Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
zafer yenidünya

12 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 22:20
İstanbul metrobüs hattı - İşleyiş sorunları ve çözüm önerileri

Son zamanlarda birkaç defa beylikdüzüne arabam ile gidip geldim E-5 te gördümki emniyet şeriti diye bir şey kalmamış,ambülanslar gidemiyor,vatandaşın arabası arıza yapmış çekeceği bir şerit yok,iki araba kaza yapmış şerit düşmüş bire kuyruk olabildiğince uzamış,yani metrobüsü yaptık ama zaten trafiği çekilmez olan E-5 i de daha içinden çıkılmaz hale getirdik.

ZAFER-H.PAŞA

fsaner

12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 10:02

Sanki mevcut emniyet şeritleri amacına uygun olarak mı kullanılyor.Kendini bilmez,densiz,saygısız,(ki bunların çoğu eğitim düzeyi yüksek,yönetici kademesindeki sözde elit tabaka) sürücüler tarafından kurallar dahilinde yol alan diğer sürücülerle alay edercesine istismar ediliyor.

Keremss
12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 10:15

Türkiyede emniyet şeridi kavramı nedense yanlış anlaşılıyor. Bizdeki emniyet şeritleri;

1) Yol geçen hanı bir kere oradan göreve gitmeyen yani rutin gezen polislerin bile geçmemesi lazım ama bizde Polis değil polisin 3 göbek uzaktan akrabası bile geçiyor.

2) Bizde Mobil exper sistemi olmadığı için zaten kaza yapınca araçlar yolun ortasında saatlerce bekliyor.

3) Bizdeki ambulanslarda bir tuhaf emniyet şeridi açık olsa bile sol şeridi tercih ediyorlar.

Yani biz önce emniyet şeridi kavramını öğrenmemiz lazım daha sonra uygulamamız lazım şuan EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) yaygınlaşmaya başladı haliçten topkapıya giderken var ve Okmeydanından mecidiyeköye giden yoldada var ve bu yüzden kimse emniyet şeridini kullanamıyor. ama boş kalan emniyet şeridini uydurma bir tepe lambalı işe giden polisler veya arabasını tepe lambası ile polise benzeten korsan kişiler kullanıyor.

Fatih Can
12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 10:31

e -5 te emniyet siriti yoktu zaten

Burç

12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 10:49

Fatih haklı, işte metrobüs yolu yapılmadan önce E-5 böyleydi,
emniyet şeridi nerede sizce?

(+) Merter

(+) Cevizlibağ

(+) Merter
(Foto : Faruk)

(+) Şirinevler

fsaner

12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 11:12
E-5 deki emniyet şeridi

Metrobüs nedeni ile yeni düzenleme yapılmadan önce E-5, 3+1 (3 şerit yol ve emniyet şeridi)şeklinde düzenlenmiş bir yol idi.Diğer mesajımda belirttiğm sürücüler nedeni ile yolun ne hale geldiği ortada.Buna benzer görüntüler halen Tem ve çevre yollarında özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde her zaman görülebilir.

Barbaros
12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 15:33

Alıntı:
Metrobüs nedeni ile yeni düzenleme yapılmadan önce E-5, 3+1 (3 şerit yol ve emniyet şeridi)şeklinde düzenlenmiş bir yol idi.Diğer mesajımda belirttiğm sürücüler nedeni ile yolun ne hale geldiği ortada.Buna benzer görüntüler halen Tem ve çevre yollarında özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde her zaman görülebilir.

Ben E-5 te emniyet şeridinin boş olduğunu görmedim ki hiç. Yanyollar yapılmadan ve metrobüs hattı açılmadan öncede sağolsun dolmuşçuların, minibüsçülerin adeta özel yoluydu emniyet şeridi. Anadolu yakasıda avrupa yakası da aynı dertten muzdarip.

mcagri
12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 16:03

E-5'in mevcut trafik yoğunluğunun eskisinden daha fazla olduğuna kesinlikle ama kesinlikle katılmıyorum.

Ali Cemal
12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 16:14

E-5 eskiden uluslararası bir yoldu ama şimdi şehirin içinde kalan bir yol yani İncirli Bakırköy Caddesi veya Halasgargazi Caddesi veya Bağdat caddesinden bir farkı kalmadıki E-5 in sadece adı E-5 (D100) Bu yüzden bu yol daima kalabalık olmaya mahkumdur. Belediyede bu yol tamam kalabalık olacak kabul ediyor ama bunu daha rahatlatma yollarını arıyor. Metro-Metrobus Tramvay vs. çözümlerle ama Biri çıkar derse ben bu yolu 24 saat trafik olmadan düzenlerim diye kesinlikle inanmam.

Yapılan çalışmalar E-5 in tamamen trafik olmamasına yönelik değil sadece rahatlatmaya yöneliktir.

Burç

12 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 16:29

Tünel projeleri bitirildikçe E-5 araç trafiğinde rahatlama görülecektir sanıyorum.
Şu anda alternatifi yok çünkü.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM