Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Emin Yılmaz
14 yıl önce - Pzr 02 Eyl 2007, 13:53

İETT 86V hattının kurmasının nedeni minibüslerim kaldırılmasıyla ahlakası yoktur Sultançiftliği Tramvayı Veznecilerde izin verselerdi bu hat kurulmayacaktı o yüzden İETT geçici çözüm olarak bunu kullanmıştır zaten çok gereksiz bir çare o hatta her seferinde en fazla 2 tane yolcu oluyor

cem216
14 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 18:12

Küçükçekmece'de banliyö hattıyla aktarma sağlancakmı,eğer sağlanırsa metrobüs tercih edilmesi bir o kadar fazla olur,gerçi bu lüx otobüs ve metrobüsler içinde banliyö trenine kimse binmez ama aktarma ilerde avantaj sağlar,marmaray için.Aktarma sağlancakmı,yazabilirmisiniz acaba!

cem216
14 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 18:27

Metrobüs sabah, normal toplu taşıma araçlarının devreye girdiği gibi sabah 5'te devreye girermi,yoksa açılış yapıldıktan sonramı,eğer açılıştan sonraysa açılış saati bellimi,ibbelediyesi devamlı sitede aynı haberleri yayınlıyor,ayrıntıya girmiyor,bu sorularda yanıtsız kalıyor

Gökhan AsGül
14 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 12:04

bu hafta ici bir kac kere E-5 i kullanmama ragmen Phileas metrobüsleri hatta göremedim gelen araclar gerimi döndüler (hatta mercedes 345, citaro körüklü ve capacityler çalsıyordu)

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 12:13

Evvelsi gün sitede bir mesajda; 2 adet Phileas'ın geri gönderildiklerini yazmıştı bir arkadaş ama, gargaraya geldi konu ve takibi yapılamadı. Gittiler mi, yoksa İstanbul'dalar mı? Bilinmiyor şu anda...

Akın KURTOĞLU

Çağrı Tekin

14 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 13:36

Bu adreste verilen bilgiye göre araçlar bir kaç gün önce dönmüşler. Zaten pek de işe yaramıyorlardı. Köprüler yapılana kadar diğer araçlarla idare edebiliriz.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 20:46

Alıntı:
Her Ay iki Araç
Her birinin yapımı 8 ayda tamamlanan metrobüslerden her ay 2 tane olmak üzere Mart ayına kadar 10 metrobüs gelecek. 2008 Temmuz sonuna kadar da toplam 50 metrobüs İstanbul trafiğinde hizmete girecek. Saatte 60 kilometre hız yapabilen metrobüsler, 230 yolcu kapasiteli. Çevre dostu olan metrobüsler, 3 otobüse bedel hizmet verecek, personel, işletme ve yakıtta ayda 20 milyar YTL tasarruf sağlayacak.

Bu gidişle çift mafsallı Phileas'ları yakın zamanda biraz zor göreceğiz. Herbirinin imali 8 ay sürüyormuş habere göre... Herhalde dingillerini altın suyuna batırıyorlar, camları da kristalden üretildiği için tabi 8 ay sürer herbirinin yapımı... Bu Phileas'lara başta da hiç ısınamamıştım, şimdi iyice soğumaya başladım...

Akın KURTOĞLU

Ahmet Bengüer
14 yıl önce - Prş 11 Ekm 2007, 21:02

Alıntı:
Bu gidişle çift mafsallı Phileas'ları yakın zamanda biraz zor göreceğiz. Herbirinin imali 8 ay sürüyormuş habere göre... Herhalde dingillerini altın suyuna batırıyorlar, camları da kristalden üretildiği için tabi 8 ay sürer herbirinin yapımı... Bu Phileas'lara başta da hiç ısınamamıştım, şimdi iyice soğumaya başladım...

Akın KURTOĞLU

Katılıyorum Akın üstad bu hatta aslında Capacity'ler gayet güzel bir şekilde çalışıyorlar.Planlamanın yanlış yapılarak araçların geliş sürelerinin uzaması çok hat için gördüğüm tek negatif kriterdir.

Gökhan AsGül
14 yıl önce - Cum 12 Ekm 2007, 00:03

Alıntı:
Bu gidişle çift mafsallı Phileas'ları yakın zamanda biraz zor göreceğiz. Herbirinin imali 8 ay sürüyormuş habere göre... Herhalde dingillerini altın suyuna batırıyorlar, camları da kristalden üretildiği için tabi 8 ay sürer herbirinin yapımı... Bu Phileas'lara başta da hiç ısınamamıştım, şimdi iyice soğumaya başladım..

Akın Bey gibi ben de bu aracları sevememistim ve bundan sonrada sevecegimi cok sanmıyorum. Uzun bir süre daha (Akın Beyin deyimiyle) METROBÜS taklidi yapan İETT aracları ile yolculuk yapacagız. gözlemledigim bir konuyu da paylasmak isterimki ilk günlerde ilk ve son duraklar arasında yaklasık 16 dk olan yolculuk süresi araclara binislerin ön kapıdan olması sonucu minumum 20 dk civarında oluyor yinede yolcu kapasitesi son derece yogun birde işletme biraz daha düzenli yapılabilse...

Gökhan AsGül
14 yıl önce - Cmt 27 Ekm 2007, 20:47

Metrobüs'ten ilk kaza

Bu mesajın bir baska baslıkta olmasından dolayı silme geregi duydum.

SİLİNDİ

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM