Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

ÖHO'lardan şikayetçiyim çünkü...
Kaba davranıyorlar 8.3%  8.3%  [22]
Bilet vermiyorlar 2.6%  2.6%  [7]
İstedikleri yerde duruyorlar 4.5%  4.5%  [12]
Hatalı kullanıyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Saatlere uymuyorlar 6.8%  6.8%  [18]
Denetlenemiyorlar 12.0%  12.0%  [32]
Hepsi 59.0%  59.0%  [157]
Toplam Oy : 266

Meriç Erdem
11 yıl önce - Sal 14 Ağu 2007, 16:37
İstanbul ÖHO'lardan şikayetçiyim, çünkü...

ÖHO'lardan rahatsız wowTURKEY.com üyeleri burada görüşlerini paylaşsınlar.
Bu şıklardan birden fazlasını düşünüyorsanız mesaj yazınıız.

Ben ÖHO'lardan kurallara uymamaları ve denetlenememeleri yüzünden şikayetçiyim.

Onur Y.
11 yıl önce - Sal 14 Ağu 2007, 16:38

Şıklarda, denetlenemiyorlar yazıyor. Neden denetlenemiyor?

En son Onur Y. tarafından Sal 14 Ağu 2007, 16:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Meriç Erdem
11 yıl önce - Sal 14 Ağu 2007, 16:39

Alıntı:
Neden denetlenemiyorlar?

Biraz İBB'nin gözardı etmesinden, biraz da cezaların hafif kalması yüzünden yine ''akıllanmamaları'' yüzünden

Ahmet Bengüer
11 yıl önce - Çrş 15 Ağu 2007, 10:40

Alıntı:
ÖHO'lardan şikayetçiyim çünkü...
Kaba davranıyorlar    
 25%  [ 2 ]
Bilet vermiyorlar    
 0%  [ 0 ]
İstedikleri yerde duruyorlar    
 12%  [ 1 ]
Hatalı kullanıyorlar    
 0%  [ 0 ]
Saatlere uymuyorlar    
 0%  [ 0 ]
Denetlenemiyorlar    
 0%  [ 0 ]
Hepsi    
 62%  [ 5 ]

Toplam Oy : 8

Yukarıdaki şıklardan bir tanesini ihlal etmeyen ÖHO varmıdır?Maalesef yoktur.

tolginho

11 yıl önce - Prş 16 Ağu 2007, 08:46

Birçoğu durakta yolcu biriksin diye en ağır şekilde gidiyor.

O yüzden özellikle acelem varsa ÖHO kullanmıyorum.

Tolga KAPROL

Nejat Bilginoglu

11 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 14:45

Benim Özel Halk Otobüslerinden Şikayetim, yavaş gitmeleri. 2 Üsküdar-Bostancı, hattında o kadar yavaş gidiyolarki 10 dk sonra hareket eden İ.E.T.T otobüsü, minibüs yolunun sonunda geçiyor.

Nejat BİLGİNOGLU

CUMHUR ARSLAN
11 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 22:48

NEDEN BU ÖZEL HALK OTOBÜSLERİNDE BİLET VERİLMİYOR?

DAHA GEÇEN GÜN BEN BU KONUDA BİR HALK OTOBÜSÜNDE BİLET VERİLEMEMSİ NEDENİYLE SORUN YAŞADIM. OTOBÜSE BİNERKEN AKBİL BASMAMA RAĞMEN HEM ŞOFÖR HEMDE MUAVİNİN DİKKATSİZLİĞİ OLSA GEREK BİRDE BENDEN ÜCRETİ TEKRAR İSTEDİLER.

BU OTOBÜSLERİN YAPTIKLARI GERÇEKTEN ÇOK CİDDİ VE SUÇ TEŞKİL EDEN BİR DURUM. YOLCUYA İSTESEDE İSTEMESEDE BİLET VERMEKLE YÜKÜMLÜLER ANCAK ARAÇTA BİLET KOVANI VAR MIDIR O BİLE ŞÜPHE GÖTÜRÜR BİR DURUM. BU DURUM HERKESİN ŞİKAYET ETTİĞİ VE BİLİNEN BİR GERÇEK OLMASINA RAĞMEN DEĞİŞEN HİÇBİRŞEY YOK!

İLGİLİ MAKAMLAR BU KONUDA YA BİŞEYLER YAPMIYORLAR YADA BU HERKESÇE BİLİNEN DURUMDAN HABERLERİ YOK;

BEN BURADAN KONU İLE İLGİLİ MAKAMLAR;
İSTANBUL VALİLİĞİ BAŞTA OLMAK ÜZERE İSTANBUL DEFTERDARLIĞI VE İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINA VE DİĞER İLGİLİ MAKAMLARA SESLENİYORUM!

BU OTOBÜSLERİN HİÇBİRİNDE (VERİLEN VARSA BEN YILLARDIR RASTLAMADIM.) ALINAN ÜCRET KARŞILĞI BİLET VERİLMİYOR. SADECE PARA TOPLANIYOR
BİLET İSTEYEN YOLCULARA İNSAN AKLINI ZORLAYAN TÜRLÜ MASALLAR ANLATIYOR YADA TONLA BAHANE BULUYORLAR. BAZILARI İYİCE AZITIP KAMU HİZMETİ VERDİKLERİNİ UNUTUP YOLCULARA BAĞIRMAYA KALKIYOR, YADA BİLET İSTEYEN YOLCUYLA UĞRAŞMAK YADA YÜKSEK SESLE SAYGI KURALLARI DIŞINDA HİTAP ETMEYE CESARET EDEMEDİKLERİ DURUMLARDA İSE BU SEFERDE MAZLUM EDEBİYATINA BAŞLIYORLAR. AMA HER DURUMDA BİLET VERMEMEYİ BECERİYORLAR.

bu otobüslerin böylesine rahat ve kural tanımaz bir şekilde hareket etmelerinin asıl kayanğının yapılan denetimlerin yeterisiz (hatta yapıldığından bile şüpheliyim) olmasıdır.

Eğer denetimlerin yapılamaması yada yapılan denetimlerin yetersizliğinin sebebi bu işi yapacak yeteri kadar denetim elemanının olmaması ise;
Konu ile ilgili bir önerim var;

DURUM VE ŞARTLARI UYGUN SORUMLU VE BİLİNÇLİ VATANDAŞLARDAN OLUŞACAK AYNI FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞLERİ GİBİ FAHRİ ULAŞIM MÜFETTİŞLİĞİ MÜESSESESİNİN KURULMASINI ÖNERİYORUM. VE BU GÖREVE DE HAYATA GEÇİRİLMESİ DURUMUNDA DA ADAYIM.

KONUYU İLGİLİ MAKAMLARIN BİLGİSİNE GEREĞİ İÇN ARZ EDERİM.

Doğukan.
11 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 22:54

Özel halk otobüslerinden kesinlikle hiç şikayetim yok gayet memnunum İETT'den daha iyi hizmet veriyorlar araçları İETT gibi bakımsız değil koltuk sayısı yeterli olduğu için oturma şansın artıyor

necati demir
11 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 23:08

merhaba,
bilet vermiyorlarsa eğer alo maliye hattı var malum "189" orasını arayacaksınız ilk olarak ve araç plakasını İHBAR edeceksiniz. bu kimsenin ekmeği ile oynamak değildir. bunu dikkatle değerlendirin.
zira ülkemizin bu halde olmasında en büyük etmen "aman ekmeği ile oynamayayım inandığından bulsun" düşüncesi olmuştur. ancak kazın ayağı öyle değil plaka parası dahi o aracın hayallerinizin ötesindedir.
kolay gelsin.

UtkU 86
11 yıl önce - Çrş 26 Eyl 2007, 23:17

23 Eylül günü Metrobüsü incelemeye gidip dönerken 500T'yi kullandım.4.Levent'ten binip Cevizlibağ'a gitmek için en kestirme yol buydu.Cevizlibağ'dan dönüşte yine aynı otobüse binecektim.Kıta değiştirmeyeceğim için tek biletle seyahat etmem gerekiyordu ve biliyordum ki Cevizlibağ'dan binince akbil basıldığında çift ücret alınmakta.Şöföre 4.Leventte ineceğimi akbil cihazının tek mi çift mi aldığını sordum.Biraz duraksadı tek tek dedi geçişiştirircesine.Pek ikna olmasam da akbili bastım ama farkettim ki 1.600 aldı.Yeniden şöföre 4.Leventte ineceğimi ama çift aldığını söyledim.Önce köylü uyanıklığıyla "sen Kartal'a gitmeyecek miydin yahu" dedi.Ben bozularak 4.Levent'e kadar gideceğimi söyleyince tek aldı tek tek dedi yine geçiştirerek.Orada ümüğünü sıkasım geldi adamın.Zaten tam maganda hayvanın tekiydi.Yine de hata bende,daha önce de benzer durumda şöför ben akbil basmadan makinayı tek bilete çevirmiş ben bastıktan sonra yeniden çift bilet kesmeye ayarlamıştı.

sayfa 1
123 ... 141516   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM