Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Membo
5 yıl önce - Pts 02 Ksm 2015, 16:05

Polemik yaratmak için atmadım o mesajı. Rakıspor-Şarapspor maçları çok zevkli maçlardı. Denizli'den bu maçı seyretmek için İzmir'e gelirdik.

İnternette gördüm fotoğrafı paylaşmak istedim sadece

MuratUL
8 ay önce - Prş 06 Ağu 2020, 02:29

Ne rakı içerim nede şarap, ama modern bir ülkede böyle şeylerin olmasida gayet anlaşılır ve insanı gülümsetiyor.. Eski yesilcam filmlerinin Belgrad ormanında mahalle pikniklerini anımsattı....

mahmut11
8 ay önce - Prş 06 Ağu 2020, 08:14

Modernlik= alkollü bir şekilde top oynamak.

burak_35
8 ay önce - Prş 06 Ağu 2020, 12:03

Modernlik= Yasalar ve kurallar çerçevesinde özgürce ve çağdaşca dilediğince yaşayabilmektir.

MuratUL
8 ay önce - Cum 07 Ağu 2020, 02:24

Modernlik =insanların fikirlerini rahatça söylemesi, istediği hayatı yaşaması ve diğer insanların hayatına saygı göstermesede, yasalar ve kurallar dahilinde onu umursamamısıdır.. Takmışsınız başkasını yargılamaya, insan ister alkol içer ister benzin isterse zeytinyağı... Hangi düşünce bir başka insanın yediğine içtiğine müdahil olma hakkını kendinde buluyor?yüce yaradan teröriste, tecavüzcüye, sapkına yaşam hakkı vermişde, alkol içene mi vermemiş?insanların yaşam hakkına karışmayın, bi rahat verin yahu

mahmut11
8 ay önce - Cum 07 Ağu 2020, 09:17

Sen fikrini beyan edince oluyor da ben edince mi kötü oluyor

Yüce yaradanın diyorsun aklınca işte dini referans vermeye cabalamissin ama İslam hukukunda dediğin suçlar için İDAM var zaten Yani gerçek İslamda onlara da yaşam hakkı tanınmıyor.

Alkol içip saçma sapan hareketler görmeyi, modernlik; çağdaşlık olarak lanse edilince DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ, aksi söylenince çağdışılık, barbarlık.

Evet; nesillerin zihinsel ve bedensel olarak çürümesine karşı çıkmak BARBARLIKSA; evet. BARBARIM.

korkarım ki, bugün alkolizmi; sarhoşluğu modernlik diye yutturanlar yarın uyuşmayı da aynı şekilde çağdaşlık diye yutturacaktır.

MuratUL
8 ay önce - Cum 07 Ağu 2020, 17:16

Mahmut11.. Alkollü şekilde top oynamak.. Deyince neye göre referans verdin?

mahmut11
8 ay önce - Cum 07 Ağu 2020, 18:16

Bilerek yazdıklarımı çarpıtma. Demişsin ki;

Alıntı:
yüce yaradan teröriste, tecavüzcüye, sapkına yaşam hakkı vermişde, alkol içene mi vermemiş?insanların yaşam hakkına karışmayın, bi rahat verin yahu

Kimsenin yaşam hakkına karıştığımız yok;
ama sen işe dinimizi karıştırırsan zaten o bahsettiğin sapkın v.s tiplerin yaşam hakkı yok
Sen dinden referans verdiğini zannediyorsun;

burak_35
8 ay önce - Cum 07 Ağu 2020, 22:08

Senin yaşam hakkı yok dediğin insan eliyle yazılan şeriat kanunlarında olmasın sakın.
Yoksa kutsal kitabımızda dediğin suçları işleyenlerin yaşam hakkı yoktur, direk idam edilsin diye yazıyorda bizim mi haberimiz yok.

sayfa 4
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet