Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
özcan dağ
13 yıl önce - Cmt 08 Eyl 2007, 16:56
Şarapspor-Rakıspor

İnsanların çoğunlukta sıkıntılı bir yaşam geçirdikleri ülkemizde,böyle dostane ve eğlenceli bir etkinliğin yasaklanması bence pek doğru değil.

Efkan Sinan
13 yıl önce - Pts 10 Eyl 2007, 05:15

Gazeteden alıntı haberin tarihi 2001 yılı,aradan 6 yıl geçmiş!
Durum ne,Rakıspor-Şarapspor yıllanmaya mı bırakıldı?

sezgin atsız
13 yıl önce - Prş 13 Eyl 2007, 00:06

keşke halen bu gelenek devam etse.Bende bir Bayraklı'lıyım.Annem,dedelerim ve ninelerim anlatıyor bana hâla eskiden burlar böyle değildi diye.Daha çok İzmir'in dışından şehre yerleşmeye gelenler epeyde çok olmuşlar zamanla.Kendilerine benzetmişler.Onlara benzemeyenlerde onlar tarafından yanlış insan olarak adlandırılmış.(Tabi bunlar benim yorum ya da değerlendirmem,şahsi düşüncem.)Hakikatende ne Bayraklımız ne Karşıyakamız ne de İzmirimiz eskisi gibi değil.İzmir Türkiyede modernliğin her daim öncüsü olacaktır.

mcagri
13 yıl önce - Prş 13 Eyl 2007, 00:20

2001 yılındaki habere bugün olmuş gibi yorum yazan arkadaşların düştüğü komik duruma dikkatinizi çekmek istiyorum.

Bu ön yargı hastalığının insanı rezil etmek gibi çok kötü bir sonucu vardır. Dikkat etmek gerekir.

berent
13 yıl önce - Cum 14 Eyl 2007, 22:53

Bu başlığın altına mesaj yazdığınıza göre siz de komik duruma düşüyorsunuz. Ayrıca rezil olma sözü de ağır kaçmış. İster 2001 yılında ister bilmemkaç yılında yobazlık yobazlıktır. Yobazlık derken de yanlış anlaşılmasın her türlü yobazlığı kastediyorum.

busegül

13 yıl önce - Cmt 15 Eyl 2007, 01:40

mcagri demiş ki

Alıntı:
2001 yılındaki habere bugün olmuş gibi yorum yazan arkadaşların düştüğü komik duruma dikkatinizi çekmek istiyorum.

Bu ön yargı hastalığının insanı rezil etmek gibi çok kötü bir sonucu vardır. Dikkat etmek gerekir.

Sizin dikkatinizden kaçan şu  bence...O yıl yasaklandı,O yıldan bu güne gelenek bozuldu,bitti...Ayrıca yorumların geneli siyasi değil eskiye duyulan özlem...Zaten benim Başlığı açmamdaki maksat olayın siyasi yönünü değil geleneksel yönünü anlatmaktı.Yorumları dikkatli okursanız kavrarsınız zaten.
Konuya sahip çıkan,bu geleneği özleyen,bunun bir eğlence olduğunu bilen arkadaşlarada teşekkür ediyorum...

busegül

10 yıl önce - Çrş 25 Ağu 2010, 06:23

Alıntı:
Bayraklı’nın mazide kalan güzelliklerinden biri de hemen tüm İzmir’de bilinen Rakı Spor- Şarap Spor maçlarıydı. Yılda sadece bir kez, 27 Mayıs 1960 İhtilal/Devriminin yıldönümlerinde, önceleri; Bayraklı Boya Fabrikası ile Piyale Makarna Fabrikası’nın berisindeki derenin kenarında yer alan, sonraki yıllarda Bayraklı Spor Kulübü’ne tahsis edilen deniz tarafındaki sahada oynanan maçlar, o zamanlar resmi bayramlar/tatiller arasında yer alan Hürriyet ve Anayasa bayramı kutlamalarına rastlayan günlerde yapılırdı. Bu maçları izlemeye duyan-bilen pek çok İzmirli uzak semtlerden kısıtlı ulaşım imkanlarına rağmen gelirdi.
Seyfi GÜL

Kaynak:http://www.focafoca.com/yazdir.asp?id=2345

çok güzel çok şirin bir olayın şirin ve güzel yazısı bence

H.Bayraklı
9 yıl önce - Prş 11 Ağu 2011, 00:37

Rakı Spor - Şarap Spor maçları tarih oldu gitti...

Bayraklı Belediyesi, deve güreşi gibi Selçuk ilçemizle haslaşmış bir organizasyonu
Bayraklı'da gelenekselleştirmeye çalışmaktansa, zaten Bayraklı'ya ait bir gelenek olan
RAKI SPOR - ŞARAP SPOR takımlarını yeniden kursa daha hoş olur.

Kadroda eğer rahmetli olanlar yoksa, aynı kadro yeniden toplanmalıdır.
Rakıspor: Kaşıgüzel Yusuf, Pislik Erol, Zorba Çelik, Şeker Sedat, Toşak Nusret, Dandi İbo,
Çimen Mehmet, Panco Şenol, Kırkpınar Muammer, Balık Ahmet, Topsakal Aydoğan.

Şarapspor: Manitu Sümer, Torpido Hasan, Batarya Cumhur, Asansör Levent, Arap Nuri,
Karatren Hıdır, İşkembe Hamza, Sarı Erdal, Kaptan Serdar, Kanarya Esot, Yamuk Selo.

busegül

9 yıl önce - Çrş 24 Ağu 2011, 20:38

Alıntı:
Gazeteden alıntı haberin tarihi 2001 yılı,aradan 6 yıl geçmiş!
Durum ne,Rakıspor-Şarapspor yıllanmaya mı bırakıldı?

Yıllanmaya bırakılmadı yok edildi maalesef... İçki içiliyor işte...Şike felan yok ya yasaklandı onun için ...

Murat KULAPA

8 yıl önce - Çrş 18 Nis 2012, 12:12

(Paylaşmak İstedim)

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet