Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Eshot ve İzulaş otobüsleri - Enteresanlıklar
« önceki   12345 ... 646566   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
yusuf erçelik
9 yıl önce - Cum 01 Ağu 2008, 13:10

Arkadaşlar dün 479 BALÇOVA-UZUNDERE hattına ilk defa körüklü volvo verildi.Otobüs BORNOVA(EVKA 3) garajına ait olup plakası 35 DLU 70 dir.Herhalde 479 un aracı bozuldu 479 a BALÇOVA dan başka otobüs verdiler.

479 UZUNDERE-BALÇOVA hattına normalde verilen otobüsler

0345
solo sanos
2004 belde
2008 belde

Barış_AMD
9 yıl önce - Cum 01 Ağu 2008, 22:25

Buca adatepe garajında yanılmıyorsam bir adet O302T var geçenlerde çok nadir görülen bu otobüs daha önce bir kaç kez çalışmış olduğu 275 Evka1-Gümrük hattında yine gördüm tam binecektim otobüs kaçtı.

Efecan
9 yıl önce - Pts 04 Ağu 2008, 13:38

Eski fotoğrafları karıştırırken bir enteresanlığa rastladım.
İZULAŞ Adatepe Garajı aracını 228 Ulukent-Karşıyaka hattında çalışıyor. Resimdede gördüğünüz gibi aracın sticker rengi siyah.
Normalde bu hatta İZULAŞ,Stad Garajı'ndan araç gönderiyor.

GeDiZ

9 yıl önce - Sal 05 Ağu 2008, 01:11

Alıntı:
Arkadaşlar dün 479 BALÇOVA-UZUNDERE hattına ilk defa körüklü volvo verildi.Otobüs BORNOVA(EVKA 3) garajına ait olup plakası 35 DLU 70 dir.Herhalde 479 un aracı bozuldu 479 a BALÇOVA dan başka otobüs verdiler.

479 UZUNDERE-BALÇOVA hattına normalde verilen otobüsler

0345
solo sanos
2004 belde
2008 belde

479 hattına körüklü Volvo verilmesi olayı sık tekrarlanıyor. Özellikle Ekonomi Üniversitesi'nin çıkış saatlerine doğru ya körüklü Mercedes ya da körüklü Volvo verilmektedir. Sonuç mu: Otobüs tabiri caizse paket gidiyor. Normal zamanda verilen körüklü Mercedes ile körüklü Sanos ise tamamen saçma bir uygulamaydı(86 veya 169 çalışacak otobüsün gereksiz yere işgali demek oluyordu) kaldırıldı. Arkadaşımızın görmüş olduğu gün 479'un sabit otobüsü arıza yaptı ise 169 çalışan körüklü Volvo 35 DLU 70 yerine girer, servisi çaptıktan sonra saatini kaçırdığı için ya 269 ya da tabela kapalı olarak diğer kalkış noktasına gönderilir. Durum bundan ibaret(diyeceksiniz hareket memuru gibi konuştunuz, keşke olsam bilgimiz ve çareler mevcut).

Körüklü Mercedes'nin 525 ile körüklü Volvo'nun gerektiği zaman 8-360-479-519(bunlar benim şahit olduklarım) gibi çalışmadıkları yerlere verilmesi, o hatlarda çalışan bir otobüsün servise çıkamamasından kaynaklanan boşluğu dijital tabelasını kapatarak dijitalde yazıyorsa ona programlanarak açığı kapatıyor. Bir diğer durum ise alt tarafa plastik tabela alınarak servise çıkıyorlar. Olay bundan ibaret.

Üstte gördüğünüz durum 2003 BMClerin bir kısmında mevcut. 0'lardan biri unutuluyor mu yoksa 0 mı eksik bilemiyorum En ilginci bu değil. Bornova Evka3 garajına bağlı bir MAN SL 232'nin iki farklı filo numarası vardı Hem isteksiz olmamdan hem de elimde makinem hazır olmamamdan dolayı kaçtı. İlk işim yakın zamanda atik davranıp yakalamak

Araştırılsa çok fazla ilginçlik var benden söylemesi. Saygılar...

yusuf erçelik
9 yıl önce - Pts 11 Ağu 2008, 22:02

Arkadaşlar bugün 279 İZKENT-BUCA-ŞEHİTLER hattında 2007 BMC gördüm.Enteresan olan bu değil otobüste 279 YEŞİLYURT-BUCA yazıyor ama 279 hattında genelde sanos çalıştığı içiçn hat İZKENT-BUCA-ŞEHİTLER diye geçer.Hatta BMC verildiği zaman(araçlar arızalanınca)279 YEŞİLYURT-BUCA yazılır.Konuyu bu bölüme yazmamın nedeni otobüs Çakalburnu garaja aitti.Şehitler'e yada Buca ya Çakalburnu otobüsü verilmesi ilginç.Otobüsün fotosunu çekecektim ama şöför bastı gitti.279 hattına Çakalburnu ndan otobüs verilmesinin nedenini bilen arkadaşlar varsa bizide aydınlatsın...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
Bugün,18 Yeşilyurt-Konak hattındaki 2008 model 280-CB BMC'de Yeşilyurt yerine Vatan Mahallesi yazıyordu.

Çağdaş'ın gördüğü otobüs 08-72 o otobüs her zaman 18 VATAN MAH.-KONAK çalışır.18 YEŞİLYURT-KONAK devlet hastanesinin önünden geçer ama 18 VATAN MAH-KONAK otobüsleri devlet hastanesine varmadan sola döner yani arapderesi mevkinden gider.Yeşilyurt'ta sadece 18 VATAN MAH-KONAK otobüsleri Arapderesinden çalışır.

ESHOT'un sitesinde VATAN mahallesinden çalışan otobüslerin saatleride verilmiştir.

Linki;

http://www.eshot.gov.tr/hat_saat/Site/EshotHatlar.html

En son yusuf erçelik tarafından Pts 11 Ağu 2008, 22:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Çağdaş Öztürk2
9 yıl önce - Pts 11 Ağu 2008, 22:08

Bugün,18 Yeşilyurt-Konak hattındaki 2008 model 280-CB BMC'de Yeşilyurt yerine Vatan Mahallesi yazıyordu.

Çağdaş Öztürk2
9 yıl önce - Sal 12 Ağu 2008, 22:23

Bugün,Karşıyaka İskele'de enteresan birşeyle karşılaştım...

258 Onur Mah-Karşıyaka İskele seferini yapan 03-122 seri nolu aracın ön digital tabelada hattın adı ve yeri doğru yazılmış,ancak arka tabelada 248 yazıyor .248 Atatürk Mah-Gümrük arası çalışır.Otobüs değişimi oldu diyeceğim ama olamaz.Çünkü;258 Karşıyaka,248 ise Bornova Bölgesi'nin araçlarını kullanıyor.Dahası Bornova Bölgesi'nde hiç 2003 Model Bmc-Belde-260-CB araçlarından yok.

Ekrem kara
9 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2008, 12:49

130da çalışan 2002 bmc stop edince 130 yazısı gidiyor sonra tekrar geliyor

nail35
9 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2008, 13:38

bende bir keresinde sanosların ön kapısının yanındaki cama dikkat etmiştim solo otobüstü iki tane gelmişti öndekinde ön kapının yanında ufak uzunlamasına bir cam vardı ama arkadaki sanons soloda bu cam yoktu sebebi neden bilen varsa öğrenmekten keyif alırım.

Saygın ÖNGEN

9 yıl önce - Çrş 13 Ağu 2008, 17:27

Alıntı:
bende bir keresinde sanosların ön kapısının yanındaki cama dikkat etmiştim solo otobüstü iki tane gelmişti öndekinde ön kapının yanında ufak uzunlamasına bir cam vardı ama arkadaki sanos soloda bu cam yoktu sebebi neden bilen varsa öğrenmekten keyif alırım.

Büyük ihtimalle sağ taraftan bir darbe aldıktan sonra Eshot taki ustalarımızın yarattığı bir değişiklik tir.Yani tekrar oraya pencere yapmaya ya gerek görmediler ya da uğraşmak istemediler.Bunun gibi örnekler körüklülerde de var dikkatli bakarsanız bazı camları diğerlerinden uzun veya kısadır.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 646566   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege