Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
TEMSA: 'Milli Gururumuz'
« önceki   123 ... 192021 ... 107108109   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Umut Özdemir

5 yıl önce - Çrş 07 Ekm 2009, 16:50

Alıntı:
Temsa, yeni aracını Belçika’da tanıtacak

Kentiçi toplu taşımacılık sektöründe iddialı adımlar atan Temsa, yeni aracı Hibrid Avenue’nun Avrupa tanıtımını Belçika’da yapacak. Türk mühendislerinin uzun süre üzerinde çalışarak geliştirdiği Temsa Hibrid Avenue’nun, aynı uzunluktaki standart otobüslere kıyasla yüzde 25 daha fazla yakıt tasarrufu sağladığı firma tarafından açıklandı.

Temsa Arge Merkezi’nde Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve toplu taşımada yeni bir dönem açan Temsa Avenue serisi “Hibrid Avenue” ile tamamlandı. Temsa Global’in ilk toplu taşıma aracı olan Dizel Euro 4 Avenue ardından üretilen CNG’li Avenue ve Dizel Euro 5 Avenue’yu takip eden Hibrid modeli ile ürün çeşitliliği tamamlanmış oldu.

2010 yılı son çeyreğinde seri üretime girmesi planlanan Temsa Hibrid Avenue’nun yokuş çıkarken aldığı takviye dizel motora gelen yükü, dolayısıyla yakıt tüketimini azaltmakta. Frenleme esnasında ise elektrik enerjisi üretip depolayacak olan Temsa Hibrid Avenue hem dizel hem elektrik motor ile çalışacak.

12 metrelik toplu taşıma araçları segmentinde 4 ayrı versiyonu bulunan Temsa Avenue ile toplu taşımadaki iddiasını ortaya koyan Temsa Global, bu ürün çeşitleri ile dış ve iç ihalelerin güçlü bir adayı olmaya hazırlanıyor. Toplu taşımada standartları yükselten Temsa Avenue otobüsleri hafifliği, fiyat avantajı ve engelli yolculara özel tasarımının yanı sıra gövdede kullanılan paslanmaz çelik, alüminyum ve kompozit malzemelerin birlikte uyumu ile de dikkat çekiyor.

DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM

Temsa Global CEO’su Mehmet Buldurgan, Temsa Global’in her zaman doğruları yaptığını ifade ederek, marka ve Ar-Ge’ye yatırıma devam edeceklerini söyledi. Dünya standartlarında tasarım ve üretimi esas aldıklarını ifade eden Buldurgan, bu sayede kaliteli ürünlere imza attıklarını dile getirdi.

Buldurgan, “Gelecekte daha da önem kazanacak marka, tedarik zinciri ve özellikle sinai mülkiyet hakları rekabetinde şimdiden Avrupa’da ve ülkemizde yerimizi aldık. Bu çalışmalarımızın eseri olarak da toplu taşımacılıkta çok daha önem kazanacak Hibrid Avenue aracımızı Türkiye’ye tanıttık. Toplu taşımacılığın önemli bir oyuncusu olan Hibrid Avenue ile toplu taşıma segmentindeki ürün gamımızı tamamlamış bulunuyoruz” dedi.

“Yakın bir gelecekte dünyanın gündeminde daha çok yer alacak karbon salınımı, karbon ayak izi hatta bir başka deyişle karbon yönetiminde biz de üretici olarak yerimizi aldık” diyen Mehmet Buldurgan, özellikle Avrupa’nın bazı şehirlerinde başlayan düşük emisyon bölgelerinin daha da artacağına inandıklarını kaydetti.

EN İYİ KRİTER AVRUPA BİRLİĞİ

Türkiye’de toplu taşımacılığın yeniden yapılanmasının da gerekli olduğunu vurgulayan Mehmet Buldurgan, konuşmasında özetle şunlara değindi:

“Yeni yapılanmada sorumluluk bazlı, özel sektör odaklı yerel yönetimler tarafından da çok sık kontrol edilen yeni bir iş modeline ihtiyaç vardır. Bu konuda bir kıyaslama yapılacaksa Avrupa Birliği mevzuatı en iyi kriterdir. Ancak burada da cesur kararlara ihtiyaç vardır. Yerel yönetimler bireylerin toplu taşıma aracını seçmesini cazip hale getirerek bireysel araç kullanımını azaltıp, hem çevreye katkı sağlar, hem de trafik sorununa çözüm getirebilirler.”

(+)

(+)

Alintidir
Kaynak: http://www.ulasimgazetesi.com/?id=2626

Onur.
5 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 19:14

temsa Öho larda kullanılabilecek bi otobüs mü üretti.
çünkü geçen gün 8E ile ümraniye yönüne giderken karşı taraftan gelen hakl otobüsüünn arkasında temsa nın amblemi vardı. aracın ne önünü görebildim ne yanını. tek görebilidğim arkadaki temsa amblemiydi.
ayrıca arka farlar diamond unkine benziyordu.

MEHMET ORHAN BERK
5 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 12:56

Temsa otobüslerinin motor,şanzuman,elektronik beyin hatta koltukların markası bile yabancı iken bu otobüse nasıl türk malı diyoruz, bunu anlamakta güçlük çekerim.

anil_91
5 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 16:01

bugün mercedes şirketininde çoğu parcası alman malı değil ama nasıl ki mercedes'e alman malı diyorsanız, bizde temsa'ya aynı sebepten Türk malı diyoruz...

İSMAİL ÇELİK

5 yıl önce - Prş 15 Ekm 2009, 16:40

Alıntı:
temsa Öho larda kullanılabilecek bi otobüs mü üretti.

Bahsettiğiniz araç Citaro'ya benzeyen Avenua modeli.Deneme amaçlı verildi İett'ye.İnşaallah başarılı olur.Binen ve tetkik imkanı bulan arkadaşların ekseriyetle müspet görüşü var.

Uğur Aydın
5 yıl önce - Cmt 17 Ekm 2009, 18:07

TemSA son zamanlarda bence en çok ihtiyaç duyabileceği şeyi yaptı ve logosunu değiştirdi.Modernleşen çizgilerinde giderek sırıtan basit logonun artık bu seviyeye gelmiş bi firmada değişmesi gerekiyordu ve bunu da uluslararası bir yarışma ile gerçekleştirdiler.

Temsa logosundaki Sabancı grubunu temsil eden SA hecesindeki mavi vurgular, yazı içinden çıkarılarak, logo içinde iki daire ile simgelendi.
Yeni logo İngiltere'de tasarlanarak 20 logo arasından seçildi.

Berktuğ

5 yıl önce - Cmt 17 Ekm 2009, 18:22

Temsa logosunu Busworld'da tanıttı
Alıntı:
Temsa’nın yenilenen marka kimliği ve ilk kez oluşturulan logosu Busworld 2009’da gerçekleştirilen lansmanda tanıtıldı.

Temsa Global, 46 ülkede bulunan ‘Temsa’ markasının yenilenen marka kimliğini ve ilk kez oluşturulan logosunu Avrupa’nın en büyük ve prestijli otobüs fuarı Belçika Kortrijk’ta düzenlenen Busworld 2009’da tanıttı.

Sürdürülebilir müşteri memnuniyeti üzerin e odaklanarak oluşturulan değer zincirinin en önemli temsili olan logo; Kalıtım, İlişki, Yaklaşım ve İleri Görüşlülük unsurlarını temsil ediyor.

Temsa, marka adını korumakla birlikte; ilk kez oluşturulan logosu ve yenilenen marka kimliği ile üretimden müşteri odak noktasına çevrilen bakış açısını yansıtıyor. Temsa’nın geliştirilen yeni logosunda; renkler, grafik ayrıntılar ve imgeler kullanılarak Temsa’nın tüm sosyal paydaşları için çok daha güçlü bir anlam ifade etmesi hedefleniyor.

Fuarda gerçekleşen logo lansmanında bulunan Sabancı Holding CEO’su Ahmet Dördüncü konuya ilişkin olarak; “Sabancı Topluluğu, kendisine ait fikri ve sınai hakları barındıran, arge ve üretim gücü ile de bağımsız bir marka yaratmayı başarmış olan Temsa Global gibi bir değeri bünyesinde bulundurmaktan gurur duyuyor.

Temsa Global girilmesi çok zor olan pek çok uluslararası pazarda kendisine kalıcı ve sağlam bir yer edinmeyi hedeflemişti ve bunu başardı. Özellikle son dönemde şehir içi taşımacılıkta da iddiasını ortaya koyan Temsa Global’in, ulusal ve global arenada kendine ait özgün markası ve ürünleri ile yer almasını, izliyor ve destekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Temsa Global CEO’su Mehmet Buldurgan ise “Müşterilerimizi, yaptığımız her işin odak noktasına aldık. Biz satış öncesinde ve satış sonrasındaki her evrede müşterimizin yanında olduk, müşterimizi herkesten iyi tanıdık, ihtiyaçlarına göre ürünlerimizi geliştirdik. Yüksek çevre bilincine sahip Temsa markasında attığımız her adımı daha da geliştirme ve müşterilerimizle paylaşma kararı aldık. Tüm bu değerlerden hareketle tüm enerjimizi ortaya koyarak “Kazançlı Yolculuklar”ı yarattık. “Kazançlı Yolculuklar”; Temsa markasının, yolculuğu tüm paydaşları açısından bir kazanca dönüştürdüğü değerler bütünüdür.

Bu değerleri görünür ve somut kılmak için yeni logomuzu yarattık. Yeni logo ve değerlerimiz doğrultusunda yenilediğimiz marka kimliği girişimlerimiz “global marka” olmanın gerekleriydi. Markamızın geleceğine çok büyük katkıda bulunacak bir yatırım yaptığımız inancındayım” dedi.

Çevreci Hibrid Avenue’da tanıtımını gerçekleştirdi
Lansman ile beraber Temsa Hibrid Avenue’nun da tanıtımı gerçekleşti. Şehir içi toplu taşımacılık için üretilen ve markanın çevreci kimliğini ön plana çıkararak geliştirdiği en son örnek Temsa Hibrid Avenue büyük beğeni topladı.

Tasarlanan yeni logonun kullanıldığı ilk ürünler de Busworld 2009 Fuarı’ndaki yerini aldı. Fuarın kapalı alanında, turizm, şehirlerarası ve şehir içi olmak üzere 3 farklı segmentte toplam 9 farklı araç, dış alanda test sürüşü için ise yine aynı segmentlerdeki 6 farklı araç ile birlikte toplam 15 araç ilgililerinin beğenisine sunuldu.

http://www.reklam.com/OTOMOTIV/10225/Temsa- ...nitti.html

Umut Özdemir

5 yıl önce - Cmt 17 Ekm 2009, 22:42

Logusu cak güzel olmus vay be artik Temsalar bu Logoyla dolasacak hihi sevindim

Umut Özdemir

4 yıl önce - Cmt 24 Ekm 2009, 15:30

Fecebookta Temsa Avenue adinda bir Profil var ve orda bir sürü bilgi felan var ve yeni Buswrold 2009 dan Fotograflar var onlari siteye giremeyenler icin paylasmak istiyorum.
Girebilenler icinde buyrun linki: http://www.facebook.com/temsaavenue?v=info&re ...amp;ref=mf

Ve Fotolar.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Umut Özdemir

4 yıl önce - Prş 05 Ksm 2009, 20:51

Birkac Fotograf daha sizlerle paylasiyorum!
Birde sorum var sitede rama yaptim ve TEmsa Avenue adli bir baslik bulamadim neden öyle bir baslik yok daha iyi olurdu!

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Bu cok ayrintili Fotograflari Internetten aldim ama ne yazikki kaynagi yok bulamiyorum. Kaynagini bilen varsa benim yerime versin lütfen!
Su Krizden Hayirlisiyla hizli bir sekilde cikalim o zaman bu Otobüslerin nasil pis satildigini görecegiz.
Cok Cok Cok Kaliteli bir Otobüs bunu test etmek icin neler vermezdim

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM