Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ersin01

12 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 00:42
Adana'da üniversite öğrencilerinin tercih ettiği semtler

Adana'ya başka bir ilden gelecek  üniversite öğrencileri için yararlı bir başlık olur umarım.
Adana'da üniversite öğrencileri ev kiralarken genellikle Baraj Yolu,Turgut Özal,Beyazevler,Mavi Bulvar gibi semtleri tercih etmekte..Tercih sebepleri üniversiteye yakınlığı ve ulaşım kolaylığı..Adanalı wowturkey üyeleri sizin tavsiyeleriniz?

can.y
12 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 00:48

Benim arkadaşlarım da genellikle bu semtlerde oturuyorlar. Özellikle Baraj Yolu ve Beyaz evler kampüse olan yakınlığından dolayı daha çok tercih ediliyor
Ayrıca bu semtlerdeki öğrenci ortamı ve hareketlilik çok güzel, gece geç saatlerde bile yollarda dolaşan öğrencileri görmek mümkün

Resul GUL

12 yıl önce - Cum 07 Eyl 2007, 00:19

Genellikle üniversite öğrencileri sizin dediğiniz gibi Üniversişteye yakın, ulaşımı kolay olan bu semtleri tercih etmektedir. Baraj yolu, Beyazevler gibi mahallerin yanında Cemalpaşa ve Yurt mahallesinde bulunan Evren sitelerinde de bir çok üniversite öğrencisinin kaldığını biliyorum...

kıvanç

12 yıl önce - Cum 07 Eyl 2007, 01:18

ben 2000-2005 arası adanadaydım..ilk yıl yurtta (f blok),2. yıl barajyolu ziraat bankasının üstünde,kalan yıllarda duygu kafe karşısında askeri lojmanın yanında kaldım..barajyolu 24 saat açık poğaçacıları,tatlıcıları,tekel bayileri ve kebapçıları ayrıca insan sirkülasyonu açısından çok cazip..ev kiraları üst seviyede..caddeden biraz daha aşşağı veya yukarı doğru evren sitesi civarı yurt mahallesi karafatma veya yeni baraj mahallelerinde kiralar daha düşük ve yine gerekli kaynaklara yakın..beyazevlerde aynı şekilde ama barajyolu gibi hareketli değil..
onun dışında özal tarafı arabası olanlar için çok cazip.ucuza harika evler bulmak mümkün..

ersinyılmaz

12 yıl önce - Cum 07 Eyl 2007, 01:34

Evet öğrenciler için uygun yerler belirtilmiş ama benimde bir uyarım olacak gelecek arkadaşlara;o da kiraların Adana'da bir yıllık peşin alınması

Resul GUL

5 yıl önce - Prş 16 Ekm 2014, 15:42

Öğrencilerin bir çoğu Üniversiteye en yakın noktalarda bulunan Semtlerde ve Ayrıca Görece Üniversiteye daha yakın konumda bulunan Fevzi Çakmak Öğrenci Yurtlarında kalmaktalar..

Ayrıca son zamanlarda Belediye Otobüslerinin Üniversiteden Sarıçam Bölgesinde Yer alan
Sofulu Toki Konutlarına da gitmesi Buralara Rağbeti arttırdı..
Burası da Üniversiteye oldukça yakın Ama ulaşımı biraz zayıf..

Eğer Belediye Ve Özel Halk Otobüsü sayıları arttırılırsa ayrıca Metro da faaliyete geçerse
buralar Öğrenci Yerleşimi açısından daha avantajlı konuma gelecektir..

Resul GUL

3 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2016, 11:16

Artık Öğrenci Kayıtları başlıyor..
Bundan sonra Öğrenciler için Barınma ihtiyacı oluşmakta..

Öğrenciler; Konut olarak Ucuz, Okul civarı , Sosyal ortamı iyi olan çevrelere yakın yerleri seçme eğilimde..
Fakat istekler arttıkça fiyatlar da o kadar artmakta.

Öte yandan Devlet ,Yurt İnşaatlarına devam ediyor Adana da Devlet ,Fevzi Çakmak Yurdunun
arka kısmına Yeni Öğrenci Yurtları yaptırdı.

Adana da Üniversite Kente çok yakın bir konumda Ama Arazi çok büyük olunca
Konut Alanlarına da bir o kadar uzak gibi..Ulaşım da bazı noktalarda istenilen düzeyde değil..
Bunun yanında Adana da Üniversiteye yakın tam olarak apart tarzı Binalar da çok yok..

Bu yüzden Öğrenciler Üniversiteye Ulaşımı kolay sayılabilecek Yerleri tercih ediyorlar
En başta Baraj yolu civarı Yenibaraj, Yeşilyurt ,Sümer, Beyazevler Mahfesığmaz gibi mahalleri sayabiliriz.
Yüreğir tarafında ise Kışla Köprülü gibi Mahalleler üniversiteye yakın oldukları için tercih sebebi

Bunun dışında Ulaşım konusu çözülürse daha ucuz barınma imkanının olduğu Sarıçam Bölgesi de ileride
daha iyi bir alternatif olabilir..

Ama bunun için Metronun bu Bölgeye kadar uzanması lazım..
2.Etap yapılsaydı Bu sorun çoktan aşılmış olacaktı..

önens
3 yıl önce - Cmt 20 Ağu 2016, 21:52

Yakında Sarıçam'da genelde öğrencilerin ağırlıklı olarak tercih edeceği semtlerden biri haline gelecek konutlar özellikle Çukurova Üni. Bilim Teknoloji Üni. ve Yeni Stadyum arasında yapılıyor .Tabi bunların yanında yeni yurtlarda yapılıyor bir tanesi Elit Apart isimli kız yurdu.9 katlı her kat 5 adet 1+1 aparttan oluşuyor.
http://www.adanaapart.com/adana-kiz-apart/

Resul GUL

3 yıl önce - Cum 23 Eyl 2016, 10:43

Seyhan Belediyesi Üniversiteyi kazanan öğrencilere Oryantasyon amaçlı Adana Tanıtım Gezisi düzenliyormuş Güzel bir çalışma..
Kişi sayısı sınırlıymış Ama bir sayı vermemişler Telefonla bilgi verirler sanırım..

Kaynak:

Ayrıntılı bilgi için: 0506 334 48 04 - 0507 793 61 52 https://Reklam_link/ipVb7yMmJX

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET