Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Cem Telgeren
11 yıl önce - Prş 11 May 2006, 00:15
ABBO Mevcut Körüklü Sayısı Yeterlimi? - [ULAŞIM]

Adana da kaç tane körüklü otobüs var ve MAN dışında başka marka körüklü otobüs varmı?

serkanen

11 yıl önce - Prş 11 May 2006, 00:28

Hayır MANdan başka marka körüklü yok. Toplam 4 körüklü otobüs var.

Cem Telgeren
11 yıl önce - Çrş 17 May 2006, 22:31

Alıntı:
ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 156 SOLO TİP, 4 KÖRÜKLÜ OLMAK ÜZERE TOPLAM 160 OTOBÜSE SAHİPTİR.

160 otobüste sadece 4 körüklü 40/1 oranına karşılık geliyor.Bu oran biraz düşük değil mi? Adanaya hiç gitmediğimden oradaki caddeler hakkında bilgi sahibi değilim ama Adana'nın şehir merkezinde fazla rampalar ve keskin virajlar olduğunu sanmıyorum.Yani Adana'nın yerleşim sahası körüklü otobüs çalıştırmaya uygundur sanırım.Adana daki körüklü otobüs sayısının arttırılması düşünülüyor mu?

Yoksa BMC kolleksiyonu nu bozmamak için BMC'nin körüklü otobüs üretmesi mi bekleniyor acaba?

orhangumussoy
11 yıl önce - Prş 18 May 2006, 10:28
Körüklüye ne gerek var?

Körüklü otobüslerin sayısının artmasını neden istiyorsunuz anlayamadım... Tam bir treni andırıyor... Tek faydası daha fazla yolcu alması...

Bence modern şehirlerde daha kibar, daha gösterişli ve aynı zamanda daha kullanışlı modeller tercih edilmeli... Son zamanlarda Adana'yı görmeyenler veya hala kafasında Adana'yı köy kent olarak düşünenler ne demek istediğimi anlamayacaktır... Gelin gelişen ve güzelleşen Adanamızı görün...

Körüklü otobüslerin şehrin görüntüsünü bozduğunu düşünüyorum.. Var olan 4 adet körüklü otobüsün de ihtiyacı olan bir başka belediyeye hibe edilmesinde fayda görüyorum...

Cem Telgeren
11 yıl önce - Prş 18 May 2006, 23:09

Alıntı:
Körüklü otobüslerin şehrin görüntüsünü bozduğunu düşünüyorum.. Var olan 4 adet körüklü otobüsün de ihtiyacı olan bir başka belediyeye hibe edilmesinde fayda görüyorum

Aynı fikirde değilim.Körüklü otobüsler zamanımızda Türkiye'de ve tüm dünyadaki büyük şehirlerin vazgeçilmez bir toplu taşım aracıdır.

Ben de körüklü otobüslere bu kadar karşı olunmasını anlayamadım.Bakımlı temiz körüklü otobüslerin Adana gibi büyük gelişmiş ve Türkiye'nin önde gelen bir şehrine çok yakışacağını düşünüyorum.

AYDIN BURAK ZORMAN

11 yıl önce - Cum 19 May 2006, 11:49

Adana'nın merkezi semtlerinin caddeleri dardır, körüklüyü kaldırmaz. Körüklü otobüsün rahat hareket edebileceği yer Yeni Adana kısmıdır. Turgut Özal Bulvarı, 100. Yıl gibi. Tıpkı Ankara gibi tek merkezli büyük Şehir trafiği sorunu mevcut. Alttan üstten hızlı geçiş için köprü ve geçitler olmadığı için trafik bazen bunaltıyor.

alabay

11 yıl önce - Cum 19 May 2006, 13:16

Körüklü otobüsün dar sokaklardan nasıl geçtiğini görmek isteyen Köln-Südstadt'ı bir görsün.
Adana'ya iki katlı otobüsler gelse viraj dönmesi daha kolay olur. Bağdat'ta da var(dı), yani Adana'da neden olmasın ... Zaten Türkiye'de trmavaylaşma, metrolaşma yavaş yavaş başlıyor/ilerliyor, ama şöyle iyice iki katlı otobüsler şebekesine dönen bir şehir yok daha, İstanbul'da "bir kaç tanecik" var, İzmir'in sekiz tanesi varmış, tek bir tanesi çalışıyordu (Bornova tarafıydı, yanlış hatırlamıyorsam).
Ama şehiri şehir yapan herhalde toplu taşım araçları, Adana'ya güzel Citaro veya MAN körüklüler mi yakışır, yoksa Bismillah Minibüs olayları mı?!

B. Alabay

Cem Telgeren
11 yıl önce - Cum 19 May 2006, 19:33

Alıntı:
Ama şehiri şehir yapan herhalde toplu taşım araçları, Adana'ya güzel Citaro veya MAN körüklüler mi yakışır, yoksa Bismillah Minibüs olayları mı?!

Küçük otobüslerin dış görünüşleri sevimli olabilir.Fakat bu küçük otobüslerde yolculuk yapmak tam bir işkence.Hele de otobüs kalabalıksa cendere gibi oluyor.

Allah Adana'yı da diğer cemil cümle şehirlerimizi de bu küçük otobüs kabusundan korusun. Amin

Resul GUL
3 yıl önce - Pzr 22 Şub 2015, 18:49

Bu Otobüslerin sayısı yeterli değil Artık Adana da Karaisalı dışında diğer ilçelere de Otobüs Seferleri düzenlenmekte..
Bu ilçelerden yolları uygun olanlara bu körüklülerden koyabilirler..
Örneğin Ceyhan Yumurtalık Hattına ve Karataş hattına bu körüklülerden verilebilir..
Bu Otobüslerin tek Handikabı klimalı olmaması..
Yeni alınacak Otobüslerden bazıları körüklü olabilir..
Ama Yeni araçlar olabiliyorsa mutlaka klimalı olmalı
Çünkü bu Hatlar Yazın oldukça yoğun olacaktır..
Ayrıca bu hattaki yollar düz olduğu için klimalı Aracı çok kasmayacaktır..

(+)

Furkan Özer1
2 yıl önce - Sal 11 Ağu 2015, 11:29

Acaba Temsa körüklü otobüs üretiyor mu?Madem Temsa'dan baya otobüs alınacak 50-60 tanede körüklü otobüs alınsın.Temsa üretmiyorsa başka bir firmadan alınsın.Üniversite hattına şart.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM