Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Büyükşehir Belediye Otobüsleri / Haberler - [ULAŞIM]
123 ... 474849   sonraki »

ANA SAYFA -> ADANA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
serkanen

12 yıl önce - Cmt 26 Ksm 2005, 03:17
Adana Büyükşehir Belediye Otobüsleri / Haberler - [ULAŞIM]


Alıntı:
Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletme Müdürlüğü'ne bağlı otobüslerdeki yolcu taşıma ücretleri yeniden belirlendi.
Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, 2003 Nisan ayından bu yana uygulanan belediye otobüsü ücret tarifeleri Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararıyla yeniden ayarlandı. 1.20 YTL olan 2 binişlik tam biletin fiyatı değişmezken, 10 binişlik tam bilet 4.50 YTL'den 5.50 YTL'ye yükseltildi. 5 binişlik öğrenci bileti (Yeni uygulama) 2.50 YTL olarak belirlenirken, BELKART'ta öğrenci için bir biniş 30 YKr'den 40 YKr'ye yükseltildi. Kontaksız BELKART'lara bir defada 10 YTL yüklenebileceği belirtildi.
Açıklamada, bugün uygulamaya konulan yeni fiyatlara rağmen, Türkiye'de en ucuz toplu taşımacılığı yine Adana Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı kaydedildi.


http://www.adanahaber.org/haberdetay.asp?haberid=853


remzi
12 yıl önce - Cmt 07 Oca 2006, 21:20
BAŞKAN DURAK’TAN BAYRAM HEDİYESİ...


Alıntı:
Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, geleneğini sürdürdü ve dar gelirli vatandaşların bütçelerine katkıda bulunmak üzere Kurban Bayramı süresince şehir içi belediye otobüs seferlerini ücretsiz yaptı. Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmesi Müdürü Remzi Tuncel, Başkan Durak’ın talimatları üzerine Kurban Bayramı’nda da ücretsiz otobüs seferleri düzenleyeceklerini söyledi. Dini bayramlarda gelenekler ve dinsel inançlar gereği ziyaretlerin diğer günlere oranla daha çok arttığını ifade eden Remzi Tuncel, bu bayramda da, dar ve sabit gelirli vatandaşların bütçelerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini anlattı. Tuncel, vatandaşların her bayram olduğu gibi Kurban Bayramı süresince de şehir içi hatların tümünden ücretsiz yararlanacağını sözlerine ekledi.serkanen

11 yıl önce - Cmt 22 Tem 2006, 20:01

Alıntı:
Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklama göre, Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin son toplantısında belediye otobüs fiyat tarifesinde ayarlama yapıldı.

Şehir içi yolcu taşıma fiyatları yeniden ayarladı.

Adana Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklama göre, Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin son toplantısında belediye otobüs fiyat tarifesinde ayarlama yapıldı. Buna göre, 2 biniş tam manyetik Belkart fiyatı 1.2 YTL'den 1.40 YTL'ye, 10 biniş tam manyetik Belkart fiyatı 5.5 YTL'den 6.00 YTL'ye, 5 biniş öğrenci manyetik Belkart fiyatı 2.5 YTL'den 3.00 YTL'ye çıkarıldı.

Kontaksız Belkart kullananlar için bir biniş ücreti 0.40 YTL'den 0.50 YTL'ye çıkarılırken, kontaksız kartlara bir dolumda 10 YTL yükleme yapılabilecek.

Yeni yolcu taşıma ücretleri 24 Temmuz 2006 Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.
En son fiyat tarife değişikliği, 8 Ekim 2005 tarihinde yapılmıştı.

Melih Yavuz
10 yıl önce - Çrş 10 Ekm 2007, 22:08
Adana Büyükşehir Belediye Otobüsleri Bayramda Ücretsiz [ULAŞIM]


Alıntı:
Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüsler Arife günü mezarlıklara, Bayram boyunca da tüm hatlarda ücretsiz hizmet verecek.

Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu'ndan verilen bilgiye göre; belediye otobüsleri 11 Ekim 2007 Perşembe (Arife günü) günü, Adana'nın 5 ayrı merkezinden, tüm mezarlıklara yolcuları ücretsiz taşıyacak. Belediye otobüsleri, Ramazan Bayramı süresince de, aynı uygulamayı sürdürecek.

Belediye otobüsleri Arife günü mezarlıklara şu hatlardan ücretsiz yolcu taşıyacak:
"Eski Vilayet - Kültür Sitesi - D-400 karayolu -Asri Mezarlık

Eski Vilayet - Kültür Sitesi - D-400 karayolu - Kozan Yolu - Buruk Mezarlığı

Eski Vilayet - Kültür Sitesi - D-400 karayolu - Atatürk Caddesi - Yeni Valilik - Kanal - Tellidere - Mavi Bulvar - Belediye Evleri - Ruh Sağlığı - T. Özal Bulvarı - Kabasakal Mezarlığı

Eski Vilayet - Kültür Sitesi - D-400 karayolu - Atatürk Caddesi - Sular - Cemalpaşa - Barajyolu - Turgut Özal - Kabasakal Mezarlığı

Eski Vilayet - Hürriyet Karakolu - Saydam Caddesi - Akkapı Mahallesi - Akkapı Mezarlığı

Eski Vilayet - Hürriyet Karakolu - Saydam Caddesi - Şireler Petrol - Akkapı Mezarlığı

Eski Vilayet - Hürriyet karakolu - Saydam Caddesi - Dağlıoğlu Küçükoba Mezarlığı

http://www.adanahaber.com/haberdetay.asp?haberid=10256


Ücretsiz olması halkımız için iyi olmuş. Belediyeyi bu düşüncesinden dolayı kutlarım.


En son Melih Yavuz tarafından Prş 11 Ekm 2007, 08:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


bakioguz
10 yıl önce - Cum 04 Oca 2008, 03:28

Adana büyükşehir belediyesi otobüslerinde kullanılmakta olan belkartlar artık kullanılmayacak yerine ise özel halk otobüslerinde de kullanılan kentkart kullanılmaya başlandı ve ayrıca taşıma ücretlerine de zam yapıldı 50 kuruş olan ücret 60 kuruşa çıktı.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 474849   sonraki »
ANA SAYFA -> ADANA