Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 20:47

Phileasların (dışarıdan göründüğü kadarıyla); en ön tekerleklerinin de içinde bulunduğu şoför mahalli ölü alan gibi geldi bana. İlk kapı, buradan sonra başladığı için, aracın ön cephesi ile kapı arasında 1 metreden fazla bir mesafe bulunmakta. Bu da; 3 metrekare kadar bir alanın âtıl kalmasına yol açacak gibi sanki (şayet sağ camlara dayalı yan oturma yerleri varsa, birkaç kişi alabilir bu bölüm).

Akın KURTOĞLU

İBRAHİM DİLBER
14 yıl önce - Pts 07 Nis 2008, 21:54

Alıntı:
2 yerine tek araç gitmesi
2 şoför 2 maaş 1 şoför 1 maaş
2 araç yerine tek araç alınması
Avcılar-Mecidiyeköy hattına yetişebilmesi

Kapasite olarak 2 adet Mercedes Capacity 1 adet Phileas mı ediyor. Mercedes Capacity yaklaşık 180 kişi, Phileas ise 220 kişi kapasitelidir. Yani 1,5 katı bile etmiyor. Ayrıca neden illa ki şöför maaşları bu kadar göze batıyor anlamıyorum. ÖHO sözkonusu olduğunda da habire biletçilerden dem vuruluyor. Sonuçta bu kadar insan emeği ile para kazanıyor. E tabi emeğin değerinin git gide azaldığı bir ülkede işçinin aldığı maaşın göze batması normal. Sanki her şeyden dört dörtlük tasarruf yapılıyor da iş bir tek şöförün maaşına, biletçinin yevmiyesine kaldı.

korkutyil
14 yıl önce - Çrş 09 Nis 2008, 21:12

Yalan oldu bu araç İETT garajında eskiyecek bu gidişle

recep demirbas
14 yıl önce - Çrş 09 Nis 2008, 23:37

bu araç alımının ödemesi nasıl yapıldı ?
yani 50 milyon euro 1 senedir yatıyor mu adamların hesabında. yoksa teslimat bitince mi ödeyeceğiz.
eğer parasını ödemişsek yediğimiz kazık katmerli oluyor.

Semih Yaşar

14 yıl önce - Çrş 28 May 2008, 16:38
Phileas- Capacity

İ.E.T.T Web sitesinde Phileas otobüslerin hibrid güç sistemi olduğu için
%50 daha az mazot yakacağı ifade ediliyor. Önceki mesajlarımda Amerika'da yapılan
mukayeselerde Hibrid otobüslerin dur-kalk trafikte %25 daha az yaktığı sonuçlarını vermiştim,
ama duraklar arası mesafenin uzun olduğu hatlarda Hibrid otobüslerin yakıt avantajının
azalacağını mantıksal olarak herhangi bir veriye dayanmadan söylemiştim.

Aşağıdaki gazete makalesinde Kanada-Toronto şehrinde yapılan karşılaştırmada
Hibrid otobüsler seyrek duraklı banliyö hatlarında kullanıldığı için dizel otobüse göre
sadece %10 yakıt avantajı sağlamış ve iddia edildiği gibi %20-30 yakıt tasarrufu sağlanamamış.
Metrobüs hattında Hibrid otobüsün fazla tasarruf sağlamayacağı öngörüm Amerika'da yapılan
yol testleri ile doğrulanmış oldu.

He said the TTC's fuel economy tests, conducted last
> summer on buses operating out of a North York bus
> garage, were poorer because Toronto's current crop of
> 275 hybrids are being used largely on suburban routes
> - with the buses also cranking their power-sucking
> air-conditioning systems.
>
> Originally, the TTC had built a 20-per-cent fuel
> savings into its 2008 budget. But after its tests last
> summer, it revised its budget to account for just a
> 10-per-cent savings, costing it an extra $1.3-million
> in fuel.

Yukarıda kısaca %20 yakıt tasarrufu öngörüsünün %10'a revize edildiği söyleniyor.

Emre_Şentürk
14 yıl önce - Pzr 01 Hzr 2008, 21:41

Sayın murat caner bey metrobüs hattında çalışan otobüslerde basamak yoktur fakat genede durağa tam yanaşamamaktadır

erolc
14 yıl önce - Pzr 01 Hzr 2008, 22:06

Phileas 'ın ilk denemesinde arka kapağının düştüğünü biliyormusunuz? 5-6 ay çalıştıktan sonra kimbilir ne arıza (lar) verecek?

cenk87
14 yıl önce - Sal 15 Tem 2008, 19:38

Phileas'ların metrobüs güzergahındaki eğimlere uymadığı için gelen metrobüslerin şanzıman ve aktarma organlarının şuan iett garajında değiştirildiğini duydum bunun hakkında daha detaylı bilgisi olan yada doğru olup olmadığnı bilen var mı?

İSMAİL ÇELİK

14 yıl önce - Çrş 16 Tem 2008, 10:11

Birkaç gün denendi,yokuş çıkma-inme ile şanzımanı anlamadım ben,ağır kalıyor deseniz anlayacağım.

Oguz Türkgenc
14 yıl önce - Cum 18 Tem 2008, 19:17

Phileas'lar ve Mercedes Benz Capacity'lerin Mukayesesisi dahi biraz,abartılmış gibi...

Ford motorlu bir aracın şehir içi otobüs olarak kullanılması biraz,tecrübesizce alınmış olan bir karar olmalı,yani dünya da var biz de ne olmasın kompleksi de olabilir.Ayrıca burada yetkilier hata yapmıştır bence,bu hatadan dolayı da direnmemelidirler.

sayfa 8
ANA SAYFA -> ULAŞIM