Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

ÖHO'lardan şikayetçiyim çünkü...
Kaba davranıyorlar 8.3%  8.3%  [22]
Bilet vermiyorlar 2.6%  2.6%  [7]
İstedikleri yerde duruyorlar 4.5%  4.5%  [12]
Hatalı kullanıyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Saatlere uymuyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Denetlenemiyorlar 12.0%  12.0%  [32]
Hepsi 59.0%  59.0%  [157]
Toplam Oy : 266

Erdemli Salih

12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 09:00

Ö.H.O. şikayetçiyim çünkü ...
Sırf yolcu biriksin diye önce duraklarda yatıyorlar (onların terimi ile) daha sonrada aradaki farkı kapatmak uğruna , allah ne verdiyse gazlıyorlar. Sanki insan değilde başka bir şey taşıyorlar. Tepki gösteren vatandaşa ise bir çoğu gayet kaba cevaplar veriyorlar.
Kimseye bilet vermiyorlar.
'Özel' ya adı işine geliyosa bin gelmiyosa binme mantığı ile hareket edip insanlara gayet kaba hitap ediyorlar. Oysaki oraya gelen her yolcu onların bir müşterisi ve müşteriye nezaket gerekir ama nerdeeee...
Tabi bunları söylerken ; bunlar sadece büyük çoğunluk ; ne yazıkki . Diğer azınlığı tenzih ediyor ve onlara teşekkür ediyorum

Nejat Bilginoglu

12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 14:48

Alıntı:
Özel halk otobüslerinden kesinlikle hiç şikayetim yok gayet memnunum İETT'den daha iyi hizmet veriyorlar. koltuk sayısı yeterli olduğu için oturma şansın artıyor

Doğukan,
Her otobüsün kendine göre koltuk düzeni var.Meselâ, İ.E.T.T'nin İkarus otobüslerinin e-otobüs şeklindeki koltuk düzenini görmüşündür.Ne kadar sık dimi ? Peki normal otobüslerin koltuk düzeni o şekilde olsa akşam saatlerindeki o kalabalık o otobüse nasıl sığacak?

Farzedelim,sığdı. Peki o kadar kişi nasıl o kadar yolu gidicek mantık var.Zaten artık yeni dönem Ö.H.O'lerinin koltuk düzeni ile İ.E.T.T'NİN koltuk düzeni aynı.Meselâ

Mercedes 345 Halk Otobüsü ile 345 İ.E.T.T otobüsünün koltuk düzeni aynıdır.

Alıntı:
araçları İETT gibi bakımsız değil

O Kadar İleri sakın gitme

Yolcularını 1871'den beri her türlü sıkıntılarla taşıyan İ.E.T.T 'ye hakaret etmeyi bırak !
İ.E.T.T otobüsleri her akşam garajlarında bakımı yapılıyor, yıkanıyor; tertemiz olarak garaja bırakılıyor.

Araştırma gereği duyarsanız bulursun

Alıntı:
bilet vermiyorlarsa eğer alo maliye hattı var malum "189" orasını arayacaksınız

Necati Abi,
Çok Doğru söylüyorsun, ama bir sürü Ö.H.O. var. Hangisini şikayet edelim.Bilet verdikleri zamanda otobüsün yerler, yollar kağıt içinde kalıyor Buna başka bir çözüm olmaz mı ?

Nejat BİLGİNOGLU

Utku ARDIÇ

12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 23:03
ÖHO'larda Bilet Verilmesi

Alıntı:
Çok Doğru söylüyorsun, ama bir sürü Ö.H.O. var. Hangisini şikayet edelim.Bilet verdikleri zamanda otobüsün yerler, yollar kağıt içinde kalıyor Buna başka bir çözüm olmaz mı ?

Arkadaşlar,
Özel Halk Otobüsleri'nde bilet vermek mecburi değildir.Aylık olarak alınan Akbil ödemelerinde bilet beleli kesilir.ÖHO'lar o konuda bir kural ihlali yapmış olsalar zaten bu ihmalleri için en kısa zamanda cezai işlem uygulanır.Günümüzde belirli ana ve ara duraklara konumlandırılmış İ.E.T.T. tararından görevlendirilen denetim amirleri(Çift Yıldızlı)en ufak bir kural ihlalinde(Durağa nizami yanaşma vb..)cezai işlem uygulayarak ARACIN KODU adına raporluyorlar.İ.E.T.T. tarafından ve belirli süre aralığında güncelleştirilen Özel Halk Otobüsleri Yönergesi bende mevcuttur istenirse bizzat sayfaların fotograflarını çekerek yayınlayabilirim bilet tartışması da açığa kavuşmuş olur
SAYGILARIMLA
Utku ARDIÇ

recai metilli

12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 23:35

Utku demişki;
Alıntı:
Özel Halk Otobüsleri'nde bilet vermek mecburi değildir.Aylık olarak alınan Akbil ödemelerinde bilet beleli kesilir.
Belki ben yanlış anlıyorum ama akbil bastığımızda zaten ücretlendirme kayıt içine alınıyor. Nakit ödeme yaptığımızda bilet verilmiyor ise bu kazanç kayıtdışı kalıyor diye düşünüyorum. Nakit ödemeler de kayıt altına alınsa bu otobüslerin vergi matrahları şimdiki matrahlarının 10 katından aşağı kalmaz.

Utku ARDIÇ

12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 23:48

Sayın Recai Abi,
Bu uygulama araçlarda Akbil GKM cihazlarının bulunmasından sonra gerçekleştirilmiştir.Çünkü maalesef denetim mekanizmasının pasif kalmasından dolayı bu tür olaylar kayıt altına alınamıyor.ÖHO'lara verilen biletin hiçbir geçerliliği yoktur.

Eray Falay
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 23:51

Alıntı:
İ.E.T.T. tarafından ve belirli süre aralığında güncelleştirilen Özel Halk Otobüsleri Yönergesi bende mevcuttur istenirse bizzat sayfaların fotograflarını çekerek yayınlayabilirim bilet tartışması da açığa kavuşmuş olur

Utku aslında böyle bir çalışma yapman gerçekten iyi olur bu konudaki tartışmalarda sonlanır belki.

İ.Hakkı Erdoğan
12 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 23:54

Ankara'da ÖHOlardan biletin %10 bedelini EGO alıyor, bir kısmıda vergi.İstanbul'da böyle değil mi yani?Peki bu durumda her kişi başına değil otobüsün belli bir vergisi mi var?Veya İETT her binen yolcu başına para almıyor mu ÖHOlardan?

OSMAN TUNCA
12 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 00:11

Köprü hattındaki bazıları köprüden sonra tekli tarifeye geçmiyor çift tarifede devam ediyorlar bir keresinde 500 numaraya Kadıköy'e gitmek için Askerlik şubesinden bindim akbili bastım çift tarife aldı şöföre söyleyince ters ters baktı akbil kutusuna iki yumruk attı yine aynı devam artık mecbur kalmadıkça Ö.H.O.'lara binmiyorum.

Nejat Bilginoglu

12 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 14:50

Arkadaşlar,
Konu ile alâkası yok, ama yinede yazıyım dedim.
Geçen sene Ramazan ayında özel halk otobüsne bindim, Bağlarbaşı'ndan çıktı, nakkaştepe tarafına doğru yönelirken başka bir halk otobüsü " o yol tıkalı, burhaniye'den çık" dedi.Biletçide "Arkadaşlar Beylerbeyi'ne kadar inicek olan var mı ?" diye soru yöneltti. Ses çıkmayınca Burhaniye'den gittik.Ben iftara yetişemiyceğimi düşünüyordum ama tam vaktinde ulaştım.Acizhane, anlatmak istediğim kötü olarak tanımladığımız her şeyin iyi b ir tarafı mutlak olur.

Nejat BİLGİNOGLU

CUMHUR ARSLAN
12 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2007, 20:50

bugün altkaynarcaya gitmek için maltepeden bindiğim 16 d Özel halk otobüsü yol boyunca hiçbir kırmızı ışıkta durmadı!

sahil yolunda atalar yol dönüşünde (atalara girmesi gerektiği halde sahilden atalarda inecek kimse yok diye devam etmiştir ki buda bir ihlaldir.sabah saatlerinde tüm 16 d ler aynı ihlali sıkça yapıyor.)
ve maltepe iskelesindeki ışıklarda olmak üzere sahil younda 2 kez
pendik girişindeki (batı mahallesi çıkışı) ışıklarda 1 kez
altkaynarca hükümet konağı ışıklarında da 1 kez olmak üzere tam 4 kez kırmızı ışık ihlali yapmıştır.

ayrıca yolda seyir halindeyken şoför cep telefonu ile konuşuyordu. bu da başka bir ihlaldir.

bilet konusuna girmeyeceğim bugün akbil bastım o nedenle bilet verdiler mi vermediler mi? aslında cevabı biliyorum biliyorum ama görmediğim için bu konu ile ilgili yorum yapmıyorum.

(benim yazmış olduğum mesajların kimilerine göre site kurallarına uyup uymaması hayati tehlike yaratmaz. ama tonlarca ağırlıktaki bir otobüsün saatte 80 km ye yakın ve hatta daha fazla bir hızla kırmızı ışıkta geçmesi sonu çok acı bitecek facialara neden olabilir!)

En son CUMHUR ARSLAN tarafından Cmt 29 Eyl 2007, 22:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 3
« önceki   1234 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM