Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Orman Yangınları
« önceki   123 ... 134135136   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 2

Sizce orman yangınlarına ne sebep oluyor?
Yaz sıcağı 11.3%  11.3%  [43]
Piknik yapan insanlarımız 7.7%  7.7%  [29]
Turizm düşmanı egoist teröristler 49.1%  49.1%  [186]
İnşaat sektöründe toprak arayışındaki firmalar 31.9%  31.9%  [121]
Toplam Oy : 379

Hasan Delen
13 yıl önce - Sal 08 Tem 2008, 23:46

Çok yazık...Bu insanlarımız ne zaman akıllanacak ki Cevabı da ben vereyim :

-Ülkemizin her tarafı bir çöle dönüştüğü,güneşlenecek bir tek ağaç gölgesi bulamadıkları zaman.

Sanırım geçtiğimiz yıl idi birisi de sırf kardeşiyle olan kavgası yüzünden çok büyük bir ormanlık alanın yanmasına neden olmuştu.

Bu olaydaki en büyük faktör insanlar arkadaşlar.Her şey insanın doğaya yaptığı tahripler nedeni ile gerçekleşmiyor mu? Başka bir sebepten dolayı çıktı dersek bile o sebep döner dolaşır yine de insana ulaşır

Serhat akdağ
13 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 12:30

mersin orman yangınından şüpheleniyorum bana doğal bi yangınmış gibi gelmedi. bu yangının arkasında çıkar gruğları olabilir.

iso_mersin
13 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 13:11

Geçen yılda anamur'u yakmışlardı. Şimdide Gülnar'ı yaktılar.

l.kalkancı
13 yıl önce - Çrş 09 Tem 2008, 13:44
orman yangınları

bence toplumun bilinçsizliği ve vurdum duymazlığı yüzünden kaynaklanıyor.tümkonularda olduğu gibi bana ne? diyoruz...
yeterince önem verilmemesinden hayvan ve ağaç sevğisi olmamasından,bir yangında kaççanlı ölüyorbilenyok.yerine nasıl geliyor bilen yok.
kendinize sorun bakalımbu zamana kadar kaç ağaç diktinizveya yetiştirdiniz?
sevğilerle

didem_
13 yıl önce - Sal 05 Ağu 2008, 16:17

Geçen hafta parti kapatıldı mı kapatılmadı mı? Anayasa başkanı ne demek istedi? Başbakanın netepkisi ne olacak muhalefet ne diyecek bır bır bır didinirken Çanakkale İntepe yandı. Haberlerde neredeyse adı bile geçmedi.

Bu hafta Antalya Manavgat Side yandı. Turistik bölfge olduğu için haberlere konu oldu.

Yanıyoruz arkadaşlar. Ormanlarımız ülke için gelecek için gerçekten çok önemli. Bunun sorumluları kimler ? Orman yangınları için neler yapılıyor? Bizim yapmamız gerekenler nedir?

ahmetfehmi

13 yıl önce - Sal 05 Ağu 2008, 21:10

Yazık bu orman yangınlarında yalnız ülkemizin ciğerleri değil Dünya'nın geleceğide yanıyor, Antalya'da çıkan orman yangını bu güne kadar çıkan yangınların sanırım en büyüğü ancak aklıma takılan orman yangınları genellikle niye yalnız turizm bölgelerimizde oluyor da Karadeniz gibi ormanı en bol yörelerimizde yada diğer yörelerde olmuyor buda akıllara ister istemez sabotaj ihmalini getiriyor.

nimet1948
13 yıl önce - Sal 05 Ağu 2008, 21:14

antalya orman yangınları kontrol altına alındıktan sonra orman genel müdür yardımcısı hiç yoktan ormanda kene kalmadı gibi bir cümle kurmuş bu nasıl bir pişkinliktir yazık...

Eser Erdoğan

13 yıl önce - Çrş 06 Ağu 2008, 01:27

Ormanlarımızı yakan bölücü örgüttür. Evet mutlaka dikkatsizlik sonucu çıkan yangınlar var ise de bu iş organize bir tezgahtır bence. Terörün bir başka boyutudur orman yangınları ve zaten masum insanlara bomba tuzağı kuran kirli ve insanlıktan nasibini alamamış iğrenç zihniyetle, bizler gibi bir can olan ağaçlara/ormanlara acımasızca kıyan hasta ruhlu zihniyet aynıdır.

Ali Melih Atafırat

13 yıl önce - Çrş 06 Ağu 2008, 01:37

Bugün Çınarcık Teşivikiye'den Delmece Yaylasına çıktım. Çok güzel ormanlar, dereler. Gerçekten doğal bir cennet. Fakat ne yazıkki, her tarafta ateş yakılmaması için uyarı levhaları olmasına rağmen, ormanın içinde hemen her yerde yanık ocak izleri vardı. Biz de bu yaklaşım varken, ormanlarımızı yakmak için bölücülere gerek kalmıyor. Biz onlardan evvel bu işi hallediyoruz.

Selamlar

Ali Melih Atafırat

ömer bey
13 yıl önce - Çrş 06 Ağu 2008, 01:59

"Yaz sıcağı" diye düşünmekteyim.

Peki bunun kaçınılmaz olması, yani sıcaklar hayatımızın gerçeği olduğuna göre ne yapmalıyız?

Ya da kontrollü orman yangınlarını mı gerçekleştirmeliyiz? Demek istediğim şudur.

Bilindiği gibi orman alanın da ağaçların yere düşen artıkları toprağın nemini dışarı vermesini engelleyen izolasyon örtüsü görevini yerine getirirken, bir diğer taraftan da yeni bir filizin soluklanmasını da engellemektedir.

Yanan orman alanlarına iki yıl hiç bir müdahalede bulunulmaması gerekmekte diye düşünmekteyim.

Bırakalım doğa kendi inisiyatifini ortaya koysun.

sayfa 2
« önceki   123 ... 134135136   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET