Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Çağrı Tekin

14 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 00:51
1946 İstanbul'undan Hava Fotoğrafları

İlginç bir yenilik daha. İstanbul sadece İstanbul'dan ibaretken çekilmiş fotoğraflar sitede yer alıyor artık. Ne bir otoyol var, ne bir köprü. Çok farklıymış İstanbul.

(+)

Burası neresi olabilir acaba?

(+)

Elbette 1946 yılının Beşiktaş'ı  

(+)

Celal BAŞER
14 yıl önce - Prş 30 Ağu 2007, 17:08

Sayfa açılmıyor. Benmi beceremiyorum, yoksa deneme aşamasında olmasından kaynaklanan bir sorunmu var?

En son Celal BAŞER tarafından Prş 30 Ağu 2007, 17:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ömer
14 yıl önce - Prş 30 Ağu 2007, 17:34

Bide bu linki denyin.
http://sehirrehberi.ibb.gov.tr/MapForm.aspx?& ...amp;cl=3FC

OzanEmre

14 yıl önce - Prş 30 Ağu 2007, 17:40

Sayfanın açılmaması ile ilgili sorun Explorer tarayıcıların eski sürüm olmasından ve de sitenin Firefox ve Opera gibi açık kaynaklı programlara uygun olmamasından kaynaklanıyor.
Bu sorunun kısa zamanda giderilmesi dileğiyle.

nedimk
14 yıl önce - Cum 31 Ağu 2007, 16:14

Haberde, görüntülerin her 3 ayda bir yenileneceğini belirtmişler fakat şu anki görüntüler(Üsküdar sahil için) 2005 Ağustosundan daha eski.

Kıyaslamayı, marmarayın internet sitesinde, Üsküdar meydanı ile bulduğum en eski resim olan 2005 Ağustosta dahi kazı çalışmaları yapılmış ve yerden belirgin tarihi kalıntılar çıkmış durumda. Fakat uydu resimlerinde, marmaray için kapatılan alanlarda hiç bir çalışma yapılmamış, asfalt hala görünebiliyor.

Sitedeki görüntülerin 2005 yılına ait olduğu zaten belirtilmiş, ama neden bu kadar eski. Bir duyuma göre, 6 aydan daha yeni görüntü konulması uluslararası kurallara göre yasakmış, ama sadece duyum, bir dayanağı yok.

En yeni görüntülere sahip olmak istediğim gibi, sitenin, 1946 uydu görüntülerini vererek beni benden almış bir çalışma olduğunuda burada söylemeden geçemeyeceğim. Evimin aslında nasıl bir dağbaşı olduğunu görünce şaşırdım. Çalıştığım bina tarihi olduğu için bu görüntülerde de bulunmakta o ayrı.

Sonuçta google earth dan daha net bir görüntü ve Türkçe olması, eski görüntüleri vermesi çok hoş.
Emeği geçen bütün çalışanlar teşekkür ederim.

coskunyorulmaz
14 yıl önce - Cmt 01 Eyl 2007, 12:40

1946 yilinin Istanbulu'nu havadan gormek bende tarifi imkansiz hisler uyandirdi. Zaman tuneline girmis gibi hissettim kendimi. Keske Istanbul'u o yapilasma yogunluguyla koruyabilseymis bizden onceki nesiller.
Istanbul Belediyesi'nde bu projeye emegi gecen herkesi kutluyorum. Cok orijinal bir site olmus. Tesekkur ederim.

farukdemirci
14 yıl önce - Pts 03 Eyl 2007, 13:13

Kim ne derse desin güzel bir uygulama ve çalışma. Özellikle de 1946 yılının İstanbul' unu havadan görmek ve şimdi oturduğum mahallenin  60 yıl önce bomboş bir toprak parçası olduğunu görmek çok anlamlı hisler uyandırdı. Bir şeye daha dikkat ettim, şimdi yapılaşma olan yerlerin çoğunda orman yokmuş. Orman alanlarımızı korumuşuz İstanbul' da.

abhazyalı ugur
14 yıl önce - Pts 03 Eyl 2007, 13:17

Harita güzel olmuş ama nasıl güncelleniyor onu merak ediyorum 4 sene önce kapanan Gümüşaylar alışveriş merkezi hala haritada gösteriliyor.Mevki ESENLER /DÖRTYOL

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Sal 04 Eyl 2007, 20:55

1946 senesi İstanbul'undan ortofoto görüntüler çok güzel bir çalışma olmuş... 800.000 nüfuslu ve günümüzle kıyaslandığında büyük ölçekte bir ilçe kadar olan İstanbul'umuzun o yıllardaki inanılmaz hali...

Ben, bundan 61 sene evvelki evimizin görüntüsünü buldum bile...

Akın KURTOĞLU

tolginho

14 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2007, 00:37

1946 haritasında Taksim meydanının yarsından başlayarak İstanbul'un göbeğinde büyük bir bölümün fotoları yok. Acaba o zaman fotolar çekilmemiş mi?

TOLGA KAPROL

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet