Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
AgaH
14 yıl önce - Pts 20 Ağu 2007, 14:10
[İST-F2.76] - Büyükdere Caddesi Sarıyer-Levent yönü trafiğe 10 gün kapalı

İstanbul'un trafik sorunu bitmiyor. Okulların tatil olduğu şu günlerde nispeten rahat olan trafik bu kez de onarım ve inşaat çalışmalarıyla arapsaçına dönüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, “Seyrantepe-TEM Otoyolu Alt-Üstgeçit Yol, Kavşak 2’nci Kısım İnşaatı” kapsamında bulunan “Harp Akademileri Kavşağı ve Yol Düzenleme İnşaatı”na başlandığını açıkladı. Çalışma kapsamında da 10 gün süreyle Büyükdere Caddesi tek yönlü olarak trafiğe kapatılacak. Belediyeden yapılan açıklamada Büyükdere Caddesi trafiğinin olumsuz etkilenmemesi için çalışmaların etaplar halinde tamamlanmasının planlandığı bildirildi ve 19 Ağustos Pazar gününden itibaren (Pazar dahil) 10 gün süreyle Büyükdere Caddesi Harp Akademileri mevkii Sarıyer-Levent yönünün trafiğe kapatılacağı kaydedildi. Araç trafiğinin, Levent-Sarıyer yönünden gidiş-geliş olarak verileceği ifade edilen açıklamada, aynı süre içinde TEM Otoyolu Sarıyer dönüşünün de kapatılacağı, bu yöndeki araç trafiğinin ise 4. Levent Sanayi kavşağından sağlanacağı dile getirildi.

cem216
14 yıl önce - Pts 20 Ağu 2007, 14:39

Bu bölge,metroya kavuşmadan rahatlayamıyacak,1 istasyon açılsın,yeterki açılsın.Sırasıyla her istasyonun üzerinde yoğunlaşılıp,bitirip ardından ondan sonraki istasyona yoğunlaşmak gerekir.Hepsini biranda çıkarmaya ne gerek var,nispeten açılması bölge ulaşımına katkı sağlayacaktır şüphesiz.Bi ara kadir topbaş hacıosmana kadar bitirince açcaz diyordu,inşallah peyederpeyi açılır,şişhane istasyonuda 2006'da açılacaktı.Tam yapıp,milletin gözüne tam giriyim derken halkı perişan ettiğinin farkında değil.Marmaray ile metrobüs birleşince asıl ulaşımda köklü çözüm oluşacaktır!

gökmen efe
14 yıl önce - Pts 20 Ağu 2007, 21:46

Çok Felaket Olmuş Oralar Seyrantepe Ve Ayazağa Garajı Otobüsleri Maslak'tan Dönüp Geri Geliyolar.Yolcuların Bir Çoğu İse Oto Sanayide İnip Yürüyorlar.Allah Hepimizin Yardımcısı Olsun

UtkU 86
14 yıl önce - Pts 20 Ağu 2007, 23:42

İstanbul'a döner dönmez bu manzarayla karşılaştım ve şok oldum.Sabah saatlerinde Levent-Sarıyer yönünde hiç duran trafik olmazdı,şimdi olmaya başlamış.Şansın da böylesi ki Maslak'ta staja başlayacağım zamanda bu çalışmalar başlamış.Seyrantepe otobüsleri taa Maslak'tan dönüyor çok saçma bir durum.Bu bölgelede yaşadığımdan akşam pik saatlerden hemen önceki seferde tıka basa dolu otobüste şöförle biraz sohbet ettim.Şöförler de yolcular kadar isyanlarda.Şöför bir sonraki serviste yani tam pik saatteki bir zamanda yolcu yoğunluğuyla trafik yoğunluğunun en üst düzeyde olacağı saatte yaşanacakları tahmin edip hem endişeleniyor hem de üzülüyordu.Harita ve çizim konusundaki uzman üstadlarımızın Seyratepe otobüslerinin 4.Levent'ten sonraki güzergahını çizimle gösterirlerse herkes bu rezatlet ve saçma duruma şahit olur.Bir umudum da İETT idarecilerinin konudan ulaşım bölümümüz sayesinde haberdar olup bu saçma sapan uygulamaya dur deyip değiştirmesi.

ANA SAYFA -> ULAŞIM