Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Emre Güray
12 yıl önce - Prş 25 Ekm 2007, 00:30

Merhabalar dostlar, önce bir anımı paylaşmak istiyorum, http://www.rietze.de/ adresindeki rietze firmasından 1.elden 2000 yılında ilk defa sipariş verdim ve hayatımda ilk defa küçük bir ithalat gerçekleştirdim , siparişimi verdikten sonra mail order ile ödememi yaptım o zamanlar western union gibi ödeme imkanları yoktu, yurt dışından alımlara kredi kartı ile çekimde yapmıyordu firma, sonra baya yoğun bir mail trafiği ile tam 1 ay süren mücadelem sonrasında ptt'den bana tebligat geldi, Topkapı'da Ülker Fabrikası'nın arkasında gümrük postası varmış oradan kargomu alabileceğim söylenmişti , Büyük bir heyecanla yola çıktım, bu arada siparişin verdiğim maket ise 1:87'lik bir MAN S2000 Buzlu turizm 'in ( Bir önceki sayfadaki Şafak Bey'in modelinin aynısı ) ve Ford Transit'di. Ama farklı bir durum vardı ben o zamana kadar 1:87'yi 1:43'ten daha büyük sanıyordum hiç hesapsızca , ve ptt'de süren 4 saatlik mücadelem sonrasında adım söylenip kargomu aldığımda, 1:87'lik aracı gördüğümde şok ötesi şok oldumdu ve eve gidene kadar gülmekten çatlamıştım

Gittigidiyor.com adresinden bu tip siparişler verilebilmekte, ama özel tip araçlar için en iyi önerim yinede rietze olacaktır. Selamlar..

ultrAnıl
12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 11:00

Havacılık ve modeller ile ilgili www.sanalpilot.com Ayrıca burada model satımları ve takaslar da yapılıyor.

Ayseni Toker

12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 11:53

çok güzel tutkular bunlar, fevkalade... tayyareci.com belki işinize yarar.

ultrAnıl
12 yıl önce - Cum 26 Ekm 2007, 12:18

Türk Hava Kuvvetler F-16

Delta Airlines Boeing 737-800

Air Atlanta Icelandic(Cargo) Airbus 300-600RF

American Airlines Boeing 777-200

ŞAFAK
12 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 16:14

Decal uygulaması nasıl yapılır.

Decal ile ilgili bir bilgi vereyim decal kağıdı kırtasiyelerde satılıyor ve yazıcıya (inkjet renkli) verilerek logo yazı vs yazdırılabiliyor.Decalin özelliği otobüs modeline uygulayacağınız yazıyı yazıcıdan çıktıktan sonra cilalayıp keserek suya bırakıyorsun suda kağıttan ayrılan decal yazı istediğiniz noktaya uyguladığında etiket şeklinde değil direkt sanki reklamcı yazısı gibi orada kalıyor.

Aşağıdaki modelde türk bayrağı rakamlar yazı vs hepsi birer decal örneğidir.

Bu konu ile ilgili birçok mesaj aldım onun için açıklama getirmek istedim örneğin modelcilerden yazısız bir otobüs modeli alın kamil koç logosunu ve yazısını otobüs ölçülerine indirgeyin ve decal kağıdına basın çıkan kağıttaki logoyu ve yazıyı otobüsün üzerine uygulayın artık bir kamil koç otobüsünüz oldu.

Benim yeni çalışmam tcdd loko üzerine oluyor bittiğinde resimleyeceğim.

En son ŞAFAK tarafından Cmt 27 Ekm 2007, 18:42 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

emreberkay
12 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 18:19

Dosyadan yaptığım bir uçak;

simon

12 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2007, 00:37

Bir İngiliz Römorkörü Lucky XI

Can B
12 yıl önce - Çrş 31 Ekm 2007, 01:03

MUDO mağazalarında satılan modellerden birisi...

ultrAnıl
12 yıl önce - Cum 02 Ksm 2007, 13:00

Yeni aldığım modelim,

U.S. AIR FORCE DC-3

Serhat Küçüközler
12 yıl önce - Cmt 03 Ksm 2007, 23:55
1941 GMC

Signature-Models tarafından üretilen, 1/32 ölçekli
1941 model GMC İtfaiye Kamyonu(m)

(+)

(+)

(+)