Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
fsaner

12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 13:30
Topkapı dönüş küprüsü

Dün akşamdan beri duyduğum , yapılan Metrobüs Topkapı dönüş köprüsü ile ilgili bazı dedikodular var.Söylenene göre araçlar köprü üzerinden dönüş yapamıyorlarmış.Sözde dün bir iki araç dönüş sırasında arkalarını korkuluklara takmışlar.Maalesef ev ve işyerimin bulunduğu mevki itibarı ile benim bunu testip etme imkanım yok.Konu ile ilgili bilgi verebilecek arkadaşlardan açıklama bekliyoruz.

Selamlar
Faruk Saner

mehmet özerhun
12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 14:48
Metrobüs'ün Diğer Hatlara Etkileri

Metrobüs diğer bütün hatlardan çekilen otobüslerle işliyor.
Bu nedenle birçok hat, özellikle 30A ve 30M içler acısı hale geldi.
Yüzlerce kişiyi bulan kuyruklar, solo İkarus'ların çoğunluğu oluşturduğu
arabalarla eritilmeye çalışılıyor.

Bu arada, zamlardan sonra ise 30M yolcuları dolmuşa kaymaya başladı.

Şimdiye kadar çok güzel işlemekte olan Beşiktaş Vapuru + Otobüs sistemi ise
çökmekte. Bilginize.

mehmet özerhun

(aynı yazıyı AKTARMA başlığına da ekleyeceğim)

Fatih Can
12 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 09:53
Metrobüs, ilk kazasını yaptı

Alıntı:

Uzun süre gündemi meşgul eden metrobüslerden biri, Cevizlibağ geri dönüş rampasında kaza yaptı.

Kazada bariyer olarak kullanılan çelik halat koparken, otobüste maddi hasar meydana geldi. Metrobüslerin dönüş yolunda manevra yapmakta zorlandığı görülürken, bir metrobüs şoförü kullandığı metrobüsü dönüş rampasında döndüremeyerek çelik halatlara çarptı. Metrobüs, başka bir şoför tarafından çekildi.

Edinilen bilgiye göre, Avcılar-Cevizlibağ seferini gerçekleştiren bir metrobüs, geri manevra yaparken dönüş rampasındaki çelik halatlara çarptı. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, metrobüste maddi hasar meydana geldi. Kaza yapan metrobüs daha sonra kriko yardımıyla olay yerinden götürüldü.

Bu arada, metrobüslerin geri dönüş rampasında manevra yaparken, zorlandıkları görüldü. Dar olduğu gözlenen geri dönüş rampasında İETT otobüsü şoförlerine hareket ederken görevlilerin yardım ettikleri görüldü.

Tam bu sırada kameralar kayıttayken bir metrobüs aracı dönüş rampasından dönemedi. Çelik halatlara çarpan otobüsün şoförü, aracını hareket ettirmeye çalıştıysa da başaramadı. Bunun üzerine otobüs şoförü aracından inerek yerine başka bir İETT şoförü aracı kullandı. Metrobüs, rampada bulunan diğer görevlilerin de yardımıyla, dönüş rampasından tekrardan sefere başladı.

Metrobüsün yeni bir proje olduğunu ve bu tür aksaklıkların olabileceğini belirten görevliler, zamanla uygulamanın rayına oturacağını ifade etti.

CİHAN

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=276602

EMRE YILMAZ
12 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 11:17

Dün saat 4.30 civarlarında başıma geleni anlatayım
Avcılar metrobüs köprüsünde hala çalışma var biliyorsanız. Köprünün bağlantı yerlerini betonlayıp asfaltlıyorlar. Geçici metaller koymuşlardı onları kaldırıp düzeltiyorlar. Dolayısıyla köprüde tek şerit üzerinden otobüsler geçiyo ve birazda zorlanıyor.
Gelelim dünkü olaya otobüse bindim avcılardan en öne oturmuştum. köprüye çıktık ve ters istikamettende bir otobüs köprüye çıkmıştı.Dedim nası geçicek bunlar çünkü hiç iki araç yanyana köprüden geçtiğini görmedim ve şaşkınlıkla geçtiler sonra otobüs ilerliyodu (nazarmı deydirdimne ) betonlama yapılıyorya köprüde beton aracı otobüsü sıkıstırdı halbuki bu raraç uzun körüklü araç beklemesi lazımdı beton aracının yer vermesi lazımdı otobüste yol verdi geçti ama otobüs dönemedi tam dönerken çelik halatlara sıkıştı zar güç 20 dk kurtardı ve çıktık otobüste maddi hasar oluştu ve yolcularda korktu köprünün üstünde

semih89
12 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 21:26

az önce havalanı kavşağını Sefaköy yönüne doğru biraz geçtikten sonra bir körüklü citaro ve önünde tamir otosu bekliyordu. Yolun genişliğini bilmiyorum ama geçişlerde problem oluyor mudur ?

abdullah37

12 yıl önce - Pzr 28 Ekm 2007, 10:41

Alıntı:

Uzun süre gündemi meşgul eden metrobüslerden biri, Cevizlibağ geri dönüş rampasında kaza yaptı.

Kazada bariyer olarak kullanılan çelik halat koparken, otobüste maddi hasar meydana geldi. Metrobüslerin dönüş yolunda manevra yapmakta zorlandığı görülürken, bir metrobüs şoförü kullandığı metrobüsü dönüş rampasında döndüremeyerek çelik halatlara çarptı. Metrobüs, başka bir şoför tarafından çekildi.

Edinilen bilgiye göre, Avcılar-Cevizlibağ seferini gerçekleştiren bir metrobüs, geri manevra yaparken dönüş rampasındaki çelik halatlara çarptı. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, metrobüste maddi hasar meydana geldi. Kaza yapan metrobüs daha sonra kriko yardımıyla olay yerinden götürüldü.

Bu arada, metrobüslerin geri dönüş rampasında manevra yaparken, zorlandıkları görüldü. Dar olduğu gözlenen geri dönüş rampasında İETT otobüsü şoförlerine hareket ederken görevlilerin yardım ettikleri görüldü.

Tam bu sırada kameralar kayıttayken bir metrobüs aracı dönüş rampasından dönemedi. Çelik halatlara çarpan otobüsün şoförü, aracını hareket ettirmeye çalıştıysa da başaramadı. Bunun üzerine otobüs şoförü aracından inerek yerine başka bir İETT şoförü aracı kullandı. Metrobüs, rampada bulunan diğer görevlilerin de yardımıyla, dönüş rampasından tekrardan sefere başladı.

Metrobüsün yeni bir proje olduğunu ve bu tür aksaklıkların olabileceğini belirten görevliler, zamanla uygulamanın rayına oturacağını ifade etti.

CİHAN

Dönüş rampasından Körüklü Citarolar ve CapaCityler bile zar zor dönüp kaza yapıyorsa çift körüklü phileaslar geldiklerinde acaba bu dönüş rampasından nasıl dönebilecekler?

Murat Caner
12 yıl önce - Pzr 28 Ekm 2007, 15:10

İki körüklüler daha rahat dönecektir.

hüseyin avni
12 yıl önce - Pzr 28 Ekm 2007, 16:27

Bu yeni gelecek metrobüsler,şöförsüz mıknatısları okuyarak gideceklerinden sapma olmayacaktır.

Fatih Can
12 yıl önce - Pzr 28 Ekm 2007, 17:19

Phileas donus capı 12.5 metre, Capacıty 20.5 metre yanı Phileas burayı cok rahat doner. Zaten bu kaza sadece bir otobuse has bir olay olsa gerek, soforler henuz tam alısmadıgı ıcın bu tarz bir sorun cıkmıstır. Koprunun fotografını ceken de yol bu aralar havalar yagmurlu diye sanırım.

Atilla Dokuzoğlu
12 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 00:31

turnikeler haala bitmemiş.yolcu durakları kapatılmamış haala.en zor tarafı bitdi metrobusun ama ufak rutuşlarda takıldılar.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM