Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Burç

7 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 08:41
İneklerin boynuzları üzerine bir sohbet

Bunlara "inek" denmesi yanlış değil mi?
Bunlar öküz.... Boynuzları var.

[ Bu konu "gülümseten inekler" başlığından konu dağılmasın diye ayrılmıştır, pek de gerekli bir konu değil gerçi, denetçiler silene kadar burada dursun bari..- Burç - Sal 28 Ağu 2007 15:23 ]

Uğuray
site denetçisi
7 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 10:16

Alıntı:

Boynuzlardan öküz olduğunu anlaşılabilir evet doğruda olabilir
ama alt taraftanda bir dişilik kendini gösteriyor.

Halide

7 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 10:19

Burç Ağabey demiş ki:

Ama ineklerin de boynuzu oluyor Burç Ağabey

Burada yanımda ziraat mühendisi arkadaşım var, emin olmak için ona da sordum, ineklerin de boynuzları varmış arkadaşlar Hatta birbirlerine zarar vermesinler diye bazı yöntemlerle boynuz köreltme işlemi uygulanıyormuş, bilginize

mimarefe
7 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 15:05
Boynuz

İneğin boynuzu var mı yok mu tartışması bana ilkel dönemlerde dünyanın öküzün boynuzları üstünde olduğu teorisini hatırlattı. Yadsımamak gerekir bu teoriyi, çünkü o zaman ne uydular vardı ne de yer kabuğunun sıvı üstünde yüzdüğü biliniyordu. Durduk yerde dünya neden sallansaydı?
Günümüzde; sokaklarda orda burda gördüğümüz bu sanat eseri inekleri yapanlarsa, ineğin anatomisini ve onun dışa vurduğu tüm ayrıntıları en azından gözleriyle inceleyerek hem bilimsel bir uğraş vermiş hem de onu bir konu edinerek yeni ve eğlenceli fikirler üretip bir sanat ortaya koymuşlardır. Başarılılar! En azından inekte de boynuz olduğunu yeniden öğretti ya da hatırlattılar bize.
Gözlerimizi daha da açalım, bu inekler ne kadar eksik kaldığımızı anlatıyorlar bize, iyice açalım gözlerimizi, tarım ve hayvancılık ülkesi güzel ülkemizde yaşayan milyonlarca ineğe saygı duyarak...Saygılarımla

Mehmet F.
7 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 16:06

Şimdi buraya bir fotoğraf koymak isterdim de; Sevgili denetçilerimizden Gözde mutlaka keser beni  

pelintezer

7 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 16:10

İneklerin boynuzları vardır ... Komşumuzun ineği :

Gözde

7 yıl önce - Sal 28 Ağu 2007, 19:44

Ben de inekle resim çektirdiğimi zannediyordum.
Yanılmamışım
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=585616#585616
Bu resmin tuğralı halini görüp, korkmayın diye başlığı kilitliyorum

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET