Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Recep Özer
14 yıl önce - Pts 13 Ağu 2007, 12:18
[İST-C4.33] - Zeytinburnu-Kabataş seferini yapan Tramvay Aracına SaldırıEdinilen bilgiye göre olay saat 00.00 sıralarında Zeytinburnu Mithatpaşa Tramvay Durağı'nda meydana geldi. Kabataş Zeytinburnu hattında çalışan tramvayın durağa yanaştığı sırada yanına gelen 4 kişi, yolcuların inmeye başladığı sırada ellerindeki molotof kokteyllerini tramvaya attı.

YOLCULAR PANİK HALDE TRAMVAYDAN ÇIKMAYA ÇALIŞTI
Paniğe kapılan yolcular kendilerini tramvaydan atmaya çalışırken 4 şüpheli de kaçmaya başladı. Çevredeki vatandaşlar durumu hemen itfaiyeye haber verdi. İstasyon görevlileri de yangın söndürme tüpleriyle yangına ilk müdahalede bulundu. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü.

ŞÜPHELİYE LİNÇ GİRİŞİMİ
Tramvaya molotof kokteyli attığı iddia edilen bir kişi çevrede bulunan vatandaşlar tarafından yakalandı. Kısa sürede toplanan diğer vatandaşlar tramvaya molotof kokteyli atan kişiyi dövmeye başladı. Bir süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri vatandaşlardan dayak yiyen şüpheliyi gözaltına alarak polis otosuna bindirdi.

POLİSE TEPKİ
Olay yerinde toplanan vatandaşlar polise tepki gösterdi. Şüphelinin ellerinden alınmasına kızan bir vatandaş, "Siz ancak millete vurursunuz. Başka birşey yapmazsınız. Bırakın gebertsin öldürsün ondan sonra alın elinize. Yakıyordu tramvayı. Onlara birşey yok. Alın arabaya götürün" diyerek tepki gösterdi.
Molotof kokteyli atılarak camı kırılan ve hasar gören tramvay, İETT tamir deposuna götürüldü. Polis ekiplerinin çevrede yaptığı incelemede poşet içinde iki molotof kokteyli bulundu. Gözaltına alınan iki şüpheli Zeytinburnu Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü.

Kaynak:www.tv8.com.tr


Enes A.
14 yıl önce - Pts 13 Ağu 2007, 13:08

Zeytinburnu-Kabataş Tranvay hattı ile ilgili zaten bir başlığımız var.Bu haber de daha önce verildi.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=573837#573837


Arda 2023
14 yıl önce - Pts 13 Ağu 2007, 13:09

istasyonlarda kamera var mı?

Eğer yoksa mutlaka olması lazım


Esat San
14 yıl önce - Pts 13 Ağu 2007, 13:17

Alıntı:
Molotof kokteyli atılarak camı kırılan ve hasar gören tramvay, İETT tamir deposuna götürüldü.


Haberde yanlış olan bir metin araç İstanbul Ulaşım A.Ş. garaj sahasına alınmıştır, İstanbul Ulaşım A.Ş. İstanbul daki Zeytinburnu-Kabataş, Zeytinburnu-Bağcılar ve Kadıköy-Moda tramvay hatları, Aksaray-Havalimanı, Taksim-4.Levent metroları, Eyüp-Piyerloti ve Maçka-Taşkışla teleferikleri ile Taksim-Kabataş Funikülerinin işletmesini yapmakta olan bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakidir.

Dün geceyarısı yapılan saldırıda aracın dış yüzeyinde ve bazı yumuşak malzemelerde ufak çaplı hasar meydana gelmiştir. Aracın içerisinde söndürme işlemi esnasında oluşan söndürme tozu bulaşması dışında herhangi bir hasar yoktur, araç bakım onarım işlemlerinin gerçekleştirilmesi için atölye sahasına alınmıştır.


Ayrıca bazı arkadaşlarımız tramvayda güvenlik olmadığından bahsetmiş, tramvay istasyonlarının tamamında güvenlik görevlisi vardır ve bu arkadaşlarımız görevlerini özverili bir şekilde yerine getirmektedir, şahsi görüşüm olarak işletmenin güvenliği için güvenlik sayısını arttırmak yolcunun güvenliğini oran olarak arttırsa dahi yolcu üzerinde negatif etkiyede sahip olacaktır çünkü eminim ki bunu savunan kişiler her istasyonda üst aramasından geçmek ya da 3 güvenliğin arasından istasyona girmek istemeyeceklerdir, sabit tesis ve araçların görev alanı dışında yerlerde güvenlik bulundurmak ya da gözetleme yapmakta Güvenliklerin görev ve sorumlulukları içerisinde bulunmamaktadır en azından kanun çerçevesinde kısıtlanmıştır, bu iş emniyetin ve mobese kameralarının görevidir.ANA SAYFA -> ULAŞIM