Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Bayraklı - Folkart Towers İkiz Kuleler
123 ... 626364   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 1
Bülent
13 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 18:20
İzmir Bayraklı - Folkart Towers İkiz Kuleler


Hedefleri İzmir'de 5 yılda 500 milyon dolarlık yatırım yapmak olan Folkart bu sene içinde başlayacak 35 katlı iki kuleden oluşan, alışveriş merkezleri, rezidans tarzında bir projeye imza atacakmış.  


Alıntı:
İzmir'in en lüksü kapışılıyor!
Sancak ailesine ait Saya Grup bünyesinde kurulan Folkart Yapı'nın, İzmir'deki ilk projesi olan, Narlıdere'de yapacağı 900 bin-2.5 milyon YTL'lik 168 dairesinin 50'si 10 gün içinde satıldı.
21 Ağustos 2007 Salı

Folkart, İzmir'deki ilk projesinde peşin parayla 10 günde 50 daire sattı.

Bu ilgi karşısında şaşırdıklarını belirten Folkart Yapı Genel Müdürü Mesut Sancak, bu hızla 3 ay içinde tüm dairelerini satacaklarına inandığını belirtti.

Hedeflerinin İzmir'de 5 yılda 500 milyon dolarlık yatırım yapmak olduğunu anlatan Mesut Sancak, 50 milyon dolarlık ilk projelerinde, fiyatları 900 bin YTL ile 2.5 milyon YTL arasında değişen dairelerden 50'sini 10 gün içinde peşin parayla sattıklarını açıkladı. İlk projelerine gösterilen ilgi nedeniyle Karşıyaka'daki projeye de önümüzdeki ay başlayacaklarını kaydeden Mesut Sancak şunları söyledi:

''Biz bu rakama üç ay içinde ulaşacağımızı tahmin ediyorduk. Yılbaşına kalmadan tüm dairelerin satılacağına inanıyorum. Her gün en az 200 ziyaretçi geliyor ve ancak 50'sine sunum yapabiliyoruz. Yoğunluk nedeniyle randevu sistemine geçtik. Altı satış sorumlumuzla bilgilendiriyoruz. İzmir'in yanı sıra Ankara ve İstanbul, İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa ve İtalya'dan dahi evlerle ilgilenip, bize ulaşanlar oldu. Müşterilerimizin yaptıkları iş bizim çok önemli. Bu anlamda her cebinde parası olana da satmayı düşünmüyoruz. Önümüzdeki yıl yapmayı düşündüğümüz projeye de gördüğümüz ilgi nedeniyle bu yıl başlama kararı aldık. 35 katlı iki kuleden oluşan, alışveriş merkezleri, rezidans tarzında bir projeye imza atacağız. Önümüzdeki ay bununla ilgili yoğun bir çalışma dönemine giriyoruz.''

BÖLGEDE FİYATLAR ARTTI

Tüm Türkiye'de Narlıdere'nin reklamının yapıldığını belirten Sancak, ''Bölgede bir anda konut ve arsa fiyatları yukarı doğru ivme kazandı. İstanbul'da Narlıdere neresi diye soranlar bile olmuş. Bunun için reklamlarımızda, İzmir ibaresini de ekledik. Bizim hedefimiz üç ayda 50 daire satmaktı. 10 gün içinde bunu gerçekleştirdik. İstanbul'a gitmeyi düşünmüyoruz. İzmir'de kazandığımız parayı İzmir'de harcama, yatırım yapma sözünü gönül rahatlığıyla verebilirim. İzmir ve çevresine ağırlık vereceğiz. Önümüzdeki yıllarda Ege Bölgesi'nde başlattığımız kalite öncülüğünü diğer bölgelere de taşıyacağız'' dedi.

`İZMİR'DE LÜKS KONUT AÇIĞI VAR'

İzmir'de lüks konut sektöründe ciddi bir açık olduğuna dikkat çeken Mesut Sancak şöyle devam etti: ''Bu boşluğu fark ederek İzmirlilere, İzmir'e yakışır projeler sunmak amacıyla yola çıktık. Hedefimiz İzmir'e gurur duyacağı projeler sunmak. Projelerimiz metrekare maliyetleri açısından sadece İzmir'in değil, Türkiye'nin en çok para harcanan projeleri arasında. Her detayını özenle tasarladık. Narlıdere'de doğayla iç içe yaşamak isteyenler için bir dünya yaratıyoruz. Şehrin içinde ama doğayla iç içe bir yaşam alanı sunuyoruz. Bu arada teknolojiyi de unutmadık, son teknolojiyi ve akıllı ev sistemlerini projemize taşıdık. Diğer detayları Ağustos başında açıklayacağız. Son yıllarda konut sektörü oldukça hızlı büyüdü MD+BO MD-BO ve halen de büyümeye devam ediyor. Örneğin bu yılın ilk çeyreğinde Türkiye ekonomisi yüzde 6'lık bir büyüme kaydederken, konut sektörü yüzde 16 büyüdü. Elbette her sektörün bir doyum noktası var. Sektör o noktaya geldiğinde kurumsallaşan ve projeleriyle farklılaşan firmalar ayakta kalacak. Bizde Folkart olarak önümüzdeki 10 yıllık dönemde Türkiye'nin en büyük üç konut şirketi arasında yer almayı hedefliyoruz.''
http://www.reklam_link.com/haber.asp?id=525#


Emir ERTEN
13 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 18:47

Çok güzel bir gelişme. İnşallah devamı gelir.Yatırım şart
Hele ki yatırım İzmire olunca meyveleri daha olgun olur.


EnderYıldırım
13 yıl önce - Prş 30 Ağu 2007, 13:07

Gerçekleştirilmesi düşünülen 35 katlı ikiz kuleler projesinin, Mavişehir' de yapılacak 22 katlı konutkule ile bir alakası yok sanırım. Eğer öyle ise, İzmir açısından büyük bir olay. Bunların haricinde, yapmayı düşündükleri 5 yıldızlı otel projeleride var. Kısa sürede bir çok projeye imza atacaklar gibi gözüküyor.

fatihh

13 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 01:29

Bu 35 katlı kuleleri nereye yapacaklarını belen arkadaş varmı

cenk636
12 yıl önce - Pzr 22 Şub 2009, 18:42

Emre Arolat'ın sitesinde İzmir'de Konut Kulesi adı altında bir proje var.Folkart Mavişehir değildir çünkü o ayrı bir proje olarak gösteriliyor ayrıca hem konut hemde ticari denmiş.Bayraklı projesi olabilir.Ancak projeyle ilgili resimler yok.EnderYıldırım
10 yıl önce - Prş 29 Nis 2010, 09:33

Folkart'tan Bayraklı'ya 200 milyonluk yatırım
Sancak Grubu bünyesindeki yapı şirketi, Mavişehir projesinden sonra, iş ve alışveriş merkezleri kurmak için Bayraklı'daki Tekel Depoları'nı da satın aldı


Narlıdere'de Folkart Evleri'ni inşa ederek İzmir'de konut sektörüne giren Sancak Grubu bünyesindeki Folkart Yapı, İzmir'de devam eden Mavişehir projesinin ardından dev bir yatırım için daha atağa kalktı. Grup, geçtiğimiz günlerde satışı yapılan Bayraklı Tekel Depoları'nı satın aldı.
Özelleştirme İdaresi tarafından geçtiğimiz aylarda 36 milyon 800 bin TL bedelle İzmir Ortak Girişim Grubu'na (İOGG) satılan Tütün, Tütün Mamülleri Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş'ye ait Bayraklı'daki depolarının tamamını devralan Folkart Yapı çalışmalara başladı. Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde hizmet veren Mimeks Organik Tarım Ürünleri Şirketi'nin sahibi Niyazi Memur, Sabri Memur, Malatyalı İşadamları Arif Akbaş, Cemal Kırıcı ve İnşaat Mühendisi Murat Akdemir'den oluşan İzmir Ortak Girişim Grubu'ndan depoları satın alan Sancak Grubu alanda iş ve alışveriş merkezi yapmayı planlıyor.

İMZALAR TAMAM
Özelleştirme İdaresi ile bir sorunu kalmayan Bayraklı'daki alanı İOGG'den satın aldıklarını doğrulayan Folkart Yapı Genel Müdürü Mesut Sancak, bölgeye İzmir'in en büyük ikiz kulesini dikeceklerini belirttti. Sancak, "Alanın tamamını satın aldık. Buraya yaklaşık 200 milyon TL'lik yatırım yapmayı planlıyoruz. İş ve alışveriş merkezinin sadece inşaatında 1000 kişi çalışacak. Toplam 30 ayda bitirmeyi düşündüğümüz kulelerde yaklaşık 5 bin kişiye de iş olanağı sağlanacak. Bu yatırım İzmir ekonomisine büyük katkı sağlayacak" dedi.
Sancak ayrıca, alanın Yeni Kent Merkezi'nde kaldığını söyleyerek, "İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan plan çalışmaları şu anda zaten mahkemede. Jeolojik Etüd Raporları olmadığı için yürütmesi durdurulan plan ile ilgili gelişmeleri de yakından takip ediyoruz fakat alan Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarıldığı için özel bir durumu var. Buranın planlaması özelleştirme kapsamındayken tamamlanmış. Yeni Kent Merkezi Planları'nın durumu sonuçlanmadan inşaata başlayabiliriz. İşlemler bittikten kısa bir süre sonra çalışmalara hız verilecek" dedi.
Yatırımı tek başlarına yapmak istedikleri için ortaklı yapıya dahil olmadıklarını ifade eden Sancak, ilk olarak arsanın ilk olarak yüzde 49'una ortak olduklarını, daha sonra ise tamamını aldıklarını söyledi. Sancak, "Sayın Valimiz Cahit Kıraç, yatırımın yapılması konusunda bizi cesaretlendirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da bize çok büyük destek verdi. Bölgede çok ciddi bir çalışma planlıyoruz. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Öte yandan Alsancak'ta bulunan Tekel depolarının ihalesini de kazanan İzmir Ortak Girişim Grubu ile Özelleştirme İdaresi arasındaki prosedür işlemleri de tamlandı. İhaleyi 7 milyon 490 bin TL vererek kazanan girişim grubunun kısa zamanda çalışmalara başlayacağı öğrenildi.

Yatırımlarımız 500 milyon doları bulacak
Folkart Yapı Genel Müdürü Mesut Sancak, "Geçmiş dönemde İzmir'in bizim için öneminden de bahisle, ciddi anlamda yatırım planladığımızı ve bu noktada Folkart Yapı olarak ilk 5 yıllık süreçte 500 milyon dolar mertebelerinde bir yatırımdan söz etmiştik. Geçen 3 yıllık süreçte şunu rahatlıkla görmekteyiz ki gerçekleştirdiğimiz Narlıdere ve Mavişehir projelerimize 180 Milyon TL. gibi bir kaynak aktardık. Yenikent Bayraklı bölgesinde yer alacak yeni projemizde ise 200 Milyon TL civarında yeni bir yatırımımız söz konusu" dedi.
"Böylelikle İlk 3 yılda, hedeflerimizin yarısından fazlasını geride bırakmış ve emin adımlarla sözümüzü gerçekleştirme noktasında ilerlemekteyiz" diyen Sancak, "Yenikent Bayraklı bölgesinde yapmayı planladığımız yeni projemiz ile yaklaşık 40 kat ve üzeri iki kuleden oluşan, mimarisiyle kentin simgesi olabilecek, modern teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak maksimum konforu ve güvenliği barındıracak bir proje yaratacağız" dedi.

Yeni Asır
******************************************************************************

Folkart Bayraklı'ya ikiz kule yapacak
Sancak Grubu’na ait Folkart Yapı, Bayraklı’da İzmir’İn ilk ikiz gökdelenlerini inşa edecek.


İZMİR- Folkart, Narlıdere Folkart Evleri ve Mavişeh,r Konutları’nına rdından 3. büyük proje için aradığı yeri buldu. Folkart Yapı, İzmir Bölge İdare Mahkemesi’nin imar planları ile ilgili yürütmeyi durdurma karaı verdiği “yeni kent merkezi” alanının dışında kalan ve özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın düzenlediğii ihalede İzmir Ortak Girişim Grubu atarfından alınan Bayraklı Tütün Depoları’nın yeni sahibi oldu.

Folkart Yapı Genel Müdürü Mesut Sancak, arazinin alanı ile ilgili sözleşmenin imzalanmasının ardından çalışmalara başlandığını söyledi. Sancak, Alsancak ve Konak’ın hem yerleşim hem de iş merkezi olarak kullanılması nedeniyle yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek, “Konut ve ofislerin iç içe geötiği bu semtlerde başta trafik olmak üzere yoğunluğu azaltmak gerekiyor. Bu sorun Alsancak Limanı ile Bayraklı Turan alanı arasındaki yeni kent merkezi olarak adlandırılan alandaki projelerin hayata geçmesi ile son bulacak. İmar sorununun da çözülmesiyle gelecek 10 yuıl içinde yeni kent merkezi İstanbul’un Maslak ve Levent’i gibi olacak. 110 bin metrekare brüt inşaat alanı bulunan arazimiza 40 katlı ve yaklaşık 160 metre yüksekliğinde bir binayı, İzmir’İn ilk ikiz kulelerini inşa edeceğiz. Bu kuleler, Dubai’deki Burj El Arab binası gibi simge bir yapı olacak. Mimar Emre Arolat dahil büyük bir ekip çalışmaları sürdürüyor” dedi.

İÇİNDE 4 BİN KİŞİ YAŞAYACAK

Arazide hemen yıkıma başlayıp zemin iyileştirme çalışmalarını sonuçlandırmayı, 4 ay sonunda da inşaata başlamayı planladıklarını anlatan Sancak, “Projenin detayları belli olmadı. Ancak 75 bin metrekare alanı olacak ikiz kulelerde alışveriş merkezi, residance ve ofisler bulunacak. Adliyeye yürüme mesafesinde olan ikiz kulelerde ofis sayısı 500-600 olarak hesaplanıyor.” dedi. 30 ay sürmesi planlanan projede yaklaşık 1000 kişinin istihdam edileceğini de söyleyen Sancak, “Tamamlandığında içinde 4000 kişi yaşıyor ve çalışıyor olacak” diye konuştu.

Habertürk Egeli


gurhanerkal
10 yıl önce - Cum 30 Nis 2010, 10:48

Evet 1000 kişiden fazlasına istihdam sağlayıp kentin önünü açacakmış. Hiç vakit kaybetmeyin
Dava açacaklar sıraya girsin lütfen.


EnderYıldırım
10 yıl önce - Cmt 01 May 2010, 10:49

Emre Arolat' ın sitesinde Bayraklı için şöyle bir proje var.


(+)


cenk636
10 yıl önce - Cmt 01 May 2010, 23:02

Bu proje İş Gyo nun olması lazım. Daha önceden bu başlıkta başka bir proje vardı onu değiştirmişler.

Ccandan

10 yıl önce - Cum 07 May 2010, 10:17

Tekel binalarının yıkımına başlandı, haydi hayırlısı dileyim. Güzel İzmirim daha güzel olsunsayfa 1
123 ... 626364   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet