Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
tarkan arslan

11 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 12:15
ÇNK » Çanakkale'de Hizmet Veren Arabalı Vapurların İsimleri Değişiyor

Yıllardır taşıdıkları isimler değişiyor
http://www.denizhaber.com.tr/news_detail.php?id=9834
1- İntepe - Ezine
2- Fırkatepe - Biga/1
3- Haznedar - Ayvacık
4 - Eyüp - Bozcaada
5 - Kocadere - Lapseki
6 - Kınalıada - Eceabat
7 - Sultantepe - Gelibolu
burada yanılmıyorsam Cemalettin Eren ve Fırkatepe'nin adı değişmemiş. Halbuki İntepe Çanakkalede
bir yerdi.

Kemal Çevik
11 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 13:00
Gestaş halt ediyor...

Alıntı:
1- İntepe - Ezine
2- Fırkatepe - Biga/1
3- Haznedar - Ayvacık
4 - Eyüp - Bozcaada
5 - Kocadere - Lapseki
6 - Kınalıada - Eceabat
7 - Sultantepe - Gelibolu

Arkadaşlar,

Gestaş ya tarih bilmiyor ya dayak yememiş. Haydi Haznedar, Eyüp, Kınalıada ve Sultantepe'yi anladık ama

İntepe, 18 Mart deniz savaşında önemli rol oynayan Anadolu tabyalarının olduğu yerin adı.
Kocadere, göğüs göğüse çarpışmaların olduğu alan, bugün halen Eceabat'a bağlı köy.
261 rakımlı Fırkatepe'nin de nerede olduğunu Gestaş bulsun bakalım.....

Çanakkale'yi hatırlatmıyor da Lapseki ile Ezine mi hatırlatacak?

Bu üç gemi zaten Çanakkale için yapılmıştı, deneme seferleri dışında başka bir hatta çalıştıklarını görmedim, bilmiyorum....

Ne dersiniz Çanakkaleliler?
Kemal ÇEVİK

tarkan arslan

11 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 14:05

Fırkatepe-İntepe-Kocadere yanılmıyorsam 85-90 yıllarfı arası Kartal Yalova arası çalıştılar Daha sonra
Çanakkaleye gittiler

tarkan arslan

11 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 14:13

Bu listeye göre sadece Cemalettin Eren arabalı vapurunun adı değişmemiş. O nerde acaba

tarkan arslan

11 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 20:56

Bu arada kendi sitesinde bile eski isimler duruyor

ttp://www.gestasdenizulasim.com.tr

deniz ticaret odası gemi listesinde isimler değişmiş

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 21:33

Bu isim değiştirme saplantısı; yeni bir eve taşınan kiracının, evden ayrılan eski kiracının evde bıraktığı herşeyi kaldırması meselesine benziyor. İşe yarar, faideli dahi olsa (dolap, askı vs...) ilk etapta atılır ve yerine benzerleri (hatta aynıları) alınır. Sen; İntepe ismini at, yerine Gelibolu ismini koy. Aman ne kadar evlere şenlik bir yenilik!...  

Akın KURTOĞLU

Cem Telgeren
11 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 21:36

Bu vapurlardaki isim değiştirme furyasını ben anlamıyorum. Yılların vapurlarının kendileriyle özdeşleşmiş isimlerinin değiştirilmesindeki maksadı anlamak mümkün değil. Sanırım sadece ''Dostlar alışverişte görsün'' misali bir şey herhalde bu.

Oysa ki bu vapurların isimleriyle uğraşacaklarına bu vapurları çağa uygun hale getirseler mesela teknolojiden yararlanarak hızlarını arttırsalar daha iyi olmaz mı? Ama tabii kim uğraşacak bütün bunlarla, işin kolayı yani vapur isimlerini değiştirmek varken...

tarkan arslan

11 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 22:17

Komik olan üç isim zaten Çanakkale ile ilgili

Kemal Çevik
11 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 22:57
Cemalettin Erem

Arkadaşlar,

Sabahtan beri bir şey gözümü tırmalıyor, rahmetli Haliç Tersanesi  müdürümüzün adı sürçü klavyeye uğramış.

Cemalettin Eren değil EREM olmalı.

Düzeltip özür dileriz sayın müdürüm

Kemal ÇEVİK

onur orhon
11 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2007, 21:33

Otobüs hat numaralarının sürekli değiştirilmesi gibi şimdi de vapur adları ile oynanmasını anlayamıyorum ve protesto ediyorum. İDO'nun başlattığı bu hatayı şimdi de Gestaş yapmaya başlıyor. Bu ulaşım tarihine bir saygısızlıktır. Kim anlıyor ki ve değerlendiriyor ki

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara