Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
neşetyıldız

7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:12
Türkiye'nin En Gelişmiş İlçesi Neresidir?

Türkiye'nin en gelişmiş ilçelerine İskenderun,Alanya,Bandırma,Çorlu,Gebze,İnegöl,Tarsus,Salihli ve Fethiye gibi ilçeleri aday gösteriyorum, tabii bu adaylar İstanbul,İzmir,Ankara,Adana ve Bursa gibi büyükşehirlerin merkezinde bulunan ilçeleri kapsamıyor.Ben kişisel olarak İskenderun ilçesini aday gösteriyorum,Ekonomisi,sanayisi,eğitimi,ulaşımı ve turizm sektörüyle tam bir şehir havasında olan bir ilçedir.

mehmet emin
7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:18

İskenderun, Alanya ve Gebze den sonra Kayseri nin ilçeleride gelişmiş ilçelere aday olabilir bence.

Mehmet!

7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:24

Alıntı:
İskenderun, Alanya ve Gebze den sonra Kayseri nin ilçeleride gelişmiş ilçelere aday olabilir bence.

Kayseri şehir merkezi her bakımdan gelişmiş olsa da ilçeleri öyle değildir. Yukarıda ilk mesajda sayılan ilçelerle gelişmişlik yönünden yarışabilecek bir Kayseri ilçesi yoktur. Aday göstermeyin bence.

halilizm35

7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:27

İskenderunda çocukluğumu geçirmiş birisi olarak hakkaten
gelişmiş bir şehir edasına sahip olduğunu düşünüyorum. hatta her açıdan birçok ilden
daha iyi durumda olduğu kanaatindeyim. çok uzun süredir göremediğim bir yer ama uzakta olsam da haberlerini takip ediyorum. her geçen zaman üzerine ekleyerek gelişen bir yer İskenderun. üstelik metropol şehirlerin büyük sıkıntısı olan kapkaççılık gibi olaylarında barınamayacağı bir yer.
2. seçenek olarak yaşadığım yer İzmir Karşıyaka'yı örnek gösterebilirim. İzmirde Karşıyaka dışına çıkmak istemeyişim ve her ihtiyacımı karşılaması bunu gösteriyo sanırım. Kısacası yaşanılıcak yerler..

ahmetulu

7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:39

Alıntı:

Alıntı:
Kayseri şehir merkezi her bakımdan gelişmiş olsa da ilçeleri öyle değildir. Yukarıda ilk mesajda sayılan ilçelerle gelişmişlik yönünden yarışabilecek bir Kayseri ilçesi yoktur. Aday göstermeyin bence.  

Evet ikinci yazılan doğrudur. Bunu biraz açıklamak gerekirse ben de koyu Kayseri hayranıyım ama bir gerçeği teslim etmek lazım. Eğer merkez ilçeleri çıkarıp değerlendirme yaparsak -ki öyle yapmak lazım- Kayseri'de Kocasinan, Melikgazi, Talas, Hacılar, İncesu bunları çıkardığımız zaman hiçbir ilçesi en gelişmiş ilçeler arasına giremez. Bunlar arasında da Kocasinan, Melikgazi ve Talas'ı ayrı tutmak lazım. İncesu ve  Hacılar da sıralamaya giremez bana göre. Ayrı tuttuklarım dışında en gelişmiş ilçemiz Develi bile bir Tarsus, İskenderun, Salihli vs. gibi ilçeler arasında gösterilemez. Merkez ilçeler hariç Kayseri'nin böyle büyük ilçeleri olmamasından yakınmışımdır hep. Sarız, Pınarbaşı, Tomarza , Bünyan, Akkışla, Felahiye, Sarıoğlan, Yahyalı, Özvatan gibi ilçeler objektif olmak gerekirse üzülerek söylemeliyim daday olarak gösterilmemeli.

En son ahmetulu tarafından Cmt 18 Ağu 2007, 19:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

M.Ali Sade
7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:42

Türkiye'nin en gelişmiş ilçesi Çorlu'dur.İl olmayı da çoktan haketmesine rağmen nedense il yapılamamıştır.

Atilla Kuru
7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:46

Bence Gebze,Alanya,Nazilli ve Çorlu'dur.Bu dört ilçe de bulundukları çevredeki iller göz önüne alındığında il olmayı hakediyorlar.

Fatih Can
7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:47

Benim bildigim sosyolojik acidan en gelismis il ispartanin yalvac  ilcesi.

Zamaninda Suleyman Demirel oraya gereginden fazla bile okul vs yapmis. Nasil bir mantiksa.

Atınç

7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:47

Bu konuda adaya gerek yok kanımca.
1. Gebze
2.Bandırma
3. Alanya
4.Nazilli
5. K.Ereğli
Tabi bu benim şahsi görüşüm. Kayseri mevzuna gelince develi ilçemiz salihli ile yarışabilir ama sadece o kadar en gelişmiş ilçeler statüsüne giremez(keşke girebilse)

(Not: Bandırma ve Nazilli tamamen aklımdan çıkmış şimdi ekledim.)

En son Atınç tarafından Cmt 18 Ağu 2007, 21:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Aktoprak
7 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:49

Ben Bandırma diyorum haklı olarak, dönemin Başbakanı 80 plaka sözünü vermiş olmasına rağmane daha 82 bile olamadık bekliyoruz daha önümüzde Bandırma kadar gelişmemiş kaç ilçe daha il olacak diye, İlçeleri de bir kenara bırakırsak 81 ilin en az 50 tanesinden daha gelişmiş (sanayi ve sosyal olarak) olduğunu çekinmeden söyleyebilirim.

Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET