Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Burç

15 yıl önce - Cum 14 Ksm 2003, 01:32
İstanbul Harem Otogarı

İstanbul'da iki adet Otogar mevcut.
Avrupa yakasındaki Esenler Otogarını görmüştük, bu da Anadolu yakasındaki
Harem Otogarı ve iskelesi :

(+)

aykut_a

15 yıl önce - Prş 01 Oca 2004, 23:28
Harem Otogarı (Gece)

(+)

memocan

15 yıl önce - Cum 02 Oca 2004, 00:22

harika görünmüşler ya ellerinize sağlık ...

Nedense resmi görünceye kadar aklıma Esenler otogrı geldi ... UND yi görünce ddedim allaa alla Esenlerde denizin ne işi var

Civilization
15 yıl önce - Cum 02 Oca 2004, 15:42

Beyler bu UND Ro-Ro 'nun ne gemisi olduğunu ve neden hep orada durduğunu bileniniz var mı? Ro-Ro sanırım o tür gemilere verilen isim UND da şirket ismi falan mı? O gemi sadece duruyor mu orada uzun süredir yoksa sürekli gidip geliyor mu? Çünkü her fotoğrafta ve ben her gittiğimde aynı yerde duruyor , merak ettim!..

memocan

15 yıl önce - Cum 02 Oca 2004, 15:53

UND Uluslararası Nakliyeciler Derneği

Bu gemilerden 7 tane fln var isimlerine dikkat edersen farklı aslında şekil itibarı ilede farklılar. Aslında sürekli durmuyor. Yükünü alan gidiyor veya getiren boşaltıyor. Ama sanki hep aynı gemi orada gibi geliyor bize ...

memocan

15 yıl önce - Cum 02 Oca 2004, 16:04

yukarıdaki iki gemiye icene bakarsan şekil itibarı ile farklı olduklarını göreceksin

http://www.und.org.tr/

Civilization
15 yıl önce - Cum 02 Oca 2004, 16:21

Hakikaten yahu hiç dikkat etmemişim , bayağı farklıymış iki gemi de , neyse teşekkürler Memocan , ben sadece yazısına takılıp kalmışım !!

Sina

14 yıl önce - Sal 10 May 2005, 15:21

(+)

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 10 May 2005, 17:33

Eski Topkapı Otogarı ile aynı yaşlarda olan ve günümüzde de İstanbul'un 2 otobüs garından biri olan "Harem Otogarı", Boğaziçi Köprüsü açılmadan önce çok daha önemli olan kalkış noktalarından biriydi. Günümüzdeyse bu önemini iyiden iyiye yitirmiş olmakla birlikte, yine de Anadolu yakasının bilhassa Üsküdar ve Kadıköy ilçelerinde oturanlara hizmet vermeye devam eden, genel ulaşım içindeki faydası en aza inmiş olan bir otogardır.

Semtin isminin kaynağıysa şöyledir:

HAREM: Plânları bizzat III. Selim tarafından çizilerek hazırlanan ve bu bölgede inşaa edilmiş olan; “Kavak Sarayı” nın “Harem Dairesi” günümüzde yok olmakla birlikte, semtin adı hâlâ aynı adla devam etmektedir.

Akın KURTOĞLU

Burç

13 yıl önce - Çrş 30 Ksm 2005, 10:03

(+) Harem otogarı, Haydarpaşa limanı ve Selimiye Kışlasının havadan görünümü

Fotoğraf sitemize Faruk tarafından konulmuştur.
Bknz :"uçaktan Istanbul" başlığı

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM