Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
Karton ve Plastik İETT Otobüs Maketleri
123 ... 252627   sonraki »
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
OzanŞ06
7 yıl önce - Pts 17 Eyl 2007, 00:29
Karton ve Plastik İETT Otobüs Maketleri

İkarus Kağıt Model Otobüsler Başlığını açmadan önce ufak bir araştırma yaparak daha önce açılmadığını fark ettim ve başlığı buraya açmaya karar verdim sevgili site denetcileri uygun görürlerse.  

Öncelikle biraz İkarus'lardan bahsetmek istiyorum.Hepinizin bildiği gibi İkarus'lar 79 Yılından bu yana 28 sene Toplu taşımacılıkta hizmet vermekte olan öncü otobüslerin başında gelir.Kimileri bu arabaların kızgın ve çirkin bakışlarından pek hoşlanmasalar'da,halen bir çok kişinin ilgisini çekmekte.

Yabancı bir site'de paper models kağıttan maket otobüsler ile ilgili başlık buldum.Başlıkta Tramvaylar ve Çeşitli model otobüslerin çizimleri bulunmakta idi.En çok hoşuma giden bölüm ise İkarus'lardı.

Bügün yaptığım İkarus 280 ve 260 MOdellerini örnek göstermek istiyorum.İsteyenler Paint Programını kullanarak kağıt maketlerin üzerine Ego- İİET- İzulas yazarak daha gerçekçi görünmesini sağlayabilir.

İlgilenenlerin Yazıcıları mevcut ise,yazıcıdan çıkardıktan sonra makasla gösterilen yerleri kesip size uhu ile monte etmek kalıyor.Diaromalarınız için harika bir parça olduğunu söyleyebilirim.

(+)

(+)

Herkeze Selamlar..

1942ertan

7 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 13:58

Bunlar da benim daha önceden çizmiş olduğum otobüs modelleri...

Çocukken bunları yapmaya bayılırdım, fakat bilgisayar çıktı bu iş yattı

(+)

(+)

(+)

Akın Kurtoğlu

6 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 02:03

Arkadaşlar, eli yatkın olan üyelerden biri (/birkaçı) bizim İETT'nin şu anda kullanımdan kalkmış olan; Leyland, Skoda, Büssing-U47D, Ansaldo troleybüs, Büssing-5500, Büssing-6500, Magirus-E113, Mercedes-0302-12RST gibi otobüs modellerini de bilgisayarda çalışabilirlerse, mükemmel bir wowTURKEY-ULAŞIM Maket arşivimiz olur...

Akın KURTOĞLU

oytun71

6 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 11:41

Mükemmel bunlar... Takdir ettim sizi. Teşekkürler. Akın Bey'in dediği gibi Leyland ve Ansaldo maketlerini bekliyoruz sizden

messiah_haktan

6 yıl önce - Prş 06 Mar 2008, 12:25

Ilk Phileas'i kim yapacak bakalim

onur orhon
6 yıl önce - Pzr 16 Mar 2008, 18:07
Otobüs maketleri

Değerli OzanŞ06 Kardeşim,

Maketlerle ilgili çalışmanı ilk defa bugün gördüm. Bu konuda tanışmak ve bazı ortak çalışmalar yapmak konusunda görüşmeyi talep ediyorum. Telefonlarım 0216 492 32 05 ve 0532 696 41 75

Onur Orhon

zehir77

6 yıl önce - Cum 28 Mar 2008, 11:20
yeni modeller yolda

daha önce yayınladığım kamil koç setra ve kamil koç travego modellerinden sonra yapımına devam ettiğim iett citaro solo ve ardından citaro körüklü modellerini yayımlıyacağım ilgili arkadaşlara duyurulur ...
bu arada zehir77@yahoo.com adresini vermemdeki amaç yayınladığım bu kağıt modelleri siteye verirken ufaltmam gerekiyor bu da görüntünün bozulmasına sebep oluyor
yayımladığım modellerin daha net ve büyük ölçekli olanlarını isteyen arkadaşların mail adresimden bana ulaşmaları mümkündür
bu arada yapımına devam ettiğim citaronun ilk görüntülerini görmekdesiniz

(+)

zehir77

6 yıl önce - Pts 31 Mar 2008, 11:31
tamamlandı

evet arkadaşlar ...beni epeyce yoran bir modeli daha tamamlamış durumdayım
i.e.t.t ye ait 2006-261 numaralı ve 34 tn 2213 plakalı 2006 model mercedes benz citaro otobüsümüz tamamlanmış durumdadır ilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum bu arada
yorumlarını yollayan arkadaşlarımız için citaronun sürpriz bonus bir modelinide onlara mail olarak yollıyacağım adres belli zehir77@yahoo.com

(+)

Utku ARDIÇ

6 yıl önce - Pts 31 Mar 2008, 21:25

İ.E.T.T.'nin en çok sevdiğim otobüsü olan 2000-232'nin maketi

(+)

Filo oluşsun diye Zehir77'nin Citaro'sunun ölçülerine benzer yaptım

SAYGILARIMLA
Utku ARDIÇ

zehir77

6 yıl önce - Pts 31 Mar 2008, 21:56
değerli utku kardeşim

harika bir eser ortaya koymuşsun bunu çizen ellerin dert görmesin benim gibi bu konulara meraklı insanların arasında olmak beni daha fazla çalışma yapmaya yöneltiyor... bu yüzden en kısa zamanda citaro nun körüklü modelini yollayarak çalışmalarıma devam edeceğim
kağıt modelcilik başlığı altında kıymetli arkadaşlarımız var o sayfalarada uğrarsan sevinirim bu çalışmandan dolayı sana ithafen citaronun bonus bir modelini yolluyorum

(+)

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM