Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Orman Yangınları
« önceki   123 ... 434445 ... 134135136   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 44

Sizce orman yangınlarına ne sebep oluyor?
Yaz sıcağı 11.3%  11.3%  [43]
Piknik yapan insanlarımız 7.7%  7.7%  [29]
Turizm düşmanı egoist teröristler 49.1%  49.1%  [186]
İnşaat sektöründe toprak arayışındaki firmalar 31.9%  31.9%  [121]
Toplam Oy : 379

salihhr
2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 00:25

Haldun Turan

2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 00:34

Ülkemizde böyle bir felaket yaşanıyor ama dört gündür söndürmede asker yok, muhtemel tutuşturma bölgelerinde özel harekat yok,

Milletimiz ne zaman zor duruma düşse ilk koşan her zaman askerdir, nerede TSK, yangın bölgelerinde gözlerim asker arıyor sürekli.

Yanlışım varsa düzeltin lütfen

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Mazı-Çökertme arasında Twitter'dan yaptığı yayında yanan yamaçları işaret ederek "Artık ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.

Ahmet Aras, bölgenin cayır cayır yandığını belirterek, "Bizim şu anda yapabileceğimiz tek şey meskun mahalleri korumak.

Ağaçları, ormanları koruyamıyoruz" ifadelerini kullandı.

Başkan Aras, yayının sonunda alevlerin yaratığı tehlike nedeniyle beraberindekilere "Bir an önce gidelim, çıkalım buradan" dedi.

vs33
2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 00:50

Alıntı:
Ne hikmetse yangınların büyük bir kesimi sahil şeridinde çıktı

Ormanların çoğu kıyı kesimlerde çünkü.

kemal0377
2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 01:00

Alıntı:
orman yanginlari cigerimizi yakti.. sayin Cumhurbaskanimizin ucagimiz yok demesi gercekten uzucu.. Thk yonetiminin burda sorumlu olan kurumdur.. bu yapi kuruldugundan beri yatmis.. Acil bir sekilde envatere onlarca yangin söndürme ucagi alinmasi sarttir..

Kimlerin yattigi ortada, yattilarsa o kadar ucagi nasil aldilar, 1 filo 20 adet ucak alamadilar, her 2 3 senede ayni tartismalar. Milletin gozunun icine baka baka yalan soyluyorlar, 2 3 sene oncede ucaklar ucamaz durumda demislerdi teknofeftte şov yapti ucaklar. Kurumun gelir kaynagi sağlamasini engellemeye calistilar, abuk sabuk cemaatler deri topladi. Sonundada kayyum atadilar oda ortalik yangin yeriyken nikaha gitmis. Ucaklar ucamaz durumda ise bunun sorumlusu kayyumdur.

emraltun

2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 01:30

Alıntı:
CanSal
#helpturkey hasthagı 1,5 milyondan fazla etkileşim aldı.Bunun üzerine Ab 3 Uçak gönderme kararı almış.Biri hariç diğer 2 uçak "külüstür" diye hangardan çıkarmadığımız THK uçakları.

Sosyal medya etkileşimine göre ülkeler yardım girişiminde bulunmuyor. Diplomatik yolları var. AB den yardım talebinde bulunduk ve bu talebe cevaben bu uçaklar gönderildi. Yunanistan ve İsrail de yardım talebinde bulundu ama geri çevirdik. AA'nın İngilizce servisinde var bununla ilgili haberler ama Türkçe servisinde yer almadı

Ayrıca AB nin yollayacağı uçaklar THK'nın elindeki kullanılmayan uçaklar ile aynı.

yadigar23
2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 01:33

Alıntı:
Türkiye'nin turizmi 10 yıl bitmiştir.

Maalesef ki öyle. Bu sene gelecek olan daha gelmez. Buralar eski halini alana kadar da kimse yanmış dağ bayır izlemeye gelmez. Turizm de bu ülkenin bel kemiği. Buralar eski haline ne kadar hızlı dönerse o kadar hızlı dönderilmeli.

vahsu
2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 01:33

hala uçak diyorlar ..thk diyorlar.. arkadas orman yangınları bir nevi sabotoj ne hikmetse her yerde yangınlar cıkmaya basladı .....bir cok ilde aynı anda yangınlar baslamıs devletin tüm kurumları belediyeler dahil halk canla basla mucadele ediyor....hala siyaset hala siyaset .....40 ucak olsaydı yangınlar biterdi dimi hıhım size göre biterdi..o zaman derdniz 60 ucak lazım derdiniz...bu devlet 60 ucak alsın israf diye bir yerleriniizi yırtarsınız..

Medeniyetin besigi dediginiz amerikada orman yangınları haftalarca sürüyor onlarca ucaklara haikoptere ragmen milyonlarca hektar alan yok oluyor..ama size göre tr de uçak olsa her sey biterdi ...arkadas bir seyi de bu hukumete yıkmayın...bı konuda siyaset yapmayın

A.Mehmet
2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 01:43

Alıntı:
hala uçak diyorlar

pkk yapti deseler suc ortaklari olduklari aciga cikacak.

Recaiak
2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 01:49

#helpturkey bize yardım edin pandemi sırasında elimizde ne varsa dünya destek olduk . Amerika çine bile elimizden ne varsa yardım ettik sıra sizde bize yardım edin .
Bende 100 üzerinde etiket yaptım umarım yetkili olanlar görür ve yardım ulaşır bize.

Ugi Öz

2 ay önce - Pts 02 Ağu 2021, 01:50

En son Ugi Öz tarafından Pts 02 Ağu 2021, 16:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 44
« önceki   123 ... 434445 ... 134135136   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET