Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
adem yavuz
10 yıl önce - Cmt 01 Eyl 2007, 18:28
İstanbul Yenidoğan


İstanbul un anadolu yakasında bulunan, İstanbul da bir çok kimsenin farkında olmadığı ve ya farkında olanların köy dediği yerlerden sırasıyla Çekmeköy,Taşdelen ve şimdide Yenidoğan şehirleşmeye başladı.
Toplu konut ve site yapılarıyla dolan Çekmeköy de yer sıkıntısı ve arazi değeri artınca sıra Taşdelen e gelmişti.Taşdelen de aynı nedenlerle sıkıntı başlayınca toplu konutlar Yenidoğan da yapılaşmaya devam ediyor.Göreceğiniz ve daha önce gördüğünüz toplu konut projelerine aslında İstanbul lun daha merkezi denilen yerlerinde rastlamak mümkün değil.Şehirleşmenin modern yüzü olan bu projelerden örnekler.

SEHER YELİ EVLERİ
İstanbul'un depreme dayanıklı bölgeleri sayılırken Çekmeköy ilk sırada yer almaktadır. Bunun yanında Çekmeköy'e sınır olan Yenidoğan
-9000 m² arsa alanı
- 5 Blok 164 daire
- Her iki köprüye 15 dakika,
- Altunizadeye 12 dakika mesafede
dairelerin peşin fiatları 130.000 ile 210.000 ytl arasında değişiyor.
 
ZİRVE KONAKLARI

YEŞİL KORU EVLERİ
135 bin YTL’ye kent ile doğayı buluşturan daireler yapıyoruz
Yenidoğanda yapımına devam eden proje 5 bloktur.Daireler 110 ve 140 m² arasında değişiyor.
Ümraniye’ye bağlı Yenidoğan’da yapımına başlanan ve 96 daireden oluşan Yeşilkoru Evleri tabiat ile kent yaşamını buluşturmayı hedefliyor. Fiyatların 135 bin YTL’den başlayıp, 180 bin YTL’ye kadar çıktığı projede büyük ve aydınlık mutfaklara önem verilmiş. Günün modern çizgileri ile klasiği harmanlayan projenin Haziran 2008’de bitirilmesi planlanıyor.


adem yavuz
10 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 22:27
başlığı açmamdan kısa bir süre sonra aynı konuya 06.09.2007 de sabah .com tr değindi


Yenidoğan yeniden doğuyor
İstanbul'a sığamayan konut projeleri Anadolu yakasının Ümraniye tarafında şimdi de Yenidoğan'ı mesken tuttu. Bir yıl içinde irili ufaklı 160 firmanın yeni inşaatlara başladığı beldede nüfusun 3 katına çıkması bekleniyor. Emlakçıların bile birleşerek proje inşasına giriştiği Yenidoğan şu anda devam eden 30 büyük konut projesine ev sahipliği yapıyor. Ant Yapı ve Ağaoğlu gibi köklü firmaların gözü de beldenin boş kalan diğer arsalarında ..

Milyonlara varan rakamlarla ifade edilen konut ihtiyacı ve buna paralel olarak giderek artan arz, İstanbul'un sınırlarını zorlamaya devam ediyor. Avrupa yakasında Silivri'ye, Anadolu'da ise Kurtköy'e kadar uzanan bir coğrafyaya yayılan konut projeleri, kendilerine yeni alanlar ararken uğradıkları bölgeyi de şahlandırıyor. Ataşehir, Bahçeşehir, Kemerburgaz, Çekmeköy gibi pek çok lokasyonun örnek teşkil ettiği bu durumun bir benzeri de gelecek 2 yılda Ümraniye Yenidoğan'da yaşanacak.

Şantiyeye döndü
Ümraniye'ye bağlı bir belde belediyesi olan Yenidoğan; Sarıgazi, Çekmeköy, Samandıra ve Taşdelen'in komşusu. Anadolu yakasının gelişen yerleşim bölgelerinin arasında bulunan fakat birkaç ay öncesine kadar onlarla rekabet etmesi mümkün olmayan Yenidoğan, aniden müteahhitlerin gözdesi oldu. Deyim yerindeyse koca bir şantiyeye dönen beldede Nazar İnşaat, M2 İnşaat ve Çolakoğlu İnşaat'ın aralarında sayılabileceği firmaların projeleri yükseliyor.

160'a yakın firma ev yapıyor
Öyle ki, bölgede gayrimenkul danışmanlığı yapan satış uzmanı Serdar Anas, Yenidoğan'da faaliyet gösteren toplam firma sayısının 1 yılda 160'a yaklaştığını anlatıyor. Anas, Yenidoğan'ın özellikle toplu ulaşım açısından çok elverişli bir konumda olduğunun altını çiziyor ve şunları aktarıyor: "Beldenin etrafındaki diğer yerleşim alanları, Taşdelen ve Çekmeköy gibi, arazi açısından daraldı. Bu tarafa yatırım yapmak isteyenler için de Yenidoğan yeni bir kaçış noktası oldu. Burası birkaç ay öncesine kadar keşfedilmemiş bir yerdi. Ayrıca Yenidoğan sakin ve imajı da temiz bir yerleşim alanı. Tüm bunlar çekiciliğini artırıyor. Ayrıca bu bölge deprem açısından da çok güvenli. Zemini sağlam."

Kat karşılığı arazi satıyorlar
Yenidoğan'daki bu hareketlilik beldede yaşayanlar için de kazanç kapısı oldu. Bölgeye önce gelen firmalar en iyi yerleri kapınca yeni arazi üretmek için kat karşılığı alımlar hız kazandı. Hatta, bundan 1 yıl önce 200 metrekarelik arazisini 22 bin YTL'ye satmak isteyip alıcı bulamayan bir mülk sahibi, bugün aynı yeri müteahhit bir firmaya 3 daire karşılığında verebiliyor.

Güçlü firmalar ava çıktı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) tüm bölgenin kullanımına açmak amacıyla 20 bin kişilik bir stadyum inşa edeceği ve Boğaziçi Üniversitesi'nin de yeni bir kampüs inşa etmek için belediyeden 280 dönümlük arsa talep ettiği Yenidoğan, adeta kapışılıyor.

kaynak:sabah.com


En son adem yavuz tarafından Prş 20 Eyl 2007, 23:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


adem yavuz
10 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 22:55(+)

Life Towers'taki 501 daire 2009'da teslim
Yazıcı Proje tarafından Yenidoğan'da inşa edilen Life Towers'ın ilk etabında 501 daireye yer veriliyor. 4 farklı tipte inşa edilen dairelerin bir kısmı normal, bir kısmı da çatı dubleksi olarak tasarlanıyor. Life Towers'taki normal daireler 1+1, 2+1 ve 3+1 tiplerinde. Bu konutların büyüklükleri de 70, 110 ve 140 metrekare arasında farklılık gösteriyor. Projedeki çatı dubleksleri ise 4 oda ve 1 salondan meydana geliyor. Dubleks dairelerin büyüklükleri 280 metrekare olarak hesaplanıyor. Fiyatları 95 bin 300 bin YTL arasında değişen dairelerin teslim tarihi ise 2009 olarak öngörülüyor.

İncipark İstanbul’un ilgi gören, gelişmeye açık, deprem açısından en sağlam bölgesi olan Yenidoğan da yükselmektedir.
Tamamen kaya zemin üzerinde 5200 m2 arsa üzerinde inşa ettiğimiz sitemizde 5 bloktan oluşan 4 ayrı tipte daireler mevcuttur. Hafif metronun gelmesiyle ulaşım daha kolaylaşacak, yatırım açısından da çok daha fazla prim yapacak bir bölge haline gelecektir. İnciparkdaki sosyal tesisler konuklarına hoşça vakit geçirecekleri huzurlu bir yaşam vaat etmektedir.


Gökkuşağı Evleri, Anadolu Yakasının en gözde mekanlarından, Kandilli Rasathanesi verilerine göre İstanbul’un en sağlam zeminine sahip, Yenidoğan'da yaşam standartları ile örnek olacak. Farklı bir konsept mimari ve çağdaş ev yaşamının vazgeçilmez unsurlarını bir araya getiren Gökkuşağı Evleri, sizlere ayrıcalıklı bir site formasyonu ile güvenli bir yaşam sunuyor.

Gökkuşağı Evleri, şehrin içerisinde, ama şehir stresinden çok uzakta, şimdiye kadar hiç şahit olmadığınız inşaat kalitesiyle yeni bir yaşam ve yeni bir tarz için inşa ediliyor. İhtiyaç duyacağınızdan fazlasını sizler için düşündük.

Boğaziçi ve FSM köprülerine 20 dakika, Sabiha Gökçen ve İstanbul Park'a 10 dakika mesafede olan Gökkuşağı Evleri'nde kalite çıtasının ne kadar yüksek tutulduğuna gözlerinizle şahit olacaksınız.

Alışveriş merkezi ve konut yapılıyor
New Born City
2M İnşaat tarafından Dumankaya ve Ömeroğlu ortaklığı ile inşa edilen, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşacak bir proje. Yenidoğan merkezde hayata geçirilecek olan New Born City projesinde dairelerin metrekare fiyatları ise bin 100 YTL ile bin 200 YTL arasında farklılık gösteriyor. Konutların büyüklüklerinin 100 ila 160 metrekare arasında değiştiği projede normal daireler dışında çatı dubleksleri de bulunuyor. 80 mağazalık bir alışveriş merkezinin üzerinde inşa edilecek konutlar 2009 sonunda teslim edilecek. Alışveriş merkezinde ise mağazalar dışında 4 adet 140 kişilik sinema salonu ve fast food katı da bulunacak.

Anadolu yakası
Yenidoğan'da
yeni bir yaşam tarzı projesi : Park PANORAMA Residence,
Bölgenin en yüksek noktasında bulunması ve çevreye hâkim konumu ile, sizlere, Levent Sabancı Kuleleri, Çamlıca Tepesi, Şile, Ömerli Baraj gölü, Marmara ve Karadeniz'i aynı anda kapsayan mükemmel panorama sunuyor. Çağdaş teknoloji ürünü, doğayla bütünleşen yapılarıyla hayata geçirilen yepyeni bir yaşam tarzı sizleri bekliyor.
Zamanınızı size bırakan ulaşım olanakları,
İki dakikada otobana ulaşarak, kent trafiğine takılmadan, İstanbul'un tüm önemli noktalarına kolay ulaşım. FSM Köprüsüne 24km, Boğaziçi Köprüsüne 22km, Beşiktaş Nevzat Demir tesislerine 14 km, Çekmeköy Sapağına 7km, Koçtaş-Migros-Yapıkredi ve Y.Doğan kavşağına 2km, Y.Doğan Belediyesine 700mt mesafede...
Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesince yapımına başlanacak olan Yenidoğan Safa Tepesi Rekreasyonel Düzenleme ve Kültür Projesi,
Halk Eğitim Merkezi, Çok Amaçlı Salonu, Nikah Salonu, Sergi Alanları, Spor Merkezi ve Alanları, Lokantası, Kafeteryaları, Çocuk Oyun Alanları, Gezinti Dinlenme ve Piknik Alanları, oldukça kapsamlı,büyük bir Anıt Park ve Kültür Sitesi ile Park PANORAMA Residence sakinlerinin yaşam kalitesini artıracak bir düzenleme olarak, hemen yanıbaşınızda...metink
10 yıl önce - Pts 03 Arl 2007, 01:01

Iskinin yenidoganda yapilan gokkusagi evleri projesinde yikim yaptigini bu yukaridaki reklamlarin sonuna eklemekte fayda var. Yenidogan baraj havzasi icinde kaliyormus meger.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=15284


doğaM
9 yıl önce - Sal 27 Oca 2009, 21:43
CENTRO FUTURA


BU PROJE HAKKINDA FİKİR SAHİBİ OLAN VAR MI ???

Ben konut değil de AVM ve eğl. merk. kısmıyla ilgileniyorum. Bilgisi olan arkadaşlar varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Alıntı:
Dap Yapı’nın Sarıgazi’de inşa ettiği Centro Futura’da 203 konuttan 100’ü iki ayda satıldı. Sarıgazi’nin merkezinde yer alan projenin gördüğü ilgiyi, niteliklerine göre uygun fiyatla satılmasına bağlayan Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “71 ile 260 metrekare arasındaki konutları 181 bin YTL ile 630 bin YTL arasında değişen fiyatlarla satıyoruz. Yüzde 30’unu peşin ödeyene 24 ayda sıfır faizle kredi kullandırıyoruz. Ayrıca TEB ve Garanti Bankası ile yaptığımız özel anlaşma çerçevesinde faiz oranlarımız piyasanın altında” dedi.

Centro Futura’nın toplam satış bedelinin 130 milyon YTL’nin üzerinde olduğunu kaydeden Ziya Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sarıgazi’de 44 dükkanın bulunduğu projede Bağdat Caddesi gibi, bölgenin alışveriş ve eğlence merkezi olacak bir cadde inşa edeceğiz. Dükkanlara yabancı yatırım fonları ve gayrimenkul şirketleri talip. Tamamını alıp kiraya vermek istiyorlar. Bu noktada kesin kararımızı vermedik.”

Centro Futura’nın toplam 50 bin metrekare inşaat alanına sahip olduğunu hatırlatan Yılmaz, 2009 Eylül’ünde projeyi teslim edeceklerini sözlerine ekledi


KAYNAK :
http://www.yapi.com.tr/Haberler/haber_Detay_59937.html


halil.kocatas
9 yıl önce - Sal 21 Nis 2009, 14:47
DAP Yapı-Centro Futura


Alıntı:
BU PROJE HAKKINDA FİKİR SAHİBİ OLAN VAR MI ???


Bu proje de bitmişhttp://www.sahibinden.com/century21_keopsdan_dap_ ...isplayitemkoray onay
8 yıl önce - Prş 25 Hzr 2009, 15:38

Yenidoğan' da görevden alınan belediye başkanı akıl almaz yoğunluklar ile kaçak inşaatlar için izin vermişti. Umarım yeni yönetim bunun önüne geçebilir.

losttt
8 yıl önce - Cmt 27 Hzr 2009, 17:12
yalan, palavra


yenidoğan z.... k......ından daire almıştım. Meğer direlerin ruhsatları iptal edilmiş. Yani kaçak binaları bize satmışlar.İki yıldır peşinatımı almak için mahkemelerdeyim. Sakın yenidoğandaki mütahitlere kanmayın.

Baran34
8 yıl önce - Cmt 11 Tem 2009, 17:16

Yukarıda en son fotoğrafı eklenmiş olan proje Sarıgazi'de DAP yapının yapmış olduğu CentroFutura değil mi?

orhanorh
7 yıl önce - Çrş 22 Eyl 2010, 13:51

Evet, Sancaktepe Belediyesinin hemen yanındaki DAP sitesi orası.sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet