Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 423
kemaltan21
1 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 07:54

okullar başladı öğrencilere başarılar ama otobus konusunda sıkıntılarımız var şöfür eksikliği yüzünden araç sayısı bazı hatlarda eksik şuan geçen seneye göre daha kötü bir senaryo ile karşı karşıyayız şuan acil şekilde hatlara ek yapılması için araçların garajlarda yatmamasi için sofur ihtiyacı var birde bazı hatlardan yazın bir tane çekildi aynı sayı ile belediye devam edimiyor 7 sayisi ise 6 olmuştu araç sayisi bazı hatlarda yani küçük hatlarda kapatıldı bu sezon umarım valimiz acil çözüm için acil sofur alımı yapar yoksa beklemeler artar duraklarda özellik le fakülte hatları için

erhan97
1 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 09:15
2019-2020 Eğitim-öğretim döneminin ilk günü ulaşım ücretsiz

Sayın Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatları doğrultusunda, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk gününde belediyeye ait toplu taşıma araçları, 06:00 ila 18:00 saatleri arasında vatandaşları ücretsiz taşıyacak, yoğun şekilde kullanılan güzergahlara ek seferler konulacak.

Sayın Valimiz ve Diyarbakır Büyükşehir Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatları doğrultusunda, Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı toplu taşıma da kullanılan 197 otobüs,  2019-2020 eğitim-öğretim döneminin ilk günü 09.09.2019’da 06:00 ila 18:00 saatleri arasında vatandaşları ücretsiz taşıyacak.  Ekipler, yaşanacak yoğunluğu göz önünde bulundurarak 6 adet ana hatta birer otobüs ilave edecek, kız ve erkek öğrenci yurtlarına 5’er adet ek otobüs seferi konulacak.  

2019-2020 eğitim-öğretim döneminde, öğrenci ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması amacıyla otobüs seferlerinin güzergâh ile hareket saatleri yeniden düzenlendi

Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Doğalgaz Dolum Tesislerini ziyaret etti. 

Tesisteki toplu taşıma araçlarının durumunu inceleyen Sayın Güzeloğlu, araç şoförleriyle sohbet etti. Ulaşım hizmetinin belediyenin halka en çok dokunan hizmetlerinden biri olduğunu söyleyen Sayın Güzeloğlu, şoförlere emekleri için teşekkür etti. 

Sayın Güzeloğlu, 9 Eylül Pazartesi günü 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk günü olması sebebiyle sabah saat 6.00 ile akşam saat 18.00 arasında belediye otobüslerinin ücretsiz olacağını söyledi. 

Eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılını tebrik eden Sayın Güzeloğlu, ailelerin ve öğrencilerin okulun ilk günü yaşayacağı tatlı telâşlarında belediye olarak yanlarında olmak istediklerini kaydetti.

Son 5 ayda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'in ulaşım hizmetlerinde üzüntü verici gerilemeler yaşandığını söyleyen Sayın Güzeloğlu, göreve gelir gelmez engelliler ile şehit ve gazi yakınlarının iptal edilen serbest ulaşım kartlarını yeniden iade ettiklerini belirtti. Güzeloğlu, otobüs şoförlerinden engelliler ile şehit ve gazi yakınlarına özel ilgi göstermelerini istedi.

Sayın Güzeloğlu, kadro yetersizliği nedeniyle aktif olarak kullanılamayan 50 belediye otobüsünün hizmete sokulması için gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.

kemaltan21
1 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 09:20

öncelikle tskler de köylere büyük sayıda ayrıldığı için sıkıntılar büyük köylerin bazıların kapanması şart 197 araç diyorlar ama o kadar şehir içinde deil köylerin sayısı ile bu az yani bu yeni hat yok çok sayıda hat kapandı belediye yeni hat düzenlemesi yok silbedeki garajda eski kırmızılar bol sayıda yatıyor belediye köklü çözüm bulması lazim

erhan97
1 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 09:25

az a5 ay z2 z5 b3 b6 b8 ce1 ce2 ce3 ce4 e1 e7 e8 e9 e10 fe1 f2 h2 şehir ici hatları bunlar hat yok ilk baydemir döneminde hatlara bak bir a1 a2 a3 a4 a6 b1 b2 b3 b4 b5 b6 b7 c1 c2 c3 c4 c5 c6 c7 c8 c9 c10 c12 d1 d2 d3 d4 e1 e2 e3 e4 e5 e6 e7 e8 e9 e10 e11 f1 f2 f3 f4 f5 h2 h3 h4 z1 z2 baydemir kırmızı 81 belediye ile 100 oho zamanı bakıyorsun araba sayısı az nüfus daha az güzergah fazla ama şimdi bakıyorsun hiçbirşey yok bunların yeniden düzenlenmesi gerekmez mi simdi

En son erhan97 tarafından Pts 09 Eyl 2019, 09:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

kemaltan21
1 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 09:26

huzur evleri hizmet yok mesele gaziler b6dan başka hat yok tekrar eski araçları da devreye sokarak yeni hatlar oluşturmalı zaten

erhan97
1 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 09:28

50 / 60 arası kırmızı garajlarda sürekli yatıyor gece ek sefer yetersizzzzz bazı köylere verilen önemi anlamakta zor merkezde şehitlik huzurevleri b.basi h.alani ZÜMRÜT KENT MEMURSEN TOKI ÜÇKUYU gibi önemli yerlerde hat yok düzgün

kemaltan21
1 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 09:30

orası öyle vallahi ben olsam vali ile bu işi bilen biri ise konuşur yeni hatlar için devreye girer ek sofur ihtiyacının fazlasını alırdım

erhan97
1 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 09:31

lazım olan bir kactane hat yazsana bir örnek anlamında mesele yani

kemaltan21
1 ay önce - Pts 09 Eyl 2019, 09:33

müsait değilim ama yazarım 500 evler gaziler ahmet kaya h.alani ZÜMRÜT kent musa anter ava şehmus past. metropol memursen üç kuyu toki b.basi şehitlik DAĞKAPI üniversite eski toki ve huzur evleri için ama sonra

kemaltan21
1 ay önce - Cum 13 Eyl 2019, 20:23

pazartesi ulaşımda düzenleme yapılacak gelecek haftalarda yeni sofur alımı yapılacak yeni hat ve eski hatlardaki otobus sayısında güncelleme yapılacak yükseltilecektir.

sayfa 423
ANA SAYFA -> ULAŞIM