Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Heykel ve Atatürk Caddesi
« önceki   1234 ... 434445   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
sayfa 3
ayça_leovinus
14 yıl önce - Pts 31 Ekm 2005, 02:31
Çakırhamam

(+)

ayça_leovinus
14 yıl önce - Pts 31 Ekm 2005, 02:37
MaksemCaddesi

Fotoğrafın sol tarafında cadde boyunca daha başkalarını da görebileceğiniz geleneksel Türk Evleri.
Sağ tarafta ise dev bir Manolya ağacı var. Manolya için Bursa iklimine pek uygun değil derler, kışın daha yumuşak bir hava istediği söylenir. Ama bu ağaç söylenenlere inat yaşlı ve sağlıklı bir 'anıt ağaç'. Aynı zamanda bu ağaç arkasındaki apartmana da ismini vermiş. Fotoğrafda gözükmüyor ama binanın adı 'Manolya apartmanı'.

(+)

En son ayça_leovinus tarafından Prş 03 Ksm 2005, 01:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

M.Özgür
14 yıl önce - Pts 31 Ekm 2005, 11:28

Resimleri çok beğendim. Ellerine sağlık arkadaşım.

Çakır Hamamın resmini görünce aklıma bişey geldi. Garip ama nasıl bir düşünceyle Bursa'da öyle tarihi yapılarla duvarları bitişik olarak bina yapımına izin verilmiş anlamıyorum. En azından insan baktığında bile bu binaların çevresinin açık olması gerektiğini düşünüyor ama geçmişteki yöneticiler bunda hiçbir sakınca görmemiş. Eğer böyle tarihi yapıların hemen yanına bitişik olarak binalar yapılmasaymış yada geçmişte yapılan binalardan sonra onlar bir şekilde yıkılınca yenilerine izin verilmeseymiş çok daha güzel bir Bursa olurdu. Yeni bişeyler yapmaya çalışan olunca hemen karşı çıkan çeşitli Koruma Kurulları böyle birşeyi garip ama hiç akıl edemiyorlar.

Tayfun75
14 yıl önce - Pts 07 Ksm 2005, 05:35

4 Sene yasadim burada universite yillarinda 2. fotograftaki sokakta oturmustuk her aksam gidip ciraganda sahlep icmeden yapamazdik cok ozlemisim bursayi

Hakan Aydın

13 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2005, 18:38

(+)

En son Hakan Aydın tarafından Cum 22 Arl 2006, 09:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 3
« önceki   1234 ... 434445   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA