Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa Yıldırım'da yapılan hizmetler ve haberler
« önceki   1234 ... 282930   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
kubilay sabri
10 yıl önce - Çrş 14 Ksm 2007, 04:48

Bu başlığa uygun mu bilmiyorum ama, Yıldırım belediyesi sınırları içerisinde, şehir merkezinde (Namazgah) sokak lambaları 3 gündür yanmıyor.Sorun belediye'yi ilgilendiriyor olabilirmi?Konu hakkında bilgisi olan varsa cevap yazabilirmi.
Selamlar

Figen
site denetçisi

10 yıl önce - Prş 15 Ksm 2007, 19:47

Alıntı:
sokak lambaları 3 gündür yanmıyor

Bursa' da değilim şuan, fakat takip ettiğim kadarıyla lodos bir hayli etkiliymiş
Ondan kaynaklanıyor olabilir.

Samet Yılmaz

9 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 17:18

Yıldırımda Toki tarafından inşası yürütülmekte olan akçağlayan bahçeli evleri o bölgede gerçekten çok güzel durmakta.Temiz havayla birlikte Özdileğe yakınlığı vs. gibi her imkanı var Yıldırım için gerçekten çok olumlu proje haziran aylarında anahtar sahiplerini bulucak gibi haberler dolaşıyo orda inşalah doğrudur.

mimar m. karakoç

9 yıl önce - Prş 07 Şub 2008, 12:36

8 ŞUBAT CUMA akşamı saat 20:00 de Barış Manço Kültür Merkezinde Selçuk Hatun isimli tiyatro oyunu var. Belediye başkanı Özgen Keskin beyin yazmış olduğu eseri yönetmeni Hüseyin Türe, Reji Asistanı İlyas Sarı.
Tek perdelik oyuna herkes davetlidir.

mimar m. karakoç

9 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 19:06

Bu akşam saat 20:00 de Barış Manço Kültür merkezinde Yıldırım Beldiyesi Yıl-Mek Türk sanat müziği konseri vardır. Şef Gülcan Özgül yönetiminde olan konserde 13 adet eser seslendirilecek.
1-Düğün gecesi Beste: Avni Anıl
2-Gözlerinin içine başka hayal girmesin Beste:Zeki Müren
3-Yıllar sonra rastladım Beste: Yıldırım Gürses
4-Gözleri aşkla gülen Beste: Gündoğdu Duran
5-Bir kızıl goncaya benzer dudağın Beste:Amir Ateş
6-Gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar Beste:Teoman Alpay

Giriş ücretsizdir.

A.Nibal
9 yıl önce - Sal 18 Mar 2008, 22:50
YILDIRIM'a NAVİGASYON SİSTEMİ

YILDIRIM'a NAVİGASYON SİSTEMİ

Alıntı:

Yıldırım Belediyesi öncü belediyecilik çalışmalarına devam ediyor. Gerçekleştirdiği mega projeler ile Yıldırım İlçesi’ne artı bir değer katan Yıldırım Belediyesi , e- belediyecilikte de öncü. Yıldırım halkına modern ve çağdaş bir hizmet verme noktasında tüm imkanlarını seferber eden Yıldırım Belediyesi ,Yıldırım ilçesi’nde çağın teknoloji ürünü navigasyon sistemini kullanıma açtı.

Büyükşehirlerde kullanıma sunulan navigasyon sistemi, Bursa’da ilk Yıldırım İlçesi’nde kullanılmaya başlandı. Araç içine monte edilen küçük bir elektronik cihaza Yıldırım İlçesi’nde gitmek istediğiniz mahalleyi, sokağı ve kapı numarasını yazıyorsunuz. Cihaz, sizi o yazdığınız yere sesli ve görsel bir şekilde yönlendirerek istediğiniz adrese ulaşımınızı sağlıyor.

Konu hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, e– belediyecilik konusunda standartların üstünde bir hizmet verdiklerini belirterek , navigasyon sisteminin yanı sıra İnternet ortamında vergilerin ödendiğini ve daha bir çok hizmetin İnternet aracılığı ile verildiğini söyledi.

Keskin, Yıldırım Belediyesi hizmet binasına giren vatandaşın“ Belediyenize Hoşgeldiniz” sloganı ile karşılandığını ve Ak Masalar’da ticket sistemi ile ilgili personele başvurup sıkıntı çekmeden işini hallettiğini söyledi.

...

kaynak: yildirim.bel.tr

Artık bütün Bursa'da navigasyon ve MOBESSE sistemleri kurulmalı... 4. Büyük şehiriz diyoruz fakat halen MOBESSE'ye geçemedik... (yanlış hatırlamıyorsam MOBESSE için bir bina yapılacaktı.)

A.Nibal
9 yıl önce - Pzr 06 Nis 2008, 17:55

Bugün Devrimde Gürler köşe yazısında yazdığına göre Yıldırım'a çocuklara hitaben "Bilim Merkezi" yapılacakmış:

Alıntı:
Bilim merkezi hayali Yıldırım`da gerçek oluyor

...

benim asıl ilgimi,
Valilik`le protokolü yapılıp ihale aşamasına getirilen bir proje çekti.
Bilgisayar çağı çocuklarına eğitim ve bilim merkezi.
Şirinevler mahalle konağı çaprazındaki eski yanık fabrikanın olduğu yerde toplam 1000 metrekarelik alan üzerinde kurulacak.
Dikkatimizi çekmesine asıl sebepse içeriği.
Zira, Başkan Özgen Keskin`in söylediğine göre, bu merkezde çocuklar akıllarına takılan ne varsa maketleri yahut simülasyonları ile karşılaşacaklar.
Hatta bir uzay simülasyonu bile olacak.
`Basacak bir düğmeye yanardağın nasıl patladığını görecek maket üzerinde,
basacak bir düğmeye depremin nasıl oluştuğunu görecek,
basacak bir düğmeye oda büyüklüğünde bir baraj maketi suyun nasıl toplanıp enerjiye dönüştürüldüğünü anlatacak,
basacak bir düğmeye dünyanın hangi ülkesini merak ediyorsa o ülkeye ait görselleri ve bilgileri dijital ortamda izleyecek...` diye hevesle anlatıyor Başkan Keskin.
O anlattıkça ne yalan söyleyeyim her ne kadar hedef çocuklar ise de bu merkezin büyükler için de vazgeçilmez olacağını görebiliyoruz.
Kaldı ki böyle bir merkezin Yıldırım`ın göbeğinde yapılacak olması,
sosyal yapısı zayıf bir ilçenin çocukları için düşünülmüş olması daha bir hoşuna gidiyor insanın.
Özetle;
Yıldırım`da son dört yılda yapılanları ve dahi yapılacak olanları, imar planlarını, tesisleri, tarihi mekanları, toplu konut alanlarını, sosyal donatı alanlarını falan bir kenara bırakıp,
rica ediyorum;
En azından şu projeyi ne yapın edin bitirin.
Sadece bu ilçenin değil bu kentin çocuklarının geleceği için bundan daha keyifli bir çalışma olabilir mi?

Proje ile ilgili bilgisi olan varsa bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum; çünkü belediyenin internet sitesinde projeler bölümünde rastlayanmadım...
Ayrıca belediye yakınındaki Çocuk Esirgeme'ye ait eski bina onarılarak MOBESE (kamera sistemi) için Emniyet'e teslim edilecekmiş...

yusuf ülkü
9 yıl önce - Pzr 06 Nis 2008, 18:56

Alıntı:
12. Balaban Bey Kalesi Restorasyonu : Yıldırımdaki tarihi eserlerden birine dair güzel bir çalışma.

Yıldırım da kale olduğunu bilmiyordum.Balaban Bey kalesi Yıldırımda tam olarak nerede bilen var mı? Hemen gidip görmem lazım.

Alıntı:
Artık bütün Bursa'da navigasyon ve MOBESSE sistemleri kurulmalı... 4. Büyük şehiriz diyoruz fakat halen MOBESSE'ye geçemedik... (yanlış hatırlamıyorsam MOBESSE için bir bina yapılacaktı.)

MOBESSE işinin Bursaya yapılabilmesi biraz zor görünüyor.Çünkü ucuz olsun diye 2 kamera takarak yapılacak iş değil, tam anlamıyla yapılsa birkaç Bat-Çık fiyatına denk geliyor.Belediyenin Raylı projesi dururken yapılamaz sanırım.

A.Nibal
9 yıl önce - Pts 07 Nis 2008, 15:47

Balabanbey kalesi, Temenyeri'ni geçip İpekçilik'ten ileri doğru gittiğinizde askeriyenin tam karşısında... Mollaarap Camii'ne yakın, Balabanbey İlköğretim'in altında kalıyor...

Alıntı:
Yusuf Ülkü:
MOBESSE işinin Bursaya yapılabilmesi biraz zor görünüyor.Çünkü ucuz olsun diye 2 kamera takarak yapılacak iş değil, tam anlamıyla yapılsa birkaç Bat-Çık fiyatına denk geliyor.Belediyenin Raylı projesi dururken yapılamaz sanırım.

MOBESE için bina resterasyon ve sisteme entegre yapılandırmasını Yıldırım Belediyesi 500bin YTL ile yapacakmış sanırım. Bildiğim kadarıyla Osmangazi de destek verecek projeye... Kameralar ise Emniyet'in harcamalarıyla...
Bu arada wowturkey'de MOBESE için bu konuda açılmış ayrı bir başlık da var...
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=20746
Bu da haberler.com'daki Bursa MOBESE'ye hazırlanıyor haberi... Emniyet Müdürü'nün açıklaması (ocak 08) http://www.haberler.com/bursa-mobese-ye-hazirlani ...ri-yazdir/

yusuf ülkü
9 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 01:45

Öncelikle tarif ettiğiniz için çok teşekkür ederim.
Alıntı:
MOBESE için bina resterasyon ve sisteme entegre yapılandırmasını Yıldırım Belediyesi 500bin YTL ile yapacakmış sanırım. Bildiğim kadarıyla Osmangazi de destek verecek projeye... Kameralar ise Emniyet'in harcamalarıyla...
Bu arada wowturkey'de MOBESE için bu konuda açılmış ayrı bir başlık da var...
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=20746
Bu da haberler.com'daki Bursa MOBESE'ye hazırlanıyor haberi... Emniyet Müdürü'nün açıklaması (ocak 08) http://www.haberler.com/bursa-mobese-ye-hazirlani ...ri-yazdir/

Bu sistem bir binayı modernize etmekle yada Yıldırım Belediyesinin 500bin desteğiyle bitecek iş değil.
Bina sorun değil, koca belediye bir yer bulur heralde.Mesele kurulacak sistemin maliyeti.Trilyonlardan bahsediliyor.Şu anki konumda Osmangazi-Nilüfer-Yıldırım bu sistemi finanse edebilir mi bilmiyorum belkide edebilirler.Zaman içerisinde olacak iş.Ama Büyük şehirin birkaç trilyon vereceğini hiç sanmıyorum.
Soru:İhtisas kavşağı 3.2 trilyon gibi bir paraya yaptırıldı.Belediye bu parayı şuan ki durumda Yalova yolundan geçecek olan Raylıya yada Kavşaklarına mı harcar yoksa MOBESE ye mi?
Ayrıca http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=20746 bu forumun açılma tarihine dikkat ettiniz mi, Cmt 11 Şub 2006 12:34. Yani 2 sene önce ve o foruma da son mesajı (sizin mesajınızdan sonra) 5 ay önce gene ben yazmışım.O zamandan beri bir hareketlilik olmadı sanırım.
Ben olmaz, olamaz demiyorum, şuan bunu büyükşehir yapmaz çünkü önceliği farklı projelerde.
Bursa ya MOBESE sisteminin kurulmasını canı-gönülden isterim.Ama biraz daha beklememiz gerekiyor sanırım.

Bir bakmışız belediye yarın kurmuş MOBESSE'yi, Ahmet ÇAKAR'a döneriz valla

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 282930   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet