Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Kemal Çevik
14 yıl önce - Sal 04 Eyl 2007, 20:32
OGS, KGM, IDO

Arkadaşlar,

OGS adıyla bilinen sistemden başka kuruluşlara da ödeme yapmak 10 dakikalık bir imza, 30 dakikalık bir programlama gerektirir. Iskeledeki alışverişi kolaylaştırır, nakit ödemeden sürücüyü kurtarır, ama körfez geçişini nasıl hızlandıracak bir türlü anlayamadım doğrusu?

Bu hatta gemiler araçlar gişeden geçsin de gelsin binsinler diye beklemiyor ki, haydi sabahın köründe belki bazen oluyor, araçlar gemiye binebilmek, ya da diğerleri binsin diye bekliyor.

Burada gözden kaçan bir nokta da, iki iskele arasında "uzay mekiği" çalıştırsan bunun yükleme/boşaltma zamanı. Bu sorun tüm toplu taşıma araçlarında var. Havayolları boşuna mı A380 için özel körükler, apronlar tasarlamaktalar. Ben ve arkadaşlarım boşuna mı 30 sene önce üç kapısından inilip binilen bir otobüs, sadece ön kapının bir kanadından binilenden durakta çok daha az zaman harcarı ölçtük biçtik

Bu bir araba vapurunda çok daha önemli, kapasiteyi artırdıkça ilk binen araçla ile son binenin arasındaki süre uzar çünkü. Aynı anda birkaç gemiye yükleme yapma şansınız olsa bile  pek bir şey farketmez, üstelik yüklemeyi düzenli yapamazsanız bu kez de gemileri  tam dolmamış gemileriniz olur..

Diyelim ki yeter sayıda gemi, ne tür olursa olsun, ve iskele yaptınız. Gelen araç sadece geminin dolmasını bekliyor. Bu kadar yatırım eğer sadece yılın belli dönemlerinde  (tatil, bayram) eziyet çekmemek için yapılacaksa  israftır, gereksiz yatırımdır, yılın 300 günü eziye çekiliyorsa o zaman da zaten köprü projesi indirilmeyi beklemeden raftan tepemize düşer

Bütün bunları zaten biliyorsunuz ama ben OGS ile bu gerçekler arasında bir bağlantı kuramadığım için bir kez daha gündeme getirmek istedim. Bence gişelerde kredi kartı ile ödeme kolaylığı getirilsin yeter, artık yongalı (çipli) kartlar KGS kartı gibi kullanılabiliyor nasıl olsa.

Görüşmek üzere

Kemal ÇEVİK

cem216
14 yıl önce - Sal 04 Eyl 2007, 20:53

Cem telgeren isimli üye,olamaz yorumunda bulunmuştur.Bu hükümet birşeyi istedide,bugüne kadar neyi başarmadı.Bakanlık veya belediye önemli değil,izmirde kurulan egeray raylı sistemini tcdd ile izmir büyükşehir belediyesi ortak işletecek.Kanunlarıda hükümet koyuyor,değiştirmeyide hükümet yapabilir.Kalıplaşmış konuşulmasın.

Cem Telgeren
14 yıl önce - Sal 04 Eyl 2007, 21:04

Alıntı:
Kalıplaşmış konuşulmasın.

Kalıplaşmış konuşmuyorum. Ben sadece OGS'nin Eskihisar-Topçular arabalı vapur iskelelerinde kullanılabilmesi için iki kuruluş arasında bir anlaşma olması gerektiğini vurgulamak istiyorum.Eğer iki kuruluş arasında bir anlaşma sağlandıysa tabii ki bu iskelelerde de her ne kadar fazla fayda getirmeyecek olsa da OGS uygulanabilir.

Alıntı:
Bu hükümet birşeyi istedide,bugüne kadar neyi başarmadı.

Lütfen bu sitede her tartışmayı politik arenaya çekme huyundan vazgeçin.

cem216
14 yıl önce - Sal 04 Eyl 2007, 21:10

Eskihisar-Topçular feribotunu iyileştirme projelerinde ogs projesinin ikinci etabında feribot alımı var ama uzun vadeli bir proje tabikide.

Gökçe

14 yıl önce - Sal 04 Eyl 2007, 21:51

Bence de güzel olur ama kuyruk sorununu çözmez ( ogs kullanımı artacağı için ) , önemli olan bu feribotların yenilenmesi, çok hantal ve eski teknoloji olduklarından artık modernize edilmeleri gerekiyor, kuyrukları çözmenin yolu bu, bir de tabi artık tüp geçit lazım ama deprem riski göz önünde bulundurulmalı.

Ayrıca bu sitede siyasi propaganda yapmak çok yanlış, lütfen dikkat edelim.

cem216
14 yıl önce - Sal 04 Eyl 2007, 21:53

OGS Transit(hız kesmeden)geçisi sağlayacak.Feribotlarda ihale aşamasında.Defalarca yazdım,yukarıdaki mesajlarda yeterince açıklandı.İyice okusanız,yazmaya gerek kalmayacak.

Cem Telgeren
14 yıl önce - Çrş 05 Eyl 2007, 01:14

Alıntı:
OGS Transit(hız kesmeden)geçisi sağlayacak.Feribotlarda ihale aşamasında.Defalarca yazdım,

Defalarca yazmışsın ama bu feribotta OGS kurulması işini nereden duyduğunu hiç yazmamışsın. Bu konu ile ilgili İDO'nun internet sayfasında herhangi bir habere ya da bilgiye rastlamadım ben. Böylesine önemli bir atılımın İDO'nun internet sayfasında yer almış olması gerekmez miydi?Bu bilgiyi nereden aldığını söylesen de biz de öğrensek (Hatta İDO'da)

Cem Telgeren
14 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 02:13

Alıntı:
Defalarca yazmışsın ama bu feribotta OGS kurulması işini nereden duyduğunu hiç yazmamışsın. Bu konu ile ilgili İDO'nun internet sayfasında herhangi bir habere ya da bilgiye rastlamadım ben. Böylesine önemli bir atılımın İDO'nun internet sayfasında yer almış olması gerekmez miydi?Bu bilgiyi nereden aldığını söylesen de biz de öğrensek (Hatta İDO'da)

Adaşımdan 24 saattir ses seda yok. Neden biliyor musunuz? Çünkü böyle bir çalışma yok. Bu tamamen cem216 adlı üyemizin hayalinde uydurup sanki gerçekmiş gibi sitede başlık açmasından ibarettir.

Site üyelerinin bu arkadaşımız gibi hayalinde bir şeyler uydurup uydurup bu siteye mesaj diye gönderen üyelere karşı dikkatli olmaları ve bunun gibileri aramızda barındırmamaları gerekmektedir.

Son sözüm de cem216'ya:

Bak arkadaşım kafandan uydurup uydurup sanki gerçekmiş gibi başlıklar açıyor mesajlar yazıyorsun. Ama gördüğün gibi bu sitedeki üyeler bunu yutmuyor,yutturamıyorsun. Açtığın bu hayal mahsulü başlığa bilhassa benim yazdığım mesajlar, aslında sana inanmış görünmek için yazdığım seni yemleme mesajlarıydı. Sakın bir daha bunun gibi kafandan uydurduğun şeyleri gerçekmiş gibi bu siteye mesaj olarak gönderme. wowTURKEY senin tahmin ettiğinden çok daha kaliteli bir sitedir. Ve senin bu sitenin kalitesini düşürmeye hiç ama hiç hakkın yoktur.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM