Ana Sayfa 915 bin Türkiye Fotoğrafı
OzanEmre

7 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 00:24
İST » C9.30. Kirazlı'ya Residence ve AVM, Bağcılar Meydana AVM yapılacak

Başakşehir-Esenler-Bağcılar Metrosu Kapsamında Kirazlıya Residence ve AVM, Bağcılar Meydana AVM yapılacak

Forumda Sahinler Holding başlığını okurken aşağısındaki kaynak bağlantısına tıkladım. Bağlantıdaki ECF Mimarlık sitesinde dolaşırken (Devam Eden Projeler bölümünde) gözüme şunlar çarptı.
Alıntı:
Bağcılar Kirazlı Metro İstasyonu & Residence ...rşı (2007)

Otogar-Başakşehir Metro Hattı üzerindeki Bağcılar Kirazlı Makas Durağının; ve alan üzerinde konumlanacak Residence&Çarşı konsept projesi

Alıntı:
Bağcılar Meydan Düzenlemesi & AVM & Metro ...ısı (2007)

Bağcılar Meydanında 33.500m²lik bir alanın istimlak edilmesiyle; metro ile ilişki kuran, içerisinde 100.000m²lik bir Alşveriş Merkezi bulunduran Transfer Merkezi Projesi

Metro ile birlikte sanırım Bağcıların çehreside değişecek. Sitede bahsi geçen projeler ile ilgili bir resim bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilerini yazarsa sevinirim.

Kaynak: ECF Mimarlık
Not: Metro projesi ile ilgili gibi, fakat AVM ve Residence olduğu için İSTANBUL bölümüne yeni bir başlık açmıştım ama Konu ULAŞIM - İstanbul'a taşınmış.

OzanEmre

7 yıl önce - Prş 18 Ekm 2007, 12:55
Bağcılar Meydana Yapılacak AVM'den İlk Görüntüler.

Bağcılar Meydana Otogar - Bağcılar Metrosu İstasyonu Dahilinde Yapılacak AVM'den İlk Görüntüler.

Kırmızı Çizgili Alan İstasyon, AVM ve Çevre Düzenlemesi'nin yapılması düşünülen ve bunun için isthimlar edilecek binaların bulunduğu yer.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Kirazlıdaki Proje ile ilgili için görüntüler ise ECF Mimarlık sitesinde mevcut değil.

OzanEmre

6 yıl önce - Çrş 09 Nis 2008, 00:26

Kirazlıya Otogar - Bağcılar - Başakşehir Metrosu İstasyonu Dahilinde Yapılacak İstasyon ve Residence'den İlk Görüntüler.
ECF Mimarlık demiş ki:
İstanbul Otogar-Başakşehir Metro Hattı Bağcılar Kirazlı Makas Durağı üzerindeki 48600m²lik alanda, 192910m² inşaat alanından oluşan Residence & Transfer Merkezi Konsept Projesi
İşveren : KİPTAŞ-İBB

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son OzanEmre tarafından Çrş 09 Nis 2008, 00:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Oghuz
6 yıl önce - Çrş 09 Nis 2008, 11:02

Belediyenin "İftar Çadırı" için yeni bir yer bulması gerekecek demekki Haritada, arsanın solunda görünen kısımda yerleşim oldukça çarpık. Aslında Bağcılar'daki bir çok yer öyle ama koca ilçeyi de yıkıp yeniden inşaa edemezsin ki. Kaldı ki Bağcılar son ilçe düzenlemelerinden sonra en kalabalık ilçe durumuna geldi.

selimsalih
6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 02:44

Ozan bey,öncelikle emeğinize cok teşekkür ederirm.Proje resimleri ile bizleri gercek manada aydınlatmış oldunuz.Zira bu proje alanında benim ve komşularımın da konutları arsalırı bulunmakda.Zübeydehanım cad si ile Mevlana cad sinin kesiştiği tam köşe başında 3 katlı binam var.Yani projenin en değerli yeri diyebilirim.İlgili belediye yıllardır bizlere ne imar ne kat mülkiyet tapusu verdi.Buna karşılık arsa ve emlak vergilerini kuruşu kuruşuna aldı.2006 yılında cıkarılan yasa ile kentsel dönüşüm adı altında vatandaşın rızası olsada olmasada arsası veya binası istimlak edilebilir oldu.Ne kadar bedelleri ödeniyor görünsede araştırmalarım sonucunda bunun doğru olmadığını görüyorum.Bizimde bu manada aynı pozisyona düşmemiz söz konusu.Bu meselenin birinci boyutu.İkinci boyutu ise esas benim sizden öğrenmek istediğim konu ,bu proje ne zaman başlar.Şu anda metro için yapılan çalışma devam ediyor.Esenlerden gelen tünel kazısı buraya ulaşdı.ne kadar imkansız gözüksede 29 ekimde metronun tamamlanıp deneme sürüşleri yapılacağı söyleniyor.Tabi bizi esas ilgilendiren kiptaşın buraya ne zaman bina dikmeye başlayacağı.Yani bu proje tam olarak kesinlik kazandımı?Eğer kiptaş bu projeye başlayacaksa bu ne zaman başlar ne zaman biter?Önemle merak ettiğimiz konular bunlar.Bu konuda bilgilerinizi bizlerle paylaşırmısınız.İlginize teşekkür ederim...selimsalih

Mehmet Kasım
6 yıl önce - Pts 09 Hzr 2008, 10:43

selimsalih demiş ki:
Esenlerden gelen tünel kazısı buraya ulaşdı.

Bu bilgi için kaynak var mı? Kişisel izlenimleriniz mi?

selimsalih
6 yıl önce - Sal 10 Hzr 2008, 01:05

mehmet bey,metro calışmasını evimin balkonundan dahi cok net takip edebiliyorum.Burda calışan mühendis arkadaşlarla da oldukca sık görüşüyoruz.Bir kaç gün önce tam evimin altından gecerek uc noktaya ulaştığını söylediler.Şu anda tünelin çıkışı için hazırlık yapılıyor.Önümüzdeki günlerde bir kaç foto yaparak siteye yüklemeyi düşünüyorum.

FIRAT122
6 yıl önce - Cum 01 Ağu 2008, 22:32
Proje ne zaman biter??

Arkadaşlar bu proje tam olarak ne zaman biter? ayrıca şöyle bir duyum aldım ne kadar doğru bilemem PINAR SOK. ÜSTÜN SOK. DENGEL SOK. AŞIK SOK. ve ÖZTÜRK sokaklar tarafiğe kapalı yürüme yolu olacakmış...

mayruk
6 yıl önce - Pzr 03 Ağu 2008, 20:33

aa mümkün değil trafiğe kapatmakmı nayır.dev kanalizyon döşüyorlar galiba buda zorunludur. metro inşaatların bütün etraflar sokaklar yeni dev kanalizyon boru döşemek zorundadır yoksa eski sistem kanalizyon suları metro istasyona akar taşkınlık sel vs vs. sonucu basar bilmemki bilebildimmi.

burakthy
6 yıl önce - Pts 13 Ekm 2008, 12:52

İstimlak çalışmaları iç taraflara doğruda sıçramış durumda. Binalardan sadece insanlar çıkarıldı. Eşyalar evlerde duruyor. Binaların giriş kapıları mühürlenmiş ve zincirli vaziyette duruyor. 7 günlüğüne 560 ytl kira bedeli veriliyor. Konuşulanlara göre 140.000 ytl ev bedeli verilerek istimlak edilmesi planlanıyormuş. Ancak buradaki rantı görmemek büyük yanlış olur. Hemen çaprazında Eston Evlerinin yanında metro durağı var. Oraya Kirazlı Konaklarını diktiler.Hemen karşısında Vahdet Petrolün yanına lüks binalar diktiler. Nikah dairesini aynı yere yaptılar. Bunlar hep rant için yapılan işlemler.
Bekleyip göreceğiz.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet