Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 426
kemaltan21
1 ay önce - Pzr 03 Ksm 2019, 07:42

doğru kartlar 8 tl olmuş diyorlar güncelleme 4 tl gibi bir rakamdan bahsediyorlar sanki

Ahmet Comolokko
1 ay önce - Pzr 03 Ksm 2019, 09:39

yahu 2 lira 3 lira artık neyse zam yapın da adam gibi hizmet verin şehre, akşam vakti otobüslerin haline bakınca televizyondan gördüğümüz o hindistan haberlerine benziyor otobüslerin hali. üniversite öğrencisi sayısı bu yıl artmış görünüyor, ana durakta ofise gitmek bile dert. akşam 8-9 sonrası mecbur muyuz o maganda tipli özel halk otobüslerine binmeye? düşün yaz vakti bile akşam 9 şehrin merkezi ofis ana durakta 20 dakika yarım saat otobüs geçmediği oluyor. bu şehirde yaşayan 1.1 milyon insan var bunu hesaba katın.

kemaltan21
1 ay önce - Pzr 03 Ksm 2019, 11:04

otobüsler yatıyor yeni gelenlerle çok alim mi yapıldı sanılıyor asla sayı 2015den beri aynı şehir içinde dolar uzuyor ama otobus ek olarak verilmiyor köye veriliyor yoksa vereceğim sayıya dikkat
54 bmc otobus var 2008 2009 (*bunlardan haydi 10 20 arası arzali hurda olsun )
25 tane otokar 2011 ama bunlardan ( 6 tane çıkar arzali kazalı olsun)
02 tane mercedes 18 metrelik var 2011
02 tane isuzu citimark
02 tane isuzu novociti
01 tane otokar sultacity maxi
06 veya 07 tane yeşil isuzu citibus var 2013 model
89 tane sarı cng var 1 tane de sarı mozatlu 2015 2016 2018
51 tane mavi bmc mazotlu var
51 tane mavi bmc cng lı var
peki o kadar şehir içine uygun araba var birde yeni sipariş edilen var
en az 51 veya 101 tane filan deniyor da şehir ici neden öksüz kalıyor merkez hatlardaki sayısı nasıl birde ona bakalım da bir hatırlatma tam yolcu arabaları var ilçe için onların sayısı 20 filan tane yazmadık bilginize neyse konumuz merkez sehir içi hatların sayıları
a5 7 tane otobus 140 dk yanlış deil sen 150 mi
az 10 tane otobus 150 dk
b3 6 tane otobus 140 dk ama 1 otobus joker olarak be hattında oda köy yani
bt2 bu hat deil.ama belediye hangi mantik ile verdi ise artik 2 tane 120 dk
b6 7 tane 140 dk
b8 7 tane otobus 140 mıydı galiba yada daha uzun olabilir
ce1 3 tane 140 dk
ce2 7 tane 8 tane sürekli oynuyor 180 dk olmuş
ce3 7 tane 140 dk
ce4 8 tane 140 dk
e1 8 tane 140 dk
e7 2 tane 120 dk
e8 8 tane 140 dk
e9 6 tane 120 dk
e10 3 tane 100 dk
'te 2 tane 120 dk
f2 8 tane 120 dk
f7 2 tane 120 dk
fe1 1 tane 100 dk
h2 1 tane 100 dk
z2 7 tane 140 dk
z5 3 tane 140 dk
peki o kadar diyarbakir büyüdü o kadar araç geldi ama hatları kapatan belediye köylere o kadar comert ki bol.keseden dağıtıyor ki anlatmak mümkün deil ki.
120 üstüne yıllar bir türlü üstüne çıkarmadık ki ...115 tane var merkezde çalışan köy deil.koy bizi ilgilendirmez eve giderken binemedigime göre ilgilendirmez o zaman
yeni hatlara çok ihtiyaç var bazı hatların kapanmasına yerine daha mantıklı kısa çözümü daha muhteşem hatlara ihtiyaç var
kapanması gereken hatlar mesele tabi ki yerini doldurması gereken var ama sözlü olarak ifadelerimi yazmayacak uzun uzun ama kapanması gereken hatlar b3 b6 b8 az ce2 ce3 ce4 e1 e7 e9 bt2 z2 gibi kapanması yerini iyi bırakması gerekir mutlaka sebepleri yazmıyor şuan ama sebepleri uzun uzun yazılması lazım günümüz diyarbakıra modem hatlar lazım artık

En son kemaltan21 tarafından Pzr 03 Ksm 2019, 11:52 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ahmet Comolokko
1 ay önce - Pzr 03 Ksm 2019, 11:48

az z2 kapansın yazan arkadaş acaba bu hatlar kapanırsa Bağcılar mahallesi nasıl merkeze ulaşacak? üniversiteye gidecek? aksine bu iki hattın ayrı ayrı en az 3-4 otobüs ihtiyacı daha var, üstüne bir de z5 de var bu mahalle için ancak onun da sayısı az. eminim ki şehrin diğer hatlarının da artışa ihtiyacı var, daha önce de söyledim çok ucuza taşıyoruz ayağına halka eziyet ediyorlar, gündüz maganda özel halk otobüslerine mecbur ediyorlar, akşamları da taksiye. zam yapılsın düzgün hizmet verilsin.[/quote]

kemaltan21
1 ay önce - Pzr 03 Ksm 2019, 11:53

yeni kisa hat lazim az kisa ve öz deil.kucuk düşünüyorsun sanki başka bir şey olmaz gibi düşüyorsan işimiz var baya
az uzun bir hat kısa hat lazım az önce öğrenci yoğunluğu sonra newroz alanı ile z.kent ve z5 geçtiği ahmet kaya ve newroz alanın arka kısmı yep yeni kisa ve daha pratik hat lazim
ben açıkça sana kapansa başka hat mi acmiyalim mi yazdım diye bir ifade var mı sence???
ben gördüğüm söylüyorum az z2 z5 z6 e1 a7 toplu şekilde düzelmeli kısa ve öz hat olmalı 500 evlerden deil.de artık otogardan kalkan ve ahmet kaya cad kalkan merkezi illa 500 evler olmuyacak hatlara ihtiyaç var diyorum hatta yurt için öğrenci yoğunluğu azalmak için az yükünü azalmak için bu şekil bir hat lazım üniversite üçyol s.tepe NINOVA tesisler migros kantar ceylan yeni hal çevik cad z.kent kavsagi(yani h.alani kav sayılır)newroz alanı GÖKKUŞAĞI OTOGAR alsana nasıl sence
birde az bolunmeli az1 az2 az3 az4 az5 az6 olmalı bunun için az hat deil parca parca hizmet alanı daraltılması gerekir bugün az ile z2 ile z5 ile e1 ile kos kocam bölge hizmet sözde görüyor ama artık bir 10 üstü hatta ihtiyacı var en az 15 den aşağı hat kurtarmaz burayı sen küçük düşün ben senin adına büyük düşüneyim orda oturmama rağmen uzun yıllar dbakir iş gereği geziyorum ama sen bir orda oturmuş küçük fikirlerinle daha o etrafı tanımadan yorum yap??
sence neden memur sen yok s.eyyubi yok gaziler yok lunapark yok b.basi yok cezaevi yok musa anter yok 75 metre hizmet yok toplu konutta yok ama sen küçük düşündüğün için zaten belediye gerektiğinde ek verilir gibi düşün anca

erhan97
1 ay önce - Pzr 03 Ksm 2019, 20:16

ücretleri o kadar pahalı mi ya ...
daha önce ücretsiz verdiği kartların parasını çıkarıyorlar galiba??

Ahmet Comolokko
1 ay önce - Çrş 06 Ksm 2019, 07:40

Lanet gelsin böyle belediyeye böyle ulaşıma

ozgur_27

1 ay önce - Çrş 06 Ksm 2019, 11:52

Terörist hdp belediyelerine de lanet okuyormuydunuz. Hizmeti it sürüsü pkk ya yaparken birinizde çıkıp tek kelime etmiyor....

kemaltan21
1 ay önce - Çrş 06 Ksm 2019, 14:51

ulaşım 2013de baydemir yüzünden beri bu şekil baydemir gitmeden önce ulaşımı özel halk otobüslerin kontrolüne verdi asıl küfür ve lanetler bunla başlamalı ki kimsenin hakkı yenmesin kısanak pkksever ise sadece otobus aldı 90 tane hatta devrim yapmadı 1. donem kayyum ise 51 mazotlu oda hpkk ve 1.kayyum siparişi olan bela etti ama ulaşım elle tutulur birşey yok 1.kayyum sipariş 51 tane cng navi otobus geldi ama sofur alımı yapılmadı için hine elle tutulur birşey yok hat yok araç yatırma var hat kapatma var köylere şehir merkezden çekme var köye aktarma var ama şehir içine bir tane ek yok 2.kayyum dönemi sözde 100 tane artı 2 tane hibe var deniyor 8 metrelik 10 metrelik 12 metrelik toplamda 102 tane ya uyduruk olan kökü zarar olan bmc yada isuzu alımı yapılacak ama galiba basimizin belası bmc aldılar ama umarım bu seferde garajda yatırmazlar yeni sofur alımı yaparlar ..
kırmızı bmcler garajda sarı cng garajda mavi mazotlu maviler garajda mavi cngli garajda otokar ve isuzu var garajda peki merkezde 110 tane 120 tane sürekli oynuyor hatta daha daha azalıyor her sene süreler artıyor yeni hatlar olmadı için hatların yükü artıyor belediye aslında daha da zarar ediyor da farkında deil..

Necati mecati
2 hafta önce - Pzr 24 Ksm 2019, 17:40

Birincisi Isuzu ile BMC'yi bir tutma güzel kardeşim sen hiç Isuzu Citiport'a bindin mi? Bende senin gibi önyargılıydım ama içine bir bindim ki Mercedes-Benz , Man ve Otokar'dan farkı yok buna emin olabilirsin içi de dışı kadar hoş ve şuna deyinmeden de geçemicem havuz bölümü de çok geniş Citiportta yani oldukça ferah ve kalite seviyesi yüksek bir araç

Bu arada Diyarbakır yaklaşık 2 milyonluk bir şehir, ama şaka gibi sadece 1 adet körüklü otobüs var yahu bu Diyarbakır'ın körüklü otobüse de ihtiyacı var hem de acilen ayıptır yahu 2 milyonluk şehirden bahsediyoruz yani tamam 12 metrelik de alın 9 metrelik de alın ama 15-20 adette körüklü otobüs alın be kardeşim ne varki yani.

sayfa 426
ANA SAYFA -> ULAŞIM