yeni mercedeslerin oturma planı değiştirilebilir. Bazı ülkelerde kullanılan solo mercedeslerdede değişiklik olabiliyor.

barisavcilar

3 ay önce - Cum 03 Oca 2020, 10:48

Mercedesin yeni otobüsünü metrobus hattında tanıtırken özellikle kapıların dışarı açılmasına vurgu yapıldı.Bunun yolcu iniş binişinde büyük fayda sağlayacağı belirtildi.Mevcut çalışan otobüslerde kapıyı dışarı açılması için çalışma yapılamaz mı ? Diğer bir konuda Topkapıda atıl durumda olan geri dönüş köprüsü Yenibosna ya taşınamaz mı ?Eski havalimanı kavşağında biraz daha geniş bir alan var.Bu iki konuyu Beyaz masaya sordum geri dönüş bekliyorum.

engin.
3 ay önce - Cum 03 Oca 2020, 13:45

Bugün Mercedes aracı test edilmiş, önceden Akia testi yapılmıştı, bu hat için otobüs hazırlayan başka firma var mı acaba 🤔

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/imamoglu-metrob ...i-41411581

osman akar
3 ay önce - Cum 03 Oca 2020, 14:30

musa123
3 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 13:56

Akia'lar belki daha fazla yolcu alıyordur,belki daha az yakıyordur.Ancak ileriyi düşünürsek,kataforez kaplaması olmayan,iç trim malzemesi daha düşük kalitede olan bu araçların uzun ömürlü olacağını zannetmiyorum.Ben Mercedes-Benz otobüslerin alınması taraftarıyım.Conectolar ve Citarolar kendilerini kanıtlamış uzun süredir hizmette olan otobüsler.İnşallah İstanbul halkı için hayırlı olan neyse o olur.

Cemoli D18
3 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 14:42

Alternatifli olan marka modeli farketmeksizin her araç bu hatta denenmeli. Çeşitli modellerin yer alması yanlış olmaz.

Adem Güdük
3 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 14:59

Metalik gri CapaCity'e çok yakışıyor. Araca bir heybet, asalet katıyor. Bence yenileri de eskisi gibi gri olmalı.

Metrobüs hattı tamamen elektrifiye edilmeden, alanında kendini ispatlamış Mercedes'ten başka bir otobüs almak yeni maceralara yelken açmak olur. Mercedes otobüslerin uzun vadede işletme giderleri açısından oldukça iyi F/P oranına sahip olduğu bilinen bir olgu. Olay sadece 100 km'de kaç litre yaktığından ibaret değil. Aracın genel kalitesi, çıkardığı tamir bakım masrafları vs. de işin içine katılır. Otobüsün muhtemel ömrü boyunca taşıdığı yolcu başına düşen gideri hesaplanır.

Akia'ya gelirsem deneme maksatlı birkaç tane alınır. 3 5 sene kullandıktan sonra yolcu başına çıkardığı masrafa bakılır. Uygun olursa bir şans verilir. Phileas faciasını halen unutmadık.

En son Adem Güdük tarafından Pzr 05 Oca 2020, 15:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

osman akar
3 ay önce - Pzr 05 Oca 2020, 15:04

Daha önce yüklemistim. MAN LİONS CITY GXL modeli 22 metre. Capacity L modelinden 1 metre uzun mutlaka denenmeli.

sayfa 228
ANA SAYFA -> ULAŞIM