Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
M.Ali
13 yıl önce - Çrş 08 Eyl 2004, 13:15

Eski bir bina ama yeni dış kaplaması ile United Nations binasının bir mini versiyonu gibi olmuş

Burç, ben de bunu bir binaya benzetiyordum ama bir türlü bulamamıştım. Gerçekten de tıpkı BM.

eskiden insanlar 'şapka düşüren' derlermiş.

Anladığım kadarıyla en tepesine bakacağım diye şapkaları düşermiş Halbuki 75 metrelik bir ufacık gökdelen. Demek ki yeni İşbankası gibi olsa "bel kıran", "boyun kıran" gibi isimler de takabilirlermiş.

Bu arada benim en sevdiğim gökdelenler bunun gibi hemen kaldırımın yanında, yani cadde üstünde olan türdekiler. İş Kuleleri gibi bir alanın ortasına dikilenleri yer olarak sevmiyorum.

Yusuf
13 yıl önce - Pzr 03 Ekm 2004, 23:04

(+)

(+)

(+)

(+)

-ALPER-

12 yıl önce - Pzr 12 Hzr 2005, 23:11

Binanın yan cephesinde ne yazıyor acaba?

Mehmet
12 yıl önce - Sal 14 Hzr 2005, 21:05

Alper arkadaşım M.Ali nin resmini büyüttüğümde okunan yazıyı anlamaya çalıştım. Sanırım aşağıdaki Atatürk' ün sözü yazıyor.

Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister

Selen
12 yıl önce - Cum 16 Eyl 2005, 11:38
Özelleştirme

Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki Kızılay-Emek İş Hanının 1. Bodrum-3. Katlarında bulunan 15 adet bağımsız bölüm ile 4-20. Katlarında bulunan 194 adet bağımsız bölümün T.C. Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından özelleştirilmesi amacıyla açılan ihaleye son teklif verme süresi 01.09.2005'e kadar uzatılmıştı. Emek İş Hanı'na talip olanlar arasında birçok yerli ve yabancı grubun adı geçiyormuş. İhale İlanı çıktıktan sonra satışı iptal edildi.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA