Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 334
Misafir ada

1 ay önce - Pts 08 Oca 2018, 19:14

Arkadaşlar belediye kayyum görevden gitmiyene kadar ulaşım daire asla köyden aşırı ilgisi geçmez.

21SG21
1 ay önce - Sal 09 Oca 2018, 21:09

Sayın arkadaşlar minibüs eğer mastır planı olarak tüm şehiri dağıtılacak.Bu işlemde umarım harflendirme yapılarak yapılır ki daha kolay olur.Mesele şehitlik c.evi gaziler lunapark stadyum hattı mesele b11 olsun gibi veya b.başı k.yolu bayındırlık tesisler dicle kent metropol tekel sosyal konutlar memursen de m3 gibi yani kolaylacı olsun.300 minibüs havuz sistemi a1 mesele 3 araç ise 4 günde farklı hatta geçişi yapılsın özel halk midibüsleri gibi yani ...

onurnazliaka
1 ay önce - Pzr 14 Oca 2018, 15:48

Misafir 228

1 ay önce - Prş 18 Oca 2018, 23:53

Yeni hatlar ne zaman acilacak

Palacan Dayı
1 ay önce - Cum 19 Oca 2018, 00:52

Ben 3-4 gün önce DBB'ye bir istek mesajında bulundum ve dedim ki belediye otobüslerinin (siyah plakalı olanlardan bahsediyorum) tek renk olmasını istiyoruz dedim ve tıpkı Procity CNG'ler gibi tüm belediye otobüsleri tek renk olsun sarıya boyayın dedim hem iç açıcı bir renk ve renk karmaşasına bir son verelim dedim ayrıca bu otobüsler bir nevi şehrin gezen mobilyalarıdır öyle düşünün ve güzel görünmesini herkes ister her gün şehri dolaşıyor bu araçlar nede olsa. Bakalım sonuç ne olacak ama umutluyum yani.

Misafir ee6

4 hafta önce - Sal 23 Oca 2018, 00:20

Zor biraz arkadaş çünkü beyaz fıstık yeşilli kan kırmızi turuncu sarı vb çok renkli bir yapıya sahip.

Misafir c16

3 hafta önce - Çrş 24 Oca 2018, 15:27

Belediye çalışma sistemi hiç iyi deil.Ozellikle kayyum dönemi şehir içi daha daha berbat çok berbat öyle öyle deil hemde.Bu belediye bir an önce gitseydi çok iyi olur.Belediye allahın bilinmiyen köyüne bile tam gidiyor ama şehir içi saçma sapanca hafta içi saçma hafta sonu hiç ama hiç bir iş yapmıyor.Sadece belediye bilinmiyen köye tam teşekkurlü çalışıyor kayyum ekibi çalışmıyor şehir içini sadece köy arabası yeşillere bırakıyor bu belediyecilik deil bu halka hizmet deildir.

Misafir ca9

3 hafta önce - Pzr 28 Oca 2018, 10:11

sözde diyarbakırda pembe otobüs isteniyormuş bu şekil bir saçmalık yok neden mi ?
kayyum geldiğinden beri bir tane satın almadı.Geldiğinden beri çok sayıda köye gönderdi.Yatan araç arttı.Bunlarını sunuyorlar pembe otobüs saçmalığını allah akıl versin.

diyarbakır’ın metropol bir şehir olduğuna işaret eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinden, güvenli bir seyahat için "Pembe Otobüs" talebinde bulundular.Otobüslerde meydana gelen sıkışıklıkların kadınlar ve aileler üzerinde meydana getirdiği mağduriyetlere dikkat çeken Diyarbakır halkı, sadece kadınlara has ya da otobüs içinde kadın ve erkekler için ayrı ayrı dizayn edilmiş koltukların da tahsis edilmesini istedi.Kadın ve ailelere yönelik otobüs tahsis edilmesini isteyen Diyarbakırlılar şehrin metropol bir şehir olduğuna işaret ederek, yaşadıkları sıkıntı ve mağduriyetlerini anlattı.Cahide Yardım, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden erkeklerin ve kadınların ayrı ayrı binebileceği bir otobüs talebinde bulundu.
kadın ve ailelere yönelik otobüs tahsis edilmesini isteyen Diyarbakırlılar şehrin metropol bir şehir olduğuna işaret ederek, yaşadıkları sıkıntı ve mağduriyetlerini anlattı.Cahide Yardım, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden erkeklerin ve kadınların ayrı ayrı binebileceği bir otobüs talebinde bulundu.Otobüslere binerken sıkıntılar yaşadıklarını ve gençlerin yaşlılara yer vermediğine söyleyen Yardım, “Kadınların ayır erkeklerin ayrı binebileceği otobüsleri Diyarbakır’da da istiyoruz. Bu şekilde olursa çok güzel olur. Otobüslere binerken sıkıntı yaşıyoruz, yolculuk esnasında ayakta kalıyoruz ve kimse bayanlara yer vermiyor.  Gençlerimiz yaşlılarımıza yer vermediklerinden dolayı yaşlılarımız bile artık ayakta kalır duruma geldi. Büyükşehir Belediyesinden erkeklerin ve bayanların ayrı yolculu yapacak bir otobüs olması için rica ediyoruz.” dedi.Nihat Demir ise kadın ve ailelere yönelik otobüslerin Diyarbakır’da da tahsis edilirse iyi olacağını belirterek, “En azında yolculuk esnasında ayakta durdukları zaman sarkıntılık olmaz.  Bu konuda dikkat edilmesi gerekir. Belediye başkanında istediğimiz bayanların gidip geleceği özel bir otobüsün tahsis edilmesidir." diyerek yetkililerden talepte bulundu. Murat Çoban da kadınlara tahsis edilmiş özel otobüslerin muhakkak olması gerektiğini söyledi.Kadınların binebileceği ayrı bir otobüsün daha sağlıklı olacağını sözlerine ekleyen Çoban, “Genel olarak baktığımızda bayanlar kendilerini mevcut toplu taşıma araçlarında rahat hissetmiyorlar, gençlerimiz de artık edep hayâ kalmadı. Yaşlılarımıza yer vermez oldular. Minibüslere yapılan uygulamanın aynısını otobüslerde de istiyoruz. Koltuk sayısı kadar yolcu alsınlar.” ifadelerini kullandı.Zozan Yılmaz da kendilerine özel otobüs istediklerini belirterek, “Erkeklerin kadınlara tahsis edilen otobüslere binmemesi gerekir çünkü erkeklerin aynı otobüslerde bulunması gerçekten hoş değil. Bayanlar toplu taşımalarda karma şekilde yolculuk yapılmasından rahatsız oluyor. Biz bayanlara sadece olabileceği otobüs olsun ki kızlarımız ve gelinlerimiz güven de olsunlar.”Elif Yılmaz da araçlarda bazı erkeklerin oturup kalkmasını bilmediğini ve çok rahatsız olduğunu belirterek, "Pembe Otobüs"ün Diyarbakır şartlarında muhakkak olması gerektiğini vurguladı.Ecevit Yardımcı ise kadınların erkeklerin de ayrı binebileceği otobüslerin olmasının durumda gayet güzel olacağını ve bunun da İslam’a uygun olacağını söyledi. 

Misafir 1b6

3 hafta önce - Pzr 28 Oca 2018, 21:43

Sadece kadın ve erkeklerin ayrı bineceği otobüsler yetersiz gelir.Gay,lezbiyen ve homolarıda unutmamak lazım..Cinsiyet olarak erkek ve kadın diye ikiye ayrılsakda.cinsel tercihlere göre seyahat etmek isteyenleride düşünmeliyiz.
Birde etnik kökene göre otobüsler olmalı.Ülke içindeki etnik kimliğe göre ,Türk,Kürt,Çerkez,Arap Süryani,Laz,Zaza olabilir.
Fiziki yapıya görede ihtiyaçlarda bulunmaktadır.Kiloluklar,zayıflar,uzun ve kısa boylular olabilir.
Otobüsler hardal sarısı,yavru ağzı,limon küfü,vişne çürüğü,şampanya köpüğü gibi renklere boyanmalıdır.

meliksah55
3 hafta önce - Pts 29 Oca 2018, 01:38

@misafir 1b6

Bunun bir örneği var aslında: otomobil. Üstelik istediğiniz renkte alabilirsiniz.

sayfa 334
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM