Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

ÖHO'lardan şikayetçiyim çünkü...
Kaba davranıyorlar 8.3%  8.3%  [22]
Bilet vermiyorlar 2.6%  2.6%  [7]
İstedikleri yerde duruyorlar 4.5%  4.5%  [12]
Hatalı kullanıyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Saatlere uymuyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Denetlenemiyorlar 12.0%  12.0%  [32]
Hepsi 59.0%  59.0%  [157]
Toplam Oy : 266

CUMHUR ARSLAN
12 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2007, 22:24

birde önceki mesajımda belirtmeyi unuttum;
durak harici yolcu alıyorlar.
benim şahit olduğum kadarı ile eskisi kadar sık olmuyor ama alıyorlar yinede.

(ama ne önemi varki! öholar kural tamımamaya devam etsinler;
trafik kuralları dilbilgisi kurallarından daha mı çok önemli!)

Oktay Kasman

12 yıl önce - Cum 12 Ekm 2007, 22:12

1-Durakların başında çok uzun zaman durarak diğer otobüslerin durağa yanaşmasına mani oluyorlar. 2-Minibüsler gibi hiç bir kurala uymadan durak harici yolcu alıp,indiriyorlar.(Gerçi bunu bazı İETT otobüsleri de yapıyorlar.) 3-Taksim durağı başta olmak üzere hiçbir şekilde duraklarda durma zamanları ve yerleri kontrol edilmiyor. 4-İkaz edildikleri zaman haksız oldukları halde kaba davranıyorlar ve olay çıkartıyorlar. 5-Bazı otobüslerde basamakların sayısı hem fazla hem de yüksek olduğu için inip binmek çok zor oluyor. 6-Hepsi olmasa da bazılarının temizlik kurallarına uydukları yok.Konu başlığı ÖHO'lardan şikayetçiyim çünkü...olduğuna göre tesbitlerim bu kadar.

UtkU 86
12 yıl önce - Çrş 21 Ksm 2007, 22:36

Bugün yaşadığım bir olayı aktarıyorum.27SE hattında çalışan A-040 kapı numaralı BMC Belde ÖHO ile Kabaş'tan evime dönmekteydim.Araç Zincirlikuyu'da tam Köprülü Kavşak'ın üzerinde yavaşladı sağa yanaştı durdu.Ne olup bittiğini anlamaya çalışıyordum,öne arkaya sağa sola baktım.O arada gördüm ki aracın biletçisi araçtan inmiş 2 yolun ortasındaki bariyerlerin üzerine çıkmıştı (orda akan trafiğe rağmen) karşıdan gelen yine 27SE hattındaki A-041 kapı numaralı Hyundai marka ÖHO sol şeride yanaştı durdu.Önce biletçisi iner gibi olduysa da vazgeçti.Şöför camından bizim aracın biletçisine birşey verdi sonra aynen yoluna devam etti.Bizim aracın biletçisi tekrar yol üzerindeki bariyerlerden indi,hızla akan o trafikte aracın olduğu tarafa geçti geldi araca bindi ve yolumuza devam ettik.Çok önemli birkaç noktayı sıralayıp yorumu sizlere bırakıyorum:

1-Durulmaması gereken biryerde duraklama yapmak.
2-Sol şeritte durmak.
3-Karşıdan karşıya geçilmesinin emniyetsiz olduğu bir yerde karşıdan karşıya geçmek.

İşte ÖHO'ların marifetleri.

yazı gürkan

12 yıl önce - Prş 22 Ksm 2007, 01:21

ayrıca halk otobüs şöförü arkadaşlar yoldayken cep telefonlarını hiç kapatmıyorlar.yolda giderken saatlerce telefonla konuısuyorlar

Cankut Gürses
12 yıl önce - Cum 23 Ksm 2007, 23:04

Adamların işi cambazlık... Bu ÖHO'leri oldum olası sevmedim. Hiç bir kural dinlemiyorlar tin tin gidip işlerine gelince gaza basıyorlar... Ciddi denetleme yapılmazsa olacağı budur

ceka
12 yıl önce - Cmt 24 Ksm 2007, 00:21

öho lerin denetim eksikliğinin olduğunu belirten arkadaşlara bir gazete haberi ( 19/11/2007 tarihli)selamlar

deniz1764

12 yıl önce - Cmt 01 Arl 2007, 21:40

İETT Anadolu Garajında uzun zamandan beri yatan iki ÖHO bulunmakta. 20 Kasım günü farkettiğim bu iki ÖHO sanırım ceza alıp bağlanmış. Garajın Kayışdağ caddesine göre karşı taraftaki duvarının yanında durduklarından hat ve kod numaraları okunamıyor. Her ikisinde de milli bayramlarımızda takılan bayraklardan olduğuna göre muhtemelen 29 Ekimde bağlanmış olabilirler. Bu iki ÖHO hakkında bilgisi olan var mı acaba?

:BARIŞ:

12 yıl önce - Cmt 01 Arl 2007, 21:47

Alıntı:
Bu iki ÖHO hakkında bilgisi olan var mı acaba?

O 2 öho da 500 lü grubu çalışan öho idi yanılmıyorsam.Neden bağlandığınıda tahmin edebiliyorum.Çok iyi tanıdığım bir haraket amiri var, ona kelek yapmışlardır.Asla taviz vermez kendisi ÖHO lara.

tahsinsanlav
12 yıl önce - Cmt 01 Arl 2007, 22:48

Ö.H.O. sürücüleri, sürekli cep telefonuyla konuşur.nedeni ise önlerinde ve arkalarında olan iett otobüsleri ile olan zaman aralıklarını kendi çıkarlarına göre ayarlamak içindir.ayrıca denetim görevlilerinin olduğu yerleri birbirlerine bildirirler.eğer son duraklara sert bir hat amiri denetime gitmiş ise duraklara uğramadan tamgaz giderek son duraktaki kalkış saatine yetişir; böylece amirlerin saatine yetişemedi diye otobüse servis vermemesinin önüne geçer.

Cem POYRAZ
12 yıl önce - Cmt 01 Arl 2007, 23:18

ÖHO'lardan Şikayetçiyim, çünkü yolcularına insan gözüyle bakmıyorlar... Çok kaba tavırları var! Dertleri güçleri yolcuları arkalara doğru ilerletmek. Üstelik bu konuda en uyuz olduğum nokta, sözün otobüsün ön tarafında ki kişilere söylenmesi, haydi söylemelerini geçtim. Kalabalıktaki yolcuların rahatını düşünüyorlar diye kendimi kandırıp bir kenarı koyuyorum. Söyleyiş tarzlarına ne demeli ? Ön taraflarda durmak suçmuş gibi bir tavır sergiliyorlar!

sayfa 4
« önceki   12345 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM