Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
CEM@ALİ

11 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2007, 18:56
[İST-A5.32] - Şehirlerarası Yolcu Otobüslerine Ait Yolculuk Puan Kartları ve Sundukları Avantajlar

Karayollarımızdaki hemen hemen bütün firmalarımızın kendilerine has ürettikleri bir uygulama ise seyahat ettikçe bonus para kazanmak bu puan sistemini ilk başlatan en başlarda öncü karayolu firmalarımızdan ulusoy ve varan vardı ama şimdilerde bütün firmalarımızın tüketiciye seyahat ettikçe puan kazandırarak seyahat etme imkanı sağlayan yolkartları mevcuttur. Sevgili arkadaşlar elinde otobüs firmalarına ait yolkartı olanlar varsa ve memnun olup olmadıkları konusunda bilgilendirici doneler verirlerse ve kartı tanıtırsa sevinirim, benim elimde olanlardan biri ise kamil koç firmasına ait.

Kamil Koç Yolkart.

Kamil Koç'n yolkartı 55 milyonluk seyahatte 3.15 ytl lik bedava bonus kazandıran bir akıllı kart, Pamukkale firması ise 10 gidişe 1 gidiş bedava veriyor Kamil Koç'un yolkartından sadece Marmaristen-İzmir hattına giderken daha avantajlı.

CEM HOŞGÖR...

En son CEM@ALİ tarafından Prş 20 Eyl 2007, 14:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

mehmet_demiR
11 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2007, 19:42
varam miles

http://www.varan.com.tr/varan_miles.asp                                                                                                                                      varanmilesta kamil koçtaki gibi kart sistemi yok ama varan miles'a üye olduğunuz takdirde bedava bilet kazanabiliyosunuz.kazandigınız bedeva bileti yoğun günler hariç(örneğin:bayram tatili,yaz tatili gibi...)diğer günlerde kullanabilirsiniz.daha fazla bilgi ve üyelik işlemleri için yukardaki linke tıklayabilirsiniz...

Mustafa Onur Ertürk
11 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2007, 20:13

Konuyu biraz daha genele alıp şehirlerarası yolculuklarda firmalar tarafından sunulan avantajlar şeklinde alırsak, internetten bilet satın almanızı öneririm. Örneğin, Nilüfer Turizm ile giderken Eskişehir güzergahında 14-12=2YTL'lik bir avantaj sağlıyorsunuz. Nornal yazıhanede alınan bilet 14 YTL iken internetten sadece 12 YTL'ya alabiliyorsunuz. Kısaca, 6 gidişe bir bilet bedava demek bu ve bence büyük avantaj. Diğer taraftan, kendi bilgisayarınız başında bilet rezervasyonu da yapabilmekle beraber, firmadan firmaya süresi değişiklik göstermekle beraber, aracın hareket saatine belli bir müddet kalana kadar rezervasyonunuz geçerli kalıyor. Bu süre yanlış hatırlamıyorsam, Nilüfer'de 72 saatti.

Yazıhane aramadan, otogarda son saniyede bilet telaşına düşmeden, internetin nimetlerinden faydalanın derim ben de.  

_selim_
11 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2007, 21:25

Müşterilerimize daha avantajlı yolculuklar sunmak için PAMUKKART uygulamamız başlamıştır. Müşterilerimiz, tüm terminallerimizde bulunan başvuru formlarını doldurarak müracaat edebilirler.Yolcularımız yolculuk başına bilet bedelinin % 8 �i kadar pamuk puan toplayacaklardır. Bu şekilde biriken pamuk puanlar talep edilen ücretsiz seyahatin tam bilet bedelini karşılayacak kadar olduğunda üyelerimiz ücretsiz bilet almaya hak kazanacaklardır.

bence güzel bir uygulama ayrıca internetten indirimli olarak bilet olanağıda var
http://www.pamukkaleturizm.com.tr/pamukkart.htm

Can B
11 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2007, 22:40

Bu sistemin karayoluna uyarlanması dünyada ilk kez 1 Kasım 2001 tarihinden itibaren Varan Turizm tarafından hizmete sunuldu. Varan Miles adı verilen bu programa üyelik sadece 5 dakika sürmekte ve ilk kayıt esnasında 500 puan hoşgeldiniz puanı hesabınıza aktarılmaktadır. Varan turizm tarafından her güzargah için belirli bir puan mevcuttur. Örneğin bazı hatlar 300, bazıları da 700 puan kazandırır. Biriken puanlarla da ücretsiz seyahat edebilirsiniz. Bazı hatlar 4000, bazıları da 7000 puan karşılığında ücretsiz seyahat hakkı kazandırıyor. Ayrıca bu üyelik sayesinde birçok bilgi verdiğiniz için sizin faydanıza oluyor. Geçen yıl Dikili'de otobüsten indiğimde cep telefonumu koltukta düşürmüşüm ve beni evden arayıp durumu bildirdiler. Bu üyelik sistemi sayesinde internetten bilet satın alabiliyorsunuz. Ayrıca internetten alınan biletler %5 indirimli. 18 kez tek yön yada 9 kez gidiş-dönüş yolculuk yapanlar Varan Elite statüsüne ulaşıyor. Bu durumda biletlere ekstra indirimler geliyor. Ayrıca bazı şeyleri söylemeye yüz bulabiliyorsunuz. Mesela son 24 saat bilet açığa alınamazken devamlı müşteri olduğunuz için otobüs saatinde bile açığa alıyorlar.

RECEP KILINÇ

11 yıl önce - Çrş 19 Eyl 2007, 23:20

okulum gereği sürekli eskişehir-izmir arası seyahat etmekteyim.en azından 2 haftada bir yollardayım.. önceleri eskişehirin firması olan buzlu turizmi tercih etmekteydim ama anadolu ulaşım geldi geleli sürekli anadoluyla yolardayım ve anadolu kart olarak adlandırdıkları bu kart 10 yolculuk etmeniz halınde 1yolculuğu bedavaya getirmektedir.bu kartları bulanları allah başımızdan eksik etmesin..

Ömer3510

11 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 18:18

Haftasonu
işim gereği
Nilüfer Turizmle İzmir-Balıkesir-İzmir yaptım

Normalde 12 YTL olan bileti internet üzerinden 11 YTL 'ye aldım.
Nilüfer Turizm'in Kampanyası olan arti bilet üyeliğimi açarak aldığım için
bilet ücretinin %10 u kadar para kazandım..

4*11 =44 YTL gidiş dönüş 2 kiş
44/10=4.40 YTL param oldu

Not : Biriken parayı 1 yıl içinde kullanmak gerekiyor

alit
11 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 18:34

nilüfer turizmin artıbilet sistemine üye olarak hem biletinizi yazıhaneden de alsanız internet ücretiyle alıyorsunuz hem de %10 puan kazanıyorsunuz. yani toplamda kaznacınız neredeyse %20 oluyor.

Hasan Durmuş
11 yıl önce - Çrş 14 May 2008, 18:48

Bende KAMİL KOÇ un YOLKART ı ilk çıktığı zamandan beri kullanıyorum. İlk zamanlar her 10 ytl için 1 puan veriyordu yani 50 ytl için 5 ytl kart hesabına yatıyordu. Ama daha sonra KAMİL KOÇ garip ve daha hesaplamanın nasıl yapıldığını çözemediğim bir sisteme geçti kesirli ve virgüllü puanlar hesaplara yüklenmeye başladı..

Birde sistem daha öncede yazıldığı gibi 1 yıl içinde kullanılmayan puanları siliyor bence bu sistemin değişmesi lazım..

Eğer sizden önce seyahat etmek istediğiniz seferde bir yolcu yolkart puanı ile bilet alırsa başka bir yolcu yolkart puanı ile bilet alamıyor.... Sona kalan dona kalır mantığı var Aman dikkat bu noktaya

KaraLhasan53
10 yıl önce - Çrş 26 Ksm 2008, 22:52

Nilüfer turizm öğretmenler gününde öğretmenlere %25 indirim yapmış bence çok güzel

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM