Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 10
ceyhanlı umut
1 yıl önce - Çrş 21 Mar 2018, 16:09

metroya entegre trambus hatları kurulmalı 4 otobüs uzunluğunda elektrikle çalısan bir sistem turgut özal bulvarınndan üniversiteye güzel durur

Misafir 565

1 yıl önce - Prş 22 Mar 2018, 15:25

Her ne olursa olsun minibus olmasin Adana'da.Minibusler kulliyen zarar bu Adanaya.Otobus daha ekonomik daha emniyetli ve daha insani.Hatta metro olsun mumkunse.Metro olayini cozen Adana Halkini arkasina alir.

alperen522
1 yıl önce - Pzr 15 Nis 2018, 20:41

Körüklü Otokar Kent LF 114 hattında test ediliyor. Birkaç haftadan sonra 2 gündür görmeye başladım.

yusufsezgin
1 yıl önce - Pts 16 Nis 2018, 08:45

Alıntı:
Körüklü Otokar Kent LF 114 hattında test ediliyor. Birkaç haftadan sonra 2 gündür görmeye başladım.

Ben de iki gündür görüyorum. Eğer bunu kullanacaklarsa rengini acilen değiştirsinler. Diğer belediye otobüslerinin yeşiline boyansın. Sarı berbat duruyor

Misafir b7b

1 yıl önce - Cmt 09 Hzr 2018, 17:55

Adana hala denesin ve tartışsın körüklü otobüs gerekli mi diye. Bırakın büyükşehirleri, Elazığ belediyesi bile yukarıda gördüğünüz körüklü otobüsleri almış. Isparta, Balıkesir, Erzurum, Elazığ, Malatya gibi nüfusu daha az olan şehirlerde de körüklü otobüsler çalışıyor.

Misafir 5fc

1 yıl önce - Pzr 09 Eyl 2018, 18:01

BAŞLIĞA CEVAP:
Hiç yok ki yeterli olsun

Adem Güdük
2 ay önce - Cum 19 Tem 2019, 15:06

Alıntı:
Devlet Kurumu bilemem Ama Şu an İstanbuldaki İETT gibi kar amacı gütmeyen sadece amacı Adana nın tüm sınırlarına Ucuz Ulaşım sağlama amacı sağlayan bir kurum.. İETT İstanbul da ne ise Adana da ABBO da o..

Artı Belediye Ne kadar Devlet kurumu ise Bu da O kadar bir Devlet kurumu..İETT daha öncesinde Belediye ye bağlı bir Kurum değilse onu bilemem Ama amaç aynı..

Belediye otobüsünün karıştığı trafik kazasında tutanak tutulurken göz misafiri olmuştum. Otobüsün ruhsatında sahibi hanesinde Adana Büyükşehir Belediyesi yazıyordu. Yani sahibi belediye tüzel kişiği idi. Sonradan ayrı bir alt kuruluş kurulup oraya devredildiyse bilemem.

Ancak, İETT, ESHOT, EGO gibi firmalar belediyeden ayrı tüzel kişiliğe sahip. Otobüsler de bu firmalar adına tescillidir. Bir İETT otobüsünün ruhsatında sahibi İETT yazar, İBB yazmaz.

sayfa 10
ANA SAYFA -> ULAŞIM