Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Misafir d19

2 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2016, 22:22

Adana da 40 yıl öncede körūklū otobūs vardı şuan da da man ın hizmette var sanırım . Adanalı olamazsın sen bilmediğine göre. At arabası kentte ben görmūyorum bunu buraya getirip çamur atma amacın ne ?

Misafir ffb

2 yıl önce - Pzr 26 Hzr 2016, 00:11

Adanada 40 yıl önce körüklü yoktu. Adana tarhinde sadece 4 tane körüklü otobüs alındı( şu an olan MAN otobüsler) bunlar da 1998 yılında alındı (Aytaç Durak tarafından) kısa süre düzenli çalıştı sonra bir tanesi şu anda balcalıda üniversite içinde ring yapıyor şehre inmiyor diğerleri de garajda yatıyor, çalıştırılmıyor. Adananın başka hiç körüklü otobüsü olmadı.
At arabası görmek istiyorsan rehülatör köprü karşısı hayvan pazarı civarı, yüreğir şehit erkut akbay mahallesi, kozanyolu civarları, akıncılar ve sofuluda bulabilirsin. Hatta bazen ana bulvarlara da çıkıyorlar. Siz körü körüne Adanayı savunuyorsunuz. Biz de Adanayı seviyoruz ve güzel modern bir büyükşehir olmasını istiyoruz

Misafir 2d1

2 yıl önce - Pzr 26 Hzr 2016, 01:03

Adana'dan Bursa'ya yaklaşık 1 yıl önce taşındık. Ama gelin görünüş arada koca bir Uludağ ağrı dağı kadar fark var.Adanada ben eski ve klimasız otobüslerde ömrümü geçirdim.Ama Bursa'da her yere sokağa bile otobüs giriyor.Dar sokaklara karsan Atak ları vermişler ve geri kalan her yerde körüklü ve 12 metrelik Mercedes.Körüklülerin hepsi bütün ilçelerde Mercedes 12 liklerinde yarısı Mercedes geri kalanı Temsa otokar karsan bmc Isuzu Başkada yok. Otobüs sayılarında şöyle Burulaşa bağlı toplam 2.650 otobüs var bunlardan 985'i Mercedes körüklü gerisi 12 metrelik hep. 750 adet 12 metrelik Mercedes 360 temsa 145 otokar 150 karsan 98 Bmc 67 Isuzu 95 karsan ataklardan var.
Bu rakamlar Bursa Büyükşehir ulaşım sayfasından alıntı.
Ayrıca ÖHO sitesindende baktığımda toplam 654 ÖHO aracı bulunuyor bunların toplam 498 İ 12 metrelik (198 İ Mercedes gerisi Temsa bmc) 50 tanesi körüklü PTS-PHILEAS marka ve geri kalanında 10 metrelik otobüsler.
Şimdi neden bunu yazdım Bursa- Ada'na arası dağı görün diye. Bursa'ya gidince metropollüğün farkına vardım.Ama yaşadığım yeride unutamam. Adanada da olsa keşke.Ama belediyecilikte iş bar arkadaşlar.

Cüneyt5316

2 yıl önce - Pzr 26 Hzr 2016, 01:11

Alıntı:
Adana'dan Bursa'ya yaklaşık 1 yıl önce taşındık. Ama gelin görünüş arada koca bir Uludağ ağrı dağı kadar fark var.Adanada ben eski ve klimasız otobüslerde ömrümü geçirdim.Ama Bursa'da her yere sokağa bile otobüs giriyor.Dar sokaklara karsan Atak ları vermişler ve geri kalan her yerde körüklü ve 12 metrelik Mercedes.Körüklülerin hepsi bütün ilçelerde Mercedes 12 liklerinde yarısı Mercedes geri kalanı Temsa otokar karsan bmc Isuzu Başkada yok. Otobüs sayılarında şöyle Burulaşa bağlı toplam 2.650 otobüs var bunlardan 985'i Mercedes körüklü gerisi 12 metrelik hep. 750 adet 12 metrelik Mercedes 360 temsa 145 otokar 150 karsan 98 Bmc 67 Isuzu 95 karsan ataklardan var.
Bu rakamlar Bursa Büyükşehir ulaşım sayfasından alıntı.
Ayrıca ÖHO sitesindende baktığımda toplam 654 ÖHO aracı bulunuyor bunların toplam 498 İ 12 metrelik (198 İ Mercedes gerisi Temsa bmc) 50 tanesi körüklü PTS-PHILEAS marka ve geri kalanında 10 metrelik otobüsler.
Şimdi neden bunu yazdım Bursa- Ada'na arası dağı görün diye. Bursa'ya gidince metropollüğün farkına vardım.Ama yaşadığım yeride unutamam. Adanada da olsa keşke.Ama belediyecilikte iş bar arkadaşlar.

Şehir milliyetçiliğinde tavan!!! 😂😂😂

En son Cüneyt5316 tarafından Pzr 26 Hzr 2016, 01:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Resul GUL

2 yıl önce - Pzr 26 Hzr 2016, 01:20

Alıntı:
Adanada 40 yıl önce körüklü yoktu. Adana tarhinde sadece 4 tane körüklü otobüs alındı( şu an olan MAN otobüsler) bunlar da 1998 yılında alındı (Aytaç Durak tarafından) kısa süre düzenli çalıştı sonra bir tanesi şu anda balcalıda üniversite içinde ring yapıyor şehre inmiyor diğerleri de garajda yatıyor, çalıştırılmıyor. Adananın başka hiç körüklü otobüsü olmadı.

Hocam malesef yanılıyorsunuz Yukardaki arkadaş doğru söylüyor Adana da çalışan Körüklü Otobüs sadece 4 Tane değildi Daha Bir çok şehirde Belediye Otobüsü yokken 1980 lerde Adana da O çok övdüğünüz Körüklülerden 10 Adet vardı Bahsettiğiniz kentlere ise bu Otobüsler daha yeni geliyor Adana da ise Yıllar önce vardı..

Buyrun Linki
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1365606#1365606

O döneme ait Bir Körüklü Otobüs..

Şu linkten de Adana da çalışmış Belediye Otobüslerinin marka ve modelleri İnceleyebilirsiniz.. İçlerinde Körüklü Manlar da var..

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1157405#1157405

Neyse Ben bu olayı bir türlü çözemedim Adana bir Körüklü yok diye mi geri kalmış oluyor Yani Körüklü Otobüs olunca Çağ mı atlıyoruz

Bu ne anlamıyorum Eğer Belediye Adana ya Çağ atlatacaksa Bunu Körüklü Otobüslerle değil Dolmuşları kaldırarak yapacaktır

Daha sonra Zaten İhtiyaca göre Körüklü de olur Normal Belediye Otobüsü de olur..

Şu an Belediye zaten Otobüs Filosununun yarısını Yeniledi ve Yenilemeye de devam ediyor..

Lütfen eleştirirken biraz insaflı olun Konu at arabalarına Kadar gelmiş Nasıl geldiyse

En son Resul GUL tarafından Pzr 26 Hzr 2016, 01:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Misafir 70a

2 yıl önce - Pzr 26 Hzr 2016, 01:24

Misafir d19 Arkadaş Ya Yanlış Okuyor, Ya da Beni Yanlış Anlıyor, Evet 4 Tane Klimasız Körüklü Otobüsümüz Var, Ama Onlarda Çöl Sıcaklarında Kullanılamıyor Malesef, Garaj da Yatıyorlar,
Ben 100 Adet Körüklü Lüks Otobüs Alınsın, İhtiyaç Dedigim Zaman, Bazı Arkadaşlar Hemen Körüklü Otobüs İhtiyaç Değil, Lükslük ile Alakası Yok, Gerek Yok Filan Dediler,
O Karşı Çıkanlara Diyorum O Zaman 100 At Arabası ve Fayton Alalım, Ne Güzel Caddeler de At Koşturalım, O Diyen Zihniyete Göre Faytonlar ve At Arabaları Daha Modern ve Daha Lüks Galiba Dedim,
Siz Caddelerde At Arabası Yok Çamur Atmayın Diyorsunuz, Alakaya Maydonoz Oldu.

Resul GUL

2 yıl önce - Pzr 26 Hzr 2016, 01:43

Hocam burada kimse Körüklü Otobüse gerek yok demiyor Olsun.. Biz de istiyoruz Ama konu daha farklı mecralara gitmiş..

Zaten Başlık Körüklü sayısı yeterli mi değil mi diye sorulmuş..
Önceki sayfalarda bu Başlığa uygun olarak Körüklü sayısının yeterli olmadığını Eğer alınırsa klimalı olanlarının Yoğun Hatlarda ve Yazları Daha çok kıyı İlçelerimiz olan Yumurtalık Karataş gibi İlçelerde iyi iş göreceğini yazdım..

Ama konu Gelip gelip Körüklü ile Gelişmiş Bir Kent arasında anlamsız bir bağ oluşturularak Adana yı güya Gelişmemiş Kent imajına oturtup bazılarının tatmin olmaya çalıştığı bir Başlık olmaya başlamış.

Kimse burada Belediyeyi kollamıyor.. Halen diyorum Bana göre Belediye Körüklüden önce Dolmuşlara çare bulsun Sonra Gerisi gelir..

Bana göre gelişmişlik Körüklü Otobüsün olmasından daha çok Dolmuşların kaldırılıp Ulaşımın Sıfırdan dönüşmesi..

Bunun Yanında Eş zamanlı olarak Raylı sistemler ve Bunların yanında Belediye Otobüslerinin modernizasyonu .Bahsettiğimiz Bu Başlık da Bu Konunun alt konusu..

Belediye Otobüslerinin bir kısmı da İhtiyaca yönelik ilerleyen dönemlerde Körüklü Otobüs olabilir....

Misafir 702

1 yıl önce - Pts 19 Eyl 2016, 14:44

BAŞLIĞA CEVAP:

AKTİF OLARAK ÇALIŞAN KÖRÜKLÜ OTOBÜS HİÇ YOK Kİ

Resul GUL

1 yıl önce - Pts 19 Eyl 2016, 14:53

Alıntı:
BAŞLIĞA CEVAP:
AKTİF OLARAK ÇALIŞAN KÖRÜKLÜ OTOBÜS HİÇ YOK Kİ

Evet aktif olarak çalışan Körüklü Otobüsü yok Ama Yaz aylarında yok..
Ama Kışın seferleri mevcut.. Körüklü Otobüsleri, 142- 154 ve Karaisalı Hatlarında Yaz hariç tüm yıl sefer yapmakta..

Misafir 702

1 yıl önce - Pts 19 Eyl 2016, 15:40

Yanlış bilgi.
Geçen sene kış aylarında 142 ve 114 (154 değil) hatlarında birkaç gün birer adet körüklü otobüs çalıştı. Sonra boş gidiyor ve zarar ediyor diye kış ortasında seferden çekildi.

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM