Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
melih95

2 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 16:14

Körüklü otobüslerin dar caddelerde dönüşünün sıkıntı olacağı söylenmiş. Ben buna pek katılmıyorum. Aksine dönüşler çok rahat oluyor. Konyada ve kayseride gördüğüm ve bindigim için böyle rahat söylüyorum. Özellikle Konya'da çok dar kavsaklardan bile rahatlıkla dönüş yapıyorlar. Ancak Şoförlerin de körüklü otobüs kullanmaya alismasi gerek diye düşünüyorum. Öte yandan adanada ki hatların çoğunluğunda sürekli yoğunluk var. Acilen en az 50 adet körüklü alınması gerekiyor.

sercan97
2 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 17:17

Bence otobusten çok raylı sistemler olmalı artık. Sehir icinde zaten kargaşa yaratıyor otobusler. Daha fazlası alınacağına. Küçüksaat-B.Yolu-T.Ozal istikametinde metro yapsinlar. B.Yolu iller bankasında aktarma istasyonu yapılsın B.Yolu-Balcali istikametinde bir guzergah daha. Bunu yapsalar otobus sayısı azalir. Hem trafik rahatlar hem yolcular daha konforlu ve daha hızlı seyahat eder.

Resul GUL

2 yıl önce - Cum 14 Ağu 2015, 16:24

Adana da Otobüs ve Minübüs yerine Raylı sistemlere öncelik verilse daha yararlı olur..
Adana da trafik malum..Raylı Sistemlerde pahalı olduğu için kısa vadede Belediyeler Otobüslere yöneliyorlar..

Normalde Körüklü Otobüsler Adana da az ,Adana da artık Belediye Otobüsleri Çevre ilçelere de gitmekte..
Ve oldukça yoğun olan Hatlar var Daha fazla yolcu taşımak adına Bu otobüslerden alınabilir...

Belki Aladağ Ve Pozantı İlçelerinde kullanılması zor olabilir
Ama Görece Yolları düz ve rampanın olmadığı İlçelerde Bu Körüklüler rahatlıkla kullanılabilir..
Örneğin
Ceyhan- Yumurtalık
Tuzla - Karataş
İmamoğlu - Kozan İlçelerine gidebilir,,

Ama bu Otobüslerin Klimalı olması şart ... Yoksa Adana da Şimdiki 4 Körüklü gibi yazın yatar ..
O da hiç bir işe yaramaz..

zaferyurt94
2 yıl önce - Cum 18 Eyl 2015, 21:44

16 temmuz 2015 anadolu lisesi metro durağının önünde boş boş beklerken çektim .

(+)

(+)

(+)

İstanbulda yaşıyorum ama temmuzdan sonra bir daha geldim . Şuan adanadayım bir daha görürmüyüm bilemem .

srkbdy
2 yıl önce - Pzr 20 Eyl 2015, 22:45

Bence 10 tane koruklu olsa bile yeter 3 tanesini karaisali- cifteminare hattina(sanirsam bu hatta calisan koruklu var) 3 tanesi universite-sabanci merkez cami-otogar hattina 4 tanesi carsi-incirlik-misis tarafiba giden hatta yerlestirilebilir.
Bi arkadas koruklu otobusun yazin yattigini soyledi.Ben bir lise ogrencisiyim ve Anadolu lisesi duragini okul zamani hergun ugrak yerim olur.Kisinda cogu zaman metrodan inince mana selam cakarim.Sanirsam o otobus karaisali-cifteminare hattinda calisiyor.Kışın adana yagmur bi yagdimi tam yagar .Adana karaisali yolu Salbastan sonra virajli bir hal alir.Ve tahminimce koruklu otobuslerin yol tutusu normal otobusten daha kotudur.Bu yuzden orada yatiyor olabilir.Yazin ise adanada bulunan koruklu otobuslerin sanirsam klimasi yok sadece kaloriferi var diye biliyorum.Ve yazin adanada klimasiz durulmaz bu yuzden yazin da yatiyor olabilir.

Resul GUL

2 yıl önce - Cum 06 Ksm 2015, 16:18

Belediyenin Körüklü Otobüsü Kış gelince Seferlerine başladı..
Onlardan biri 142 nolu Hat, Adana Koop civarı..

Önceki sayfalarda da bahsetmiştim, Körüklü Otobüsler Adana da biraz daha fazla olabilir .. Ama klimalı olmak şartıyla.
Bu otobüslerden Yolcu potansiyeli olan ve yeri görece düz olan İlçelere seferler konulabilir..

Misafir ca6

2 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 13:10

Bütün Büyükşehirlerde Avrupada Amerikada ve Türkiyede ankara istanbul izmir bursa kayseri gaziantep sakarya gibi şehirlerde hatta mersin ve ıspartada bile körüklü otobüsler çalışıyor Adanada çalışmıyor. Acilen en az 10 körüklü otobüs 114, 142, 153, 154 gibi hatalarda çalıştırılmalı.

Misafir af8

2 yıl önce - Pzr 01 May 2016, 15:33

Yetkililer Bizi Duysa, Nerdee ?

Babamrb
2 yıl önce - Sal 03 May 2016, 19:13

Nedense adanya hep 12m sınıfından başka otobüs almıyorlar. hem 114'ün rotasının hepsi bulvarlardan oluşuyor kozanyolu,atatürk bulvarı s. Demirel bulvarı gibi körüklüler rahat gider diye düşünüyorum.

Misafir 70a

2 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2016, 08:34

Adana Büyükşehir Belediyesi, Önümüzdeki Zaman Dilimi İçerisinde, Yeni Belediye Otobüsü Alacak Olur ise, Mevcut 12 Metrelik Otobüslerden istemiyoruz, Adana ya En Az 100 Adet Yeni 18 Metrelik Körüklü Belediye Otobüsünün Alınmasını İstiyorum, Şuanki Mevcut Yeni 12 Metrelik Otobüslerde Tabiri Caiz ise Oturacak Koltuk Yok, 18 Metrelikler Körüklüler Hem Koltuk Açıgını Kapatır, Hem de Adana ya Daha Bir Büyükşehir Havası, Zenginlik Havası Katar, Ayrıca Adana Halkı Bu Güne Kadar Otobüsler de Hiç Mercedes Kalitesini ve Konforumu Yaşamadı, Bmc ve Temsa Kullandık, Şayet Yeni Alımlar Olur ise Mercedes Tercih Edilmeli, Sadece Mevki ve Makamdakiler Mi Mercedes Konforunu Yaşayacak, Adana Halkı da Mercedes Kalitesi ve Konforu ve Rahatlıgını Yaşamalıdır, Saygılarımla.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM