Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Orman Yangınları
« önceki   1234 ... 134135136   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3

Sizce orman yangınlarına ne sebep oluyor?
Yaz sıcağı 11.3%  11.3%  [43]
Piknik yapan insanlarımız 7.7%  7.7%  [29]
Turizm düşmanı egoist teröristler 49.1%  49.1%  [186]
İnşaat sektöründe toprak arayışındaki firmalar 31.9%  31.9%  [121]
Toplam Oy : 379

ALPER ERGÜN
13 yıl önce - Çrş 06 Ağu 2008, 02:55

Bu ormanlarimizi yakan yada yaktiranlar diger tabirle arazi mafiasi denilen sahsiyetler degil bu güzelim truzim yerlerinde olsun yada büyük sehirlerde olsun nerede olursa olsun bunlar orman'da bile yasayamazlar cünkü ayi bile görse bunlari ormana sokmaz ,bu yukarida bahsettigim kisilerde cografi olarak,yesillik,doga,o ki ormanlarimizda yasayan bir sürü hayvan cesiti olsun,hic mi hic icleri sizlamiyor her seyden önce hic mi ALLAH KORKUSU YOK bunlarda ben inanmiyorum yangin yok söyle cikmis yok cam parcasindan cikmis yok biri sigara izmariti atmis nerede kardesim bu orman görevlileri soruyorum size nerede? ben almanyada bile duymadim bir gün orman yangini olsun neden cünkü adamlar ulkesini seviyor deger veriyor ormana gidipte orman görevlisine al su parayi görmedin bizi ne istir kardes neyin nesi yok kardes onemli degil alt tarafi 1000-2000 hektarlik arazi yakacagim diyor yeni tesislerimiz icin sen sesini cikarma al parayi sus o kadar gerisine karisma yoksa can mi patlicanmi diyor garibim ne yapsin geciver diyor. iste arkadaslar ne yazikki türkiyede sistem böyle isliyor.ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN cigerlerimiz birdaha böyle kül olup gitmesin. Sevgiler,SAYGILAR

Gözde

13 yıl önce - Çrş 06 Ağu 2008, 17:03

Alıntı:
antalya orman yangınları kontrol altına alındıktan sonra orman genel müdür yardımcısı hiç yoktan ormanda kene kalmadı gibi bir cümle kurmuş bu nasıl bir pişkinliktir yazık...

Bu sözü okuyunca bende "Yazıklar olsun!" dedim.
Zaten bu ülkede herkes statüsüne yakışır bir şekilde çalışsa bugün ne o insanlar ölürdü, ne de onca yer yanardı.

Yine orman yangınlarına müdahalede neden eksik olduğumuz konusunda çarpıcı bir yazı okudum.

Alıntı:
Türkiye’de 81 tane vali var.
209 tane vali makam aracı var!
Devletin makam aracı sayısı ne?
130 bin!

*
Buna mukabil...
Kaç tane yangın helikopteri var?
18.
12’si kiralık üstelik.

Devamı için:
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/9585262.asp?y ...p;sz=88635

fatih civelek
13 yıl önce - Çrş 06 Ağu 2008, 17:14

Ankete bir şık daha eklenmesini talep ediyorum:

düşüncesizce atılan sıgara izmaritleri

Teşekkürler

Uğuray
site denetçisi

13 yıl önce - Prş 07 Ağu 2008, 16:57

Alıntı:
orman genel müdür yardımcısı hiç yoktan ormanda kene kalmadı

Orman Genel Müdürümüze

"Ormanda kene VAR!
Yak yak yine VAR!"

şarkısının armağan ediyorum

arzu can
13 yıl önce - Prş 07 Ağu 2008, 17:07

Bence yukarki şıklara birde insanlarımızın vurdumduymazlığı eklenseydi Çünkü bu konuda millet olarak vurdumduymazız

gülşen etişken
13 yıl önce - Prş 07 Ağu 2008, 17:38

Biz insanlar kayıp vermeden maalesef bişeyin kıymetini anlamıyoruz.Aklımız sonradan başımıza geliyor ama çok geç oluyor.Gerek yaz sıcakları olsun gerek piknik yapan insanlar,inşaat sektörü faktörleri olsun hepsi büyük nedenler.Şu ormanıda yaklım nasılsa daha çok var gibi anlayışlar yüzünden yapılıyo.Yani insanlar aslında hangi kayıplarla karşılaşacaklarını biliyorlar ama kaynaklar hiç bitmeyecek gibi görünüyor gözlerine.Halbuki böyle düşünen o kadar çok insan varki.
Akıllarına sanırım birtek bu düşünce gelmiyor.

Levent71
13 yıl önce - Prş 07 Ağu 2008, 17:46

Ormanlarımızı yakan bölücü örgüttür demiş bir arkadaş.

Peki Belek'te golf sahası yapmak için 110 bin ağacı kesen de mi bölücü örgüt?

Veya 2B'yi çıkarmak için kaç yıldır uğraşıp duran.

Adamlar, 2B çıkacak diye orman arazisinin içine bırakın gecekonduyu, "gece-site" kurmaya başladı. Yasa çıkacak, buralar bizim olacak diye bekliyorlar.

Alıntı:
'Belek'te 10 golf sahası için 110 bin ağaç kesildi'

30/12/2007 (429 kişi okudu)

AA - ANKARA/ANTALYA - Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Belek'teki ağaç katliamıyla ilgili soruya yanıt verdi. CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü'nün soru önergesini cevaplandıran Bakan Günay, Belek'te bakanlığı tarafından tahsis edilmiş 10 golf alanında toplam 110 bin 400 ağaç kesimi yapıldığını açıkladı.
Günay, Antalya Belek'in Bakanlar Kurulu tarafından 'Turizm Merkezi' olarak ilan edilmesinden bugüne kadar toplam 10 golf tesisi, iki günübirlik tesis, bir kamping tesisi, bir turizm amaçlı kongre ve sergi merkeziyle 38 konaklama merkezi olmak üzere toplam 52 tahsis yapıldığını da açıkladı.
Kültür ve Turizm Bakanı, tahsislerin durduğunu da belirtti:
"Anayasa Mahkemesi'nin orman alanlarının turizm amaçlı tahsisini durduran kararından sonra bakanlığımca herhangi bir orman alanı tahsisi gerçekleştirilmemiştir. Orman mülkiyetindeki arazilerde 58 ön izin de Anayasa Mahkemesi'nin konuya ilişkin gerekçeli kararına göre işlem tesis edilmek üzere iptal edilmiştir" dedi.
CHP Antalya milletvekili Çöllü ise Günay'ın yanıtlarının kendisini tatmin etmediğini söyledi: "Biz Belek ormanlarında 500 bin ağacın kesildiği iddiasını sorduk. Sayın Bakan sadece 10 golf alanında kesilen ağaçları açıklıyor. Diğer 42 tesis için tahsis edilen alanlarda ağaç kesilmedi mi?"

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=242995[/quote]

Mehmet Üstoğlu
13 yıl önce - Prş 07 Ağu 2008, 17:51

Kene kalmadıda ne oldu sanki,artık insan giricekmi oraya...Koskoca ağaçlar yandı kenenin ne önemi var...

Uğuray
site denetçisi

13 yıl önce - Prş 07 Ağu 2008, 17:55

Alıntı:
Kene kalmadıda ne oldu sanki,artık insan giricekmi oraya...Koskoca ağaçlar yandı kenenin ne önemi var...

Kene için yorgan yakmak buna deniyor işte

neşetyıldız

13 yıl önce - Prş 07 Ağu 2008, 20:39

Ülkenin can damarı olan ormanı yakmak insanlığı yok etmek anlamına geliyor,o kadar hayvan,böcek ve bitkilerin hesabını nasıl vereceksiniz.Kimler bu ormanları yakıyorsa kendisininde sonunu getiriyor,ormansız hayat olurmu? ülkemiz eskilerde baştan başa ormanlarla kaplı bir cennetmiş,şimdi kendi elimizle yok ediyoruz.Ormanlar tabiatın dengesini sağlıyor,iklimleri etkiliyor,yağmur yağışı,kar yağışı,selleri ve bir çok tabiat olayını dengeliyor.Ciğerlerimizi yok ediyoruz, bunun sonu ne zaman gelecek,ülkemiz bu beladan ne zaman kurtaracak.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 134135136   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET