Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

ÖHO'lardan şikayetçiyim çünkü...
Kaba davranıyorlar 8.3%  8.3%  [22]
Bilet vermiyorlar 2.6%  2.6%  [7]
İstedikleri yerde duruyorlar 4.5%  4.5%  [12]
Hatalı kullanıyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Saatlere uymuyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Denetlenemiyorlar 12.0%  12.0%  [32]
Hepsi 59.0%  59.0%  [157]
Toplam Oy : 266

alit
13 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 23:27

Alıntı:
merhaba,
bilet vermiyorlarsa eğer alo maliye hattı var malum "189" orasını arayacaksınız ilk olarak ve araç plakasını İHBAR edeceksiniz. bu kimsenin ekmeği ile oynamak değildir. bunu dikkatle değerlendirin.
zira ülkemizin bu halde olmasında en büyük etmen "aman ekmeği ile oynamayayım inandığından bulsun" düşüncesi olmuştur. ancak kazın ayağı öyle değil plaka parası dahi o aracın hayallerinizin ötesindedir.
kolay gelsin.

Necati Bey o zaman elde kağıt kalem bütün ÖHO'ların plakalarını yazmak lazım ben yıllardır bilet veren ÖHO'ya rastlamadım. Hatta çok uzun süre bilet koçanı da görmediğim için İstnabul'da ÖHO'larda bilet verilme uygulaması yok sonucunu çıkardım kendi kendime. Eğer birgün bir ÖHO'da bilet verildiğini görürsem o zaman anlarım ki ÖHO'ların bilet vermesi gerekiyor ben hala ÖHO'larda bilet adı altında bir uygulama olmadığına inanımyorum.

recai metilli

13 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 23:50

Salı günü Ankara'daydım, Söğütözü'nden Kızılay'a Halk otobüsüne bindim. Akbil geçmediğinden nakit ödeme yaptım. Biletçi hiç duraksamadan para üstü ile biletimi verdi. İstanbul'a geldiğimizde böyle bir uygulama görmek imkansız. Siz istemedikçe biletçi kesinlikle bilet vermiyor. Şunu da belirteyim, nakit ödeme yaptığımda, istemem karşılığında bilet alamama gibi bir durumum olmadı. Bu otobüslerin vergi levhasına bakıyorsunuz 5-6 bin YTL Matrah birkaç bin YTL de ödenen vergi. Herhalde bu matrah da akbil kullanımı nedeniyle kayıt altına alınabilen gelirlerinden oluşuyor.

Ahmet Bengüer
13 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 01:34

Alıntı:
23 Eylül günü Metrobüsü incelemeye gidip dönerken 500T'yi kullandım.4.Levent'ten binip Cevizlibağ'a gitmek için en kestirme yol buydu.Cevizlibağ'dan dönüşte yine aynı otobüse binecektim.Kıta değiştirmeyeceğim için tek biletle seyahat etmem gerekiyordu ve biliyordum ki Cevizlibağ'dan binince akbil basıldığında çift ücret alınmakta.Şöföre 4.Leventte ineceğimi akbil cihazının tek mi çift mi aldığını sordum.Biraz duraksadı tek tek dedi geçişiştirircesine.Pek ikna olmasam da akbili bastım ama farkettim ki 1.600 aldı.Yeniden şöföre 4.Leventte ineceğimi ama çift aldığını söyledim.Önce köylü uyanıklığıyla "sen Kartal'a gitmeyecek miydin yahu" dedi.Ben bozularak 4.Levent'e kadar gideceğimi söyleyince tek aldı tek tek dedi yine geçiştirerek.Orada ümüğünü sıkasım geldi adamın.Zaten tam maganda hayvanın tekiydi.Yine de hata bende,daha önce de benzer durumda şöför ben akbil basmadan makinayı tek bilete çevirmiş ben bastıktan sonra yeniden çift bilet kesmeye ayarlamıştı.

Göz göre göre bir hırsızlık bir hilebazlık bir sahtekarlık örneği.Yazıklar olsun haram olsun derdim ben.

Ahmet Bengüer
13 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 01:37

Alıntı:
Salı günü Ankara'daydım, Söğütözü'nden Kızılay'a Halk otobüsüne bindim. Akbil geçmediğinden nakit ödeme yaptım. Biletçi hiç duraksamadan para üstü ile biletimi verdi.

Ankara'daki ÖHO biliyor ki bilet vermediği taktirde hemen sözleşmesi iptal edilecek.Bundan çekindiği için bilet vermektedir.Maalesef İstanbul'da Ankara'daki gibi kararlı yöneticiler yok.

Ahmet Bengüer
13 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 01:38

Alıntı:
Özel halk otobüslerinden kesinlikle hiç şikayetim yok gayet memnunum İETT'den daha iyi hizmet veriyorlar araçları İETT gibi bakımsız değil koltuk sayısı yeterli olduğu için oturma şansın artıyor

Üzerinizdeki ÖHO formasını çıkarıp benim gibi tarafsız olmanızı rica ederim.

Ahmet Bengüer
13 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 01:42

Alıntı:
NEDEN BU ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNDE BİLET VERİLMİYOR?

DAHA GEÇEN GÜN BEN BU KONUDA BİR HALK OTOBÜSÜNDE BİLET VERİLEMEMSİ NEDENİYLE SORUN YAŞADIM. OTOBÜSE BİNERKEN AKBİL BASMAMA RAĞMEN HEM ŞOFÖR HEMDE MUAVİNİN DİKKATSİZLİĞİ OLSA GEREK BİRDE BENDEN ÜCRETİ TEKRAR İSTEDİLER.

BU OTOBÜSLERİN YAPTIKLARI GERÇEKTEN ÇOK CİDDİ VE SUÇ TEŞKİL EDEN BİR DURUM. YOLCUYA İSTESEDE İSTEMESEDE BİLET VERMEKLE YÜKÜMLÜLER ANCAK ARAÇTA BİLET KOVANI VAR MIDIR O BİLE ŞÜPHE GÖTÜRÜR BİR DURUM. BU DURUM HERKESİN ŞİKAYET ETTİĞİ VE BİLİNEN BİR GERÇEK OLMASINA RAĞMEN DEĞİŞEN HİÇBİRŞEY YOK!

İLGİLİ MAKAMLAR BU KONUDA YA BİŞEYLER YAPMIYORLAR YADA BU HERKESÇE BİLİNEN DURUMDAN HABERLERİ YOK;

BEN BURADAN KONU İLE İLGİLİ MAKAMLAR;
İSTANBUL VALİLİĞİ BAŞTA OLMAK ÜZERE İSTANBUL DEFTERDARLIĞI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA VE DİĞER İLGİLİ MAKAMLARA SESLENİYORUM!

BU OTOBÜSLERİN HİÇBİRİNDE (VERİLEN VARSA BEN YILLARDIR RASTLAMADIM.) ALINAN ÜCRET KARŞILĞI BİLET VERİLMİYOR. SADECE PARA TOPLANIYOR
BİLET İSTEYEN YOLCULARA İNSAN AKLINI ZORLAYAN TÜRLÜ MASALLAR ANLATIYOR YADA TONLA BAHANE BULUYORLAR. BAZILARI İYİCE AZITIP KAMU HİZMETİ VERDİKLERİNİ UNUTUP YOLCULARA BAĞIRMAYA KALKIYOR, YADA BİLET İSTEYEN YOLCUYLA UĞRAŞMAK YADA YÜKSEK SESLE SAYGI KURALLARI DIŞINDA HİTAP ETMEYE CESARET EDEMEDİKLERİ DURUMLARDA İSE BU SEFERDE MAZLUM EDEBİYATINA BAŞLIYORLAR. AMA HER DURUMDA BİLET VERMEMEYİ BECERİYORLAR.

bu otobüslerin böylesine rahat ve kural tanımaz bir şekilde hareket etmelerinin asıl kayanğının yapılan denetimlerin yeterisiz (hatta yapıldığından bile şüpheliyim) olmasıdır.

Eğer denetimlerin yapılamaması yada yapılan denetimlerin yetersizliğinin sebebi bu işi yapacak yeteri kadar denetim elemanının olmaması ise;
Konu ile ilgili bir önerim var;

DURUM VE ŞARTLARI UYGUN SORUMLU VE BİLİNÇLİ VATANDAŞLARDAN OLUŞACAK AYNI FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLERİ GİBİ FAHRİ ULAŞIM MÜFETTİŞLİĞİ MÜESSESESİNİN KURULMASINI ÖNERİYORUM. VE BU GÖREVE DE HAYATA GEÇİRİLMESİ DURUMUNDA DA ADAYIM.

KONUYU İLGİLİ MAKAMLARIN BİLGİSİNE GEREĞİ İÇN ARZ EDERİM.

Fikrinize katılıyorum ayrıca bilet vermeyen ÖHO araçlarının kapı numarasını A-XXX B-XXX C-XXX gibi ve çalıştığı hat numarasını aldığınız zaman beyazmasa@ibb.gov.tr adresine veya 153 numaralı Beyaz Masa hattına veya 0 800 211 60 68 numaralı İETT ÜCRETSİZ DANIŞMA HATTI'na bildirmeniz halinde araçla ilgili gerekli cezai işlem yapılacaktır.

recep demirbas
13 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:01

Alıntı:

Özel halk otobüslerinden kesinlikle hiç şikayetim yok gayet memnunum İETT'den daha iyi hizmet veriyorlar araçları İETT gibi bakımsız değil koltuk sayısı yeterli olduğu için oturma şansın artıyor

ekstra daraltılış koltuklarda mı
yada ortadaki boşluğu genişletmek için koltukları sökülen araçlarda mı. 33 yerine 25 koltuğu olan otobüslrde gördü bu gözler

üzerimizdeki formaları çıakrtalım.
iett formasıda giymeyelim bence. istanbul ulaşımı için konuşalım.

Doğukan.
13 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:46

sizinle aynı formayı giymek gibi bir zorunluluğum yok ÖHO kesinlikle memnunum bunu anlamayan varsa sözlerime alıntı yapmasın

Ahmet Bengüer
13 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:53

Site üyesi arkadaşlar benim taraflı olduğumu düşünüyorlar ancak yanılıyorlar.Ben kesinlikle tarafsızım her zaman doğrunun yanındayım.Örneğin dün bir İETT hattında olumsuz bir durumla karşılaştım bu durumla ilgili hemen işlem yaptırdım.Tabi ki aynı şey ÖHO'lar içinde geçerli olumsuz bir şey gördüğüm zaman hemen işlemini yaptırıyorum.

Ben tarafsızım objektifim ancak site içinde üye olup ta objektif ve tarafsız olmayan kişiler mevcuttur.Örneğin taksi,minibüs ve ÖHO işleticileri ya da personelleri gibi.Yaptıklarını inkar edenler ve kabul etmeyenler ve daha da ilerisi bu yaptıklarını doğru bulan kişilerde bu siteye üye ve bu forumda yazılar yazmaktadırlar.Bu kişiler pinokyoyuda geçtiler.

Doğukan.
13 yıl önce - Prş 27 Eyl 2007, 02:57

İETT'nin o bakımsız Man ikarus bindikçe insanın midesi bulanıyor ÖHO ise gayet geniş her zaman bakımlı temiz araçlardır oturmaya her zaaman yer buluyorum İETT'de ayakta kalıyorum ikarus gibi bi külüstürde hiç bir yerde koltuk yok nerdeyse ÖHO çok memnunum

sayfa 2
« önceki   123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM