Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 14

ÖHO'lardan şikayetçiyim çünkü...
Kaba davranıyorlar 8.3%  8.3%  [22]
Bilet vermiyorlar 2.6%  2.6%  [7]
İstedikleri yerde duruyorlar 4.5%  4.5%  [12]
Hatalı kullanıyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Saatlere uymuyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Denetlenemiyorlar 12.0%  12.0%  [32]
Hepsi 59.0%  59.0%  [157]
Toplam Oy : 266

Ahmet Arif Hoca

10 yıl önce - Prş 24 Arl 2009, 23:29

Doğukan, İstanbul' daki bütün bozuk otobüsler, eski modeller hep sana mı denk geliyor yahu
arada bide kalitelilerine binde yaz buraya yahu...

turgutakbaş
10 yıl önce - Cum 25 Arl 2009, 00:08

Alıntı:
Doğukan, İstanbul' daki bütün bozuk otobüsler, eski modeller hep sana mı denk geliyor yahu
arada bide kalitelilerine binde yaz buraya yahu...

hocam valla o kadar çok ki maalesef denk geliyor

2 numarada ben çok rastlıyorum ... koltukları sallanan sandalye gibi olan öholar var öndeki yolcuları arkadakiler dizleriyle tutuyorlar

hele şu eski hyundailer yokmu ... yeşil çökük koltuklar kafamız tavana sığmıyor araçlar istanbuldaki insanların boy ortalaması kısaykenki zamanlardan kalma

yazı gürkan

10 yıl önce - Cum 25 Arl 2009, 01:39

Birde şu aralarında bedavaya konuştukları bedava telefon hatları olmasa .sürekli otobüste giderken telefonla konusuyor şöförler

Semih Yaşar

10 yıl önce - Pzr 30 May 2010, 11:22
Hatalı yolcu indirme

Bu sabah bindiğim 78 hat numaralı ÖHO ( otobüs numarasına bakmayı unuttum), çok tehlikeli bir noktada yolcu indirdi. İSTOÇ' un önünden geçmesi gereken normal güzergahına girmeyip, otoban üzerinde ve İSTOÇ'a giden yanyolun ayrım noktasında yolcuyu indirdi ve yolcu süratle gelen arabaların arasından hayatını tehlikeye atarak karşıdan karşıya geçmek zorunda kaldı.
Otobüsün yolcuyu indrimek için otoban üzerinde beklemesi de ayrı bir suç. Bütün mesele ise birsonraki İkitelli sapağından çıkıp bankalar caddesine devam etmek ve 30 saniye kazanmak.
Mesleğine, insana ve muhtemelen hiçbirşeye saygısı olmayan, küçük hesaplar peşinde koşan, bu tip şerefsizleri kınıyorum ve trafik polislerini göreve davet ediyorum.

Gökhan AsGül
7 yıl önce - Prş 30 Ağu 2012, 20:50

İkisi kırık, ikisi yaslandın mı geriye yatan olmak üzere toplamda 4 bozuk koltuk ile çalışan bu halk otobüsünü İETT'ye şikayet ettim. Bakalım ne olacak. Yolcuyu velinimet olarak değil koyun gibi gören gözü sadece para gören bu zihniyeti ve ÖHO araçları içindeki gerekli denetimleri yapmayarak bu prim tanıyan İETT'yi kınıyorum.

mesut arda
7 yıl önce - Prş 30 Ağu 2012, 21:19

çünkü azıttılar

"Daha önceki tarifede 1.75 TL olarak uygulanan elektronik bilet (AKBİL) yolculuklarına böylelikle yaklaşık yüzde 12 oranında bir artış getirilmiştir. Oysa İETT tarafından yapılan açıklamada son bir yıl içerisinde akaryakıt ve işçilik giderlerinde yaklaşık yüzde 20 oranında bir artış yaşandığı vurgulanmaktadır. Bu da göstermektedir ki yapılan düzenleme işletme maliyetlerinin altında kalmaktadır.

Toplam 200 binişle sınırlı aylık abonman (mavi akbil) ücreti de 140.- TL yerine 155.- TL olmuştur. Buradaki artış oranı da % 10 dolaylarında olup yukarıda belirtilen maliyetlerin altında kalmaktadır.

Mavi AKBİL yolculuklularına 0.70 TL yerine 0.775 TL ödenecektir. 2010 yılında bu yolculuklara 0.90 TL ödeniyordu. Dolayısıyla yapılan düzenleme 2010 yılı rakamlarını bile yakalamaktan uzaktır."

Açıklamada,tüm bunlar ve Avrupa emsal kentlerindeki yolculuk ücretinin 1 EURO olduğu dikkate alındığında, 1.95 TL bilet ücretinin bugün de yetersiz olduğu ve özel halk otobüslerini mağdur ettiği kaydedildi.

K.Gemici
7 yıl önce - Prş 30 Ağu 2012, 21:57

ÖHO lar HIRSIZLIĞADA BAŞLADILAR ARTIK
19F hattında bindiğim bir halk otobüsü diğer otobüse binmemden itibaren bir saat 15 dakika geçmesine rağmen aktarma almadan tam bilet parası aldı. Sorduğumda bu niye böyle diye ben bilmem diyip pişkin pişkin sırıttı. Artık akbillerin ayarlarıylada oynamaya başladılar. Haram zehir zıkkım olsun fazladan çaldığı paralar. Kimbilir daha kaçyüz kişi bu şekilde akdarma hakkını kullanamadı.

emrenmert

7 yıl önce - Prş 30 Ağu 2012, 22:26

ÖHO'lar da tarihe karışsın bence. Toplu taşımacılığı tamamen devlet kurumlarının yürütmesi şart.

En son emrenmert tarafından Cum 31 Ağu 2012, 16:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

:BARIŞ:

7 yıl önce - Prş 30 Ağu 2012, 22:32

Alıntı:
19F hattında bindiğim bir halk otobüsü diğer otobüse binmemden itibaren bir saat 15 dakika geçmesine rağmen aktarma almadan tam bilet parası aldı. Sorduğumda bu niye böyle diye ben bilmem diyip pişkin pişkin sırıttı. Artık akbillerin ayarlarıylada oynamaya başladılar.

Böyle birşey imkansız gibi birşey.
Aracın kapı numarasını aldıysanız, bu durumu mutlaka gerekli yerlere sorgulatmaya çalışın. Eğer bir hilesini veya Belbim'de kanki bulup yapmaya başlamışlarsa böyle bir hırsızlık, bu başlığa yazarak geçiştirmeyelim bence. Herşey olabilir..

İlker ERDEM
7 yıl önce - Cum 31 Ağu 2012, 08:53

Alıntı:
Böyle birşey imkansız gibi birşey.
Aracın kapı numarasını aldıysanız, bu durumu mutlaka gerekli yerlere sorgulatmaya çalışın. Eğer bir hilesini veya Belbim'de kanki bulup yapmaya başlamışlarsa böyle bir hırsızlık, bu başlığa yazarak geçiştirmeyelim bence. Herşey olabilir..

Maalesef imkansız olmuyor.Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum 2 3 hafta önce kadıköye gitmiştim metro açılışı için.132K ile sultanbeyli son durağa geldim ordan da 11ÜS'e binip madenlerde inip 19S'ye binecektim .11ÜS'ye körüklü conectoya binerken 40 kr alacağına 1.tl bastı bu nasıl oluyor keşke filo numarasını alsaydım ben böyle aktarma yaparken 40 kr yerine 1 tl alan otobüsleri çok görüyorum ve şahit de oluyorum nasıl iş anlamak mümkün değil

sayfa 14
« önceki   123 ... 13141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM