Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
adnanu
14 yıl önce - Cmt 10 Ksm 2007, 22:49
mukayese hk.

üstatlar,
mukayeseye gerek yok gibi,
iett nin resmi sitesinde ,
50 adet phileas aracın satın
alındığı belirtilmiş,
cevizlibağ-avcılar için ,
başka hatlar için herhalde
olabilir bu mukayese
kolay gelsin..........................................

semih89
14 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 12:37

Phileas'lar için adamlar simulator yapmış , Mercedeslerde böyle bir şey var mı ? Eğitimler falan nasıl oluyor İETT'de ?

Utku ARDIÇ

14 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 12:41

Alıntı:
Phileas'lar için adamlar simulator yapmış , Mercedeslerde böyle bir şey var mı ? Eğitimler falan nasıl oluyor İETT'de ?

Capacity'leri genelde MAN SG220 şoförleri kullanıyor.Mercedesler için bir eğitim söz konusu değil.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 16:13

Alıntı:
Fiyati artiran da herhade bu. Capayity 500.000 Avro civarindayken Philas'lar bir milyonun üzerinde...

Evet, Saye'nin de dediği gibi, araçların ederlerinin bu derece yüksek olmasının sebeplerinden biri de bu ve benzeri özellikleri... Lâkin İETT şoförlerimiz, duraklara milimle ölçülebilecek derecede yanaşabilme kabiliyetine sahipler. Pratikte de bunu kolaylıkla becerebilmekteler. Aradaki 10-15 (hatta 20 santimlik) bir açıklık, yolcuların araca binip-inmelerinde sorun teşkil etmeyecektir. Zaten normal İETT duraklarında da böyle değil mi?

Verilen hesaplamaları inceledim.

Akın KURTOĞLU

Saye
14 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 19:32

Bilmiyorum böyle bir simulasyon bir ise yarar mi.

Istanbul trafigi icin simulatör böyle olmali:

serdar samanlı
14 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2007, 23:48

İstanbul trefiği dünyanın hiçbir yerinde olmadığından simülatörün işe yarayacağını sanmıyorum.

abhazyalı ugur
14 yıl önce - Prş 06 Arl 2007, 21:05

Ben Phileas beyenemedim her ne kadar içi Mercedese göre biraz konforlu olsada Ben Mercedes ten yanayım.Belediyenin tüm araçları aynı üreticiye ait olmalı

(+)

(+)

s.paksoy
14 yıl önce - Cum 07 Arl 2007, 11:51

Merhaba utku bey citaro kullanan şöförlerden tercih ediliyor ancak capasite eğitimi mutlaka verilir ve sıkı takip edilmektedir sivil ekipler araçlar içerisinde sürekli seyahat edip puan vermektedir

s.paksoy
14 yıl önce - Cum 07 Arl 2007, 12:00

Gelen metrobus sadece numune bunlara bakarak tabiki mersedes açık ara önde ancak yeni gelecek metrobusler çok daha farklı olacağından daha konforlu ve klima sorunu yok ayrıca günümüzün teknolojisi ile donatılmış olarak hazırlandığı söyleniyor ancak aynı marka araç kullanmak hem işletme hemde bakım için çok başarı getirmektedir.

cargo
14 yıl önce - Cmt 08 Arl 2007, 20:47

Phileas Otobüsüyüle ilgili olan enteresan bir link,resim

http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p47112356.html

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM