Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
cem216
14 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 17:12

Metrobüsün deposu soruluyor,daha bazı bölgelerde kaba inşaatı bile tamamlanmadı.İ.E.T.T.ye devriyse tam bir muhamma.Nasıl açılır 15 eylül'e,hepimiz merak ediyoruz.

cem216
14 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 19:25

İ.E.T.T.den aldığım bilgiye göre eylül 15'te açılması zormuş,eylül ayı sonu gibi açılır deniyor.Kadir topbaş yalan söylemiş oldu metrobüs için.

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 19:29

Ramazan'dan sonraya kalır diyorum içimden ama; "İki bayram arasında da Metrobüs açılmaz ki! Uğursuzluk getirir mazallah!"  

(Bkz.: Kocakarı İnanışları, sahife:88 )

Akın KURTOĞLU

Serdar0007
14 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 19:45

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=36997& ...p;start=60

Burada da üstadlara bir bilgi verdim ama pek dikkate alınmadı sanırım.

cem216
14 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 21:40

Ön çekici kısımlarıyla alakalı bilginizdenmi bahsediyorsunuz.Biz herkesin merak ettiği açılış tarihi hakkında tartışma içindeyiz,i.e.t.t.den hiç umutlu bir mesaj gelmedi.Eylül'de çıktı aradan.

kemal55tr
14 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 22:36

Alıntı:
Metrobüs araçlarının deposu nerede olacak? Bilen var mı? Forumda yazıldıysa da göremedim.

Depo için Avcılar'da İstanbul Üniversitesi'nin bahçesinde yer ayrıldı. Son durağın yeri de üniversite bahçesinin içinde kalıyor.

Birkaç gün önce TV'de bir söyleşide metrobüs Kasım başında çalışmaya başlayacak denildi. Daha sonra başka yerde bunu doğrulayacak bilgiye rastlayamadım.

cem216
14 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 22:38

Bu duraktan inenlerin orada işleri varsa üniversitede ne işleri var,istasyon niye üniversitenin içinde olsun,mantıklı bir durummu bu!Kasımbaşı diye biryerde tanınmıyor bile istanbul'da böyle tanınmamış bir yerde metrobüsün işi ne!Kasımpaşa desen anlarım,başbakanımızın memleketi!

kemal55tr
14 yıl önce - Prş 23 Ağu 2007, 00:21

Alıntı:
Bu duraktan inenlerin orada işleri varsa üniversitede ne işleri var,istasyon niye üniversitenin içinde olsun,mantıklı bir durummu bu!

Metrobüs'ün Avcılar son durakta E5'ten çıktıktan sonra üniversite bahçesinden başka girebileceği bir yer yok. Bu arada daha yeni yapılmış olan bahçe duvarının da daha geriye alınması gerekecek.
Aynı yerde E5 yan yol üzerinde İETT / halk otobüsü durağı var.

Metrobüs'ün E5'ten üniversite bahçesine geçişi Sn. Bülent Eco'nun aşağıdaki mesajında izah edilmişti.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=566546#566546

Avcılar - Üniversite durağı ve depo yeri :

(+)

Daha sonra metrobüs yolu Beylikdüzü yönüne devam edeceği zaman üniversite bahçesinden E5'e geçişin nereden nasıl olacağı da oldukça zor bir tasarım sorunu oluşturacak herhalde.

Alıntı:
Kasımbaşı diye biryerde tanınmıyor bile istanbul'da böyle tanınmamış bir yerde metrobüsün işi ne!Kasımpaşa desen anlarım,başbakanımızın memleketi!

Yer ismi değil tarih: 2007 yılı Kasım ayının başı. (Kasımpaşa'yla, başbakanla ne ilgisi var?)

En son kemal55tr tarafından Prş 23 Ağu 2007, 01:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

semih89
14 yıl önce - Prş 23 Ağu 2007, 01:12

biraz önce yenibosnada köprünün bir kısmıını yapmışlar , hatırlarsanız beşyol küçükçekmecedeki üst geçit özürlü vatandaşlarımızın da kullanabileceği tipte. Aynı o tipteydi ama henüz tamamlanmamış resim çekemedim telefonu çıkarana kadar uzaklaştık. Yanlız bu üstgeçitlerin kötü yanı çık çık bitmiyolarlar

cem216
14 yıl önce - Prş 23 Ağu 2007, 10:38

Birisi kasım başı demiş ya metrobüs gelir diye bende kasımpaşa olsa olurdu,başbakanın memleketi diye yaparlardı.Kasım başı istanbul'da tanınmıyor bile.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM