Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Erkan_T
10 yıl önce - Prş 23 Ağu 2007, 21:25
Diyarbakır - Belediye Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri

Bu görevi Diyarbakır ' lı üyelerimizin yerine ben üstleneyim dedim...
Şimdi Diyarbakır ' a 2 güzel haberim var.Birisi basından birisi benden.

Diyarbakır belediyesi 3 adet Temsa Metropol otobüs alarak şehiriçi taşmacılığında kullanacak ve bu araçlardan 2 adet daha almayı düşünüyor...

http://www.tasiyanlar.com/haber_devam.asp?id=910

Ve benim haberim ise ;
 BMC tesislerinde Diyarbakır belediyesine 30 adet klimalı Kan kırmızısı BMC beyazı Belde 260 - CB otobüsler üretiliyor.Araçlar yakın bir zamanda gönderilecek...

Benden bu kadar gerisini sizlere bırakıyorum...  

Erkan_T
10 yıl önce - Prş 20 Eyl 2007, 23:56

İlk ve Tek Ben demişim ki :
Alıntı:
Benden bu kadar gerisini sizlere bırakıyorum...

Fakat kimse bir devam getirmediği için yine iş bana kalıyor...

1 ay gibi bir süre önce haberini verdiğim BMC 260 - CB , AC 518 Safkar Klimalı , Kan Kırmızısı - BMC Beyazı , Sarı renk Led göstergeli , Gri iç tavan köşe döşemeli , Euro 2 motorlu , Mekanik şanzımanlı otobüslerden Diyarbakır ' a yollanmadan önce sizlere göstermek istedim...

(+)

(+)

Ahmet Cenan
10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 00:34

Geçenlerde şirket aracının teslimatı için gittiğim Diyarbakırda sözü bahsi edilen 2 adet Metropol Temsa otobüsleri gördüm ancak makinam yanımda plmadığı için fotoğraflarını çekemedim. Ancak şu bilgiyi vereyim ki bu 2 ad. Metropol otobüs havalanı-merkez (sanırım dağkapıya kadar) şehir içi servisi olarak kullanılıyor.

yılmaz büktel

10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 03:53

Diyarbakır belediyesinin yeni araçları hayırlı olsun. kan-kırmızı renk göz alıcı. bu arada diyarbakırlı arkadaşlar güncele olduğu gibi nostaljik belediye otobüsleri başlığına da ilgi göstermiyorlar galiba. başlıkta neredeyse yalnız benim yazdığım mesajlar var.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=34971

En son yılmaz büktel tarafından Cum 21 Eyl 2007, 11:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mehmet!
10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 11:08

Sanırım bu son mesajların muhatabı benim.

Çünkü Diyarbakır'da ikamet edip bu siteyi düzenli olarak takip eden başka kimse yok bildiğim kadarıyla. Üye olduğum günden bu yana -yaklaşık dokuz ay içinde- Diyarbakır'a ait 400'den fazla fotoğraf ekledim siteye. (Şu anda 500 fotoğraf gözüküyür profilimde ama bir kısmı başka illere ait.)

Nostaljik fotoğrafları bulmam biraz zor gibi ama güncel otobüs fotoğrafları konusunu ihmal ettiğimi kabul ediyorum. Gerçi Diyarbakır'da şehiriçi ulaşım sistemi pek iyi değil. Genellikle Peugeot marka minibüsler ve yarım otobüs dediğimiz (sanırım çoğu Iveco marka) midibüslerle ulaşım sağlanıyor.

Yukarıdaki haberlerden anlaşıldığı üzere bu yıl toplu taşıma konusunda küçük de olsa bir hareketlenme sözkonusu, büyük otobüsler alınmaya başlandı. Bu konuda yapacağım çalışmaları burada sizlerle paylaşacağım.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Nasıl sizler Diyarbakır nostalik ve güncel belediye otobüslerine olan ilgisizlikten şikayetçiyseniz, ben de genel olarak Diyarbakır başlıklarına olan ilgisizlikten şikayetçiyim. Bazen emek verip (sıcak veya soğuk kötü hava koşulları ile fotoğraf çekmek için gidilen mesafeyi uzun uzun analtmama gerek yok) Diyarbakır'a ait fotoğraflar çekiyorum ve sitede paylaşıyorum. Bir hafta sonra bakıyorum ki yüklediğim fotoğraflara 3 kişi bakmış, 5 kişi bakmış. Aylar sonra 15-20 kişi bakmış oluyor. Diğer illerin fotoğraflarına gösterilen ilgiyi kıskanmamak elde değil.

Her ne kadar Diyarbakır başlıklarına ilgi az da olsa ben fotoğraf çekip siteye yüklemeye devam edeceğim. Bir üyemizin dediği gibi bu site "Fotoğraflı bir Türkiye Ansiklopedisi" ise Diyarbakır da yer almalı. Elbet bir gün birilerinin işine yarar bu bilgi ve fotoğraflar.

Saygılarımla.

sh3rif
10 yıl önce - Cum 21 Eyl 2007, 17:06
evet bu otobüsleri duymuştum

bu otobüslerin 3 tanesi sadece şehir içinde hava alanına ücrertsiz yolcu taşımak iiçin kullanılıyor..tanıtımı yapılmıştı bunların.

Erkan_T
10 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 00:23

Gönderilecek araçlarda bazı ufak ve büyük değişiklikler yapıldı.

Daha ayrıntılı bilgiler en yakın zaman da şahsım tarafından edinilerek Diyarbakırlı vatandaşlara bildirilecektir...

Erkan_T
10 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 20:49

Alıntı:
Gönderilecek araçlarda bazı ufak ve büyük değişiklikler yapıldı.

Son hali ile otobüsler Rubin Kırmızısı , Sinyal Beyazı olarak boyanıp , 40 adetlik bir parti ile yollanacak...

Fakat adetler , yerel seçimler nedeniyle gelenek haline gelen yüksek adetli otobüs alımı yüzünden değişebilir.

Mehmet!
10 yıl önce - Pzr 07 Ekm 2007, 18:31

Diyarbakır şehiriçi ulaşımında kullanılan özel halk otobüsleri ve minibüsler

(+) Isuzu Otobüsler

(+) Iveco

(+) Iveco

(+) Iveco

(+) Otokar

(+) Isuzu Otobüs, BMC Minibüs

(+) Isuzu ve Iveco Otobüsleri

(+) Isuzu Otobüs, Karsan Minibüs

Mehmet!