Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Eshot ve İzulaş otobüsleri - Enteresanlıklar
« önceki   123 ... 656667   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Efecan
9 yıl önce - Cmt 16 Şub 2008, 00:09

| 165 Evka 4-Gümrük/MAN SL232 |

Bu tabelalar yapıştırma galiba...
Aynısını O302T'lerede yapıyorlar.

Efecan
9 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 18:54

Alıntı:
Aynısını O302T'lerede yapıyorlar.

Demiştim bu başlığa yazdığım son mesajımda.
Ve daha önce fotoğrafını fotoğraf başlığımıza yüklemişim.
O fotoğrafı görmeyenler için burda bir daha örnek vermek istedim.
Alıntı:

Galiba böyle 0302T'ler pek fazla yok.
Yada var ben göremiyorum.

Efecan
9 yıl önce - Cmt 01 Mar 2008, 20:18

Bu aracın fotoğrafını daha önce Coşkun'da çekip göndermişti siteye.
Bugün bende rastladım Bornova Garaj'da bu Man'a.
Garajdan çıkacak sanıyordum,zoomu ona göre ayarlamıştım ama otobüs birden dönünde böyle bir görüntü çıktı ortaya.
Ama enteresanlık tabelasında olduğu için,tabelasıda tam göründüğü için fotoğrafı koymaya uygun gördüm.
Burdan pek belli olmuyor ama bu otobüs yenilenmiş durumda...

Efecan
9 yıl önce - Cmt 26 Nis 2008, 21:33

Arkadaşlar farkettinizmi;
Eren'in gönderdiği fotoğraftaki en öndeki Iveco Eurocity'nin önündek büyük İZULAŞ yazısı yok.
Araç kazamı yaptı acaba?
Yoksa bilinçli bir şekilde yazı çıkarıldımı?

Alıntı:

GeDiZ

9 yıl önce - Cmt 26 Nis 2008, 22:43

Geçenlerde çekim yaparken devamlı çift tabelalı olarak gördüğüm İsuzu'yu gördüm ve çektim. Üstte 28 Güzelbahçe - Payamlı yazarken altta ise 8 Güzelbahçe - Halkapınar metro yazıyor. Stad garajından Güzelbahçe'ye boş gidip gelmemesi için otobüs Güzelbahçe'ye böyle gönderiliyor. Yine hatırlatayım üstte ve altta farklı tabelalar varsa alttaki tabela geçerlidir!.. Enteresanlıklara yüklemek daha iyi olur düşüncesindeyim Saygılar...

Yener Öztürk

9 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 21:13

Arkadaşlar bugün erkan arkadaşımızla izmir limanından çıkan 08-087 filo numaralı Bmc 280-cb'nin ön camında yazan "shuttle bus "yazısını görünce çok şaşırdık. Fakat kruvaziyer geminin de limanda olması ile turistlere ufak bir hizmet verdiğini düşünerek şaşkınlığımızı gidermeye çalıştık.Yaklaşık 1 saat sonra bu otobüsün konakta normal hatta çalıştığını gördüğümüzde de ikinci şaşkınlığımızı yaşadık.

Kruvaziyer gemilere eshotun hizmeti olup olmadığını bilen arkadaşımız varsa ve bizleri bilgilendirirse çok seviniriz.

Saygılarımla...

Erkan_T
9 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 22:24

Kruvaziyer geminin limanda olması ve limandan çıkan, Yener Kardeşimin fotoğrafındaki 2008-087 nolu aracın ön camında aynen "Shuttle Bus" yazısı olması bizi şaşırttı. (Normalde dijital göstergede yazılabilir ama böyle bir yazının kodları yüklü değil).
Otobüs limandan çıkarken içinde 2-3 kişi vardı.
Sanırsam limana gelişi bir turist kafilesi getirdi.Zaten büyük bir yolcu kafilesi de gemiye biniyordu.

Ve ayrıca otobüs Engelli aracı olmasına karşın ön camına standart olarak fabrika çıkışı yapıştırılan Engelli stickeri mevcut değildi.

Normalde devamlı çalıştığı hattı 246 Evka 5-Gümrük olan bu otobüsün 1 saat sonra da 169 Balçova - Halkapınar Metro hattında çalıştığını Konak' ta gördük.

Eren Durdabak
9 yıl önce - Sal 06 May 2008, 22:06

91-154 ün ikinci kapısındaki bir Enteresanlık.

(+)

Efecan
9 yıl önce - Çrş 18 Hzr 2008, 21:50

İZULAŞ'ın MAN SL 232'lerinde yeni bir moda:
Araçların tepelerine ek olarak yuvarlak ışık takılıyor. Şu ana kadar takılanlardan iki tane yakalayabildim.Normalde araçların arka ve ön köşelerine takılıyor bu ışıklardan.Ama şekilleri farklı olarak.

Erkan_T
9 yıl önce - Prş 19 Hzr 2008, 13:04

Alıntı:
İZULAŞ'ın MAN SL 232'lerinde yeni bir moda:
Araçların tepelerine ek olarak yuvarlak ışık takılıyor. Şu ana kadar takılanlardan iki tane yakalayabildim.Normalde araçların arka ve ön köşelerine takılıyor bu ışıklardan.Ama şekilleri farklı olarak.

Efecan, o sonradan takılan ışıklara Gabari lambaları (Araçların yüklü veya yüksüz olarak karayolunda güvenli seyirlerini temin amacı ile uzunluk, genişlik ve yüksekliklerini belirleyen ölçülerdir) denir ve bunların İzulaş tarafından değil de Man' ın kendi fabrikasında takılması gerekiyordu aslında...

Gece şartlarında aracın yüksekliğini belirtmek için her türlü ağır vasıta araçlara çok faydalı Gabari lambaları fabrika tarafından takılır.Araçların uzunluğunu belirtmek için de Yan Pozisyon lambaları eşit aralıklarla gövde yan yüzeyine montelenir.

Görüldüğü gibi BMC Belde 280-CB otobüslerimizde Trafik yönetmeliğinde belirtilen uyarı ışıkların hepsi mevcut.

Ön gabari lambaları

Arka gabari lambaları

Ve yan Pozisyon lambaları

Sanırım Man otobüslerinde trafik yönetmeliğine uymak ve güvenli sürüş yapmak için bu tip ufak önlemler alınıyor...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 656667   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege