Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gökhan AsGül
11 yıl önce - Cum 07 Eyl 2007, 12:45
[İST-A1.229] - İETT Otobüsü ile Topkapı-Mimarsinan Hattında İlginç Bir Yolculuk

yaklasık bir bucuk seneden beri haftada bir olmak üzere HT48 tabelası ile Topkapı'dan 18.30 da hareket eden aracı kullanıyorum aramızda bu aracı kullananlar olabilir arac genelde 85-124 filo kodlu man sl 200. söförleri dönem dönem degişiyor simdi bir cogunuz bu baslıgı nicin actıgımı düsünebilirsiniz acıklayayım bu aracın 25-30 kadar sabit yolcusu var ve hepsi birbirini tanıyorlar ve İETT otobüsü gibi degilde bir servis aracı gibi seyahat ediyorlar yol yaklasık 1.5-2 saat gibi sürüyor işin en ilginci aracta sanslı iseniz daimi yolcuları tarafından kuru pasta, kurabiye, biskuit, kola veya meyva suyu servisi yapılyor ve almayan yolcular içinde kibar yakıstırması yapılıyor arac sürücüleri yol boyunca muhabbet halindeler tahminimce önümüzdeki ramazan günlerindede iftarlık dagıtılabilir ilginç bir yolculuk yapmak isteyen meraklılarına duyurulur

FıratKaradağ

11 yıl önce - Cum 07 Eyl 2007, 13:57

Bir kez bindim bu araca ve bahçelievler'de inmeye niyetliydim fakat araç yan yol - durak dinlemeden cevizlibağ'dan çıktı yenibosna'dan girdi, e bende ancak orda inebildim. Sanırım böylede bir özelliği var.

semih89
11 yıl önce - Cum 07 Eyl 2007, 22:03

geçen gün mimarobada kendilerini baya bi bekledim teşebbüs edip gelmediler HTY48 hatta 40-45 dakika boyunca ne mecidiyeköy ne yenibosna geldi. Saat de öğlen 11-12 sularıydı. Anlamıyorum bu iett lerin zamanlamasını...

a.çetin
11 yıl önce - Cum 07 Eyl 2007, 22:33

Alıntı:
geçen gün mimarobada kendilerini baya bi bekledim teşebbüs edip gelmediler HTY48  hatta 40-45 dakika boyunca ne mecidiyeköy ne yenibosna geldi. Saat de öğlen 11-12 sularıydı

evet mimarsinan hatlarının seferleri çok az baya bi bekliyorsunuz bi keresinde ben HT48 numaralı hattı Büyükçekmece E5 durağında kaçırmıştım (araç 2000-815 ti) arkadaki aracı 30-35 dakka arası beklemiştim İETT bu hattın seferlerini arttırsa iyi olacak çünkü başka alternatifide yok bi aralar HTY38-Tepecik-y.bosna hattı vardı onuda kaldırdı..

cenkxxx
11 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2007, 21:21

bende bazen saati kaçırdığımda bu otobüse binerdim beylikdüzünden gerçekten yolcular çok hoşsohbet olurlardı şoför de muhabete katılırdı bide şoförün yanından ayrılmadan ayakta seyahet eden bir amca olurdu zevkli bir yolculuk olurdu aslında ht 48 yolculukları genelde çok zevklidir hep aynı yüzler

ANA SAYFA -> ULAŞIM