Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Derya Yıldız
12 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 15:04

Alıntı:
evet proje çok güzel keşke bütün şehirlerimizde böylesine güzel, temiz, ferah stadlar olsa ama bu projenin fener bahçe stadı kadar kullanışlı olabileceğini sanmıyorum çünkü fener bahçe stadında alış veriş merkezleri, müze, kapalı otopark gibi hizmetler var bu stadda da olursa çok güzel olur aslında, keşke bu stadın üstü tamamen kapana bilse kayseri gibi karasal iklimi olan bir şehirde olumsuz hava koşullarında çok işe yarar o zaman burada bir çok aktivite yapılır turizme canlılık getirir. birde 33 bin olması ideal hatta fazla bile zaten kayserinin nüfusu neki kaç kişi 15 milyonluk istanbul da ortalama 25 bin seyirci yok 30 binin üzerinde bir rakkam senede bir ya da 2 defa dolar, izmirde 70 bin kişilik stad atıl duruyor. bence kayseriye bu rakkam ve stad çok iyi

Türkiyedeki en modern stadyum projesi özelliğini taşıyor üzeri tamamen kapanabiliyor.koltukların ve saha zemininin doğalgazla ısıtıldığı, 10-20 kişilik 110 locanın bulunduğu,ayrıca lüks kafeteryalar, restoranlar, fast-food’lar, mağazalar, sinema salonları ve alışveriş merkezleri de yer alacak.

Alıntı:
kayserinin nüfusu neki kaç kişi 15 milyonluk istanbul da ortalama 25 bin seyirci yok 30 binin üzerinde bir rakkam senede bir ya da 2 defa dolar, izmirde 70 bin kişilik stad atıl duruyor. bence kayseriye bu rakkam ve stad çok iyi

nüfusu 1 milyon.benim dikkatimi çeken istanbulda veya ankarada stadyumlar zaman zaman dolmuyor ama kayserinin 30bin kişilik stadyumu her hafta doluyor.futbolla ilgili olan çok fazla kişi var yani potansiyel iyi. o yüzden yeni yapılacak stadyumun ilerisi için kapasitesinin daha fazla olması gerekirdi bence

kaya

12 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 17:13

peki stadın üzerine kapanacak olan aparatı bu görseldeki çatının neresine konuyor acaba detaylı bilgi ve resim kaynağınız varsa link vererek açıklarsanız seviniriz

oita stadium big eye (japonya)

sapporo dome (japonya)[/b]

En son kaya tarafından Pzr 12 Mar 2006, 17:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Derya Yıldız
12 yıl önce - Pzr 12 Mar 2006, 17:43

Alıntı:
peki stadın üzerine kapanacak olan aparatı bu görseldeki çatının neresine konuyor acaba detaylı bilgi ve resim kaynağınız varsa link vererek açıklarsanız seviniriz

ALT TRİBÜNLER
KALE ARKASI: 2499+2433 = 4932 KİŞİ
DOĞU TRİBÜNÜ: 2345 KİŞİ
BATI TRİBÜNÜ: 2200 KİŞİ
TOPLAM:9477 KİŞİ

ÜST TRİBÜNLER
KALE ARKASI 5931+5920= 11871 KİŞİ
DOĞU TRİBÜNÜ: 5611 KİŞİ
BATI TRİBÜNÜ (ŞEREF): 4038 KİŞİ
-PROTOKOL: 40
-ŞEREF...:500
-BASIN(MASALI)...: 108
-BASIN.......189 KİŞİ

TOPLAM: 22357 KİŞİ

GENEL STADYUMUN KAPASİTESİ: 32864 KİŞİ

LOCALAR:
KÜÇÜK LOCA 16 KİŞİLİK 24 ADET: 984 KİŞİ
KAFE LOCA: 23 KİŞİLİK 2 ADET: 46 KİŞİ
TOPLAM: 1030 KİŞİ

80 KİŞİLİK AÇIK KAFE 1 ADET: 80 KİŞİ
100 KİŞİLİK RESTORANT 1 ADET: 100 KİŞİ

OTOPARK:
AÇIK
-ARAÇ 1500 ADET
-OTOBÜS: 8 ADET

KAPALI
-PROTOKOL: 15 ADET
-LOCA/BASIN: 193 ADET
GENEL TOPLAM: 1716

ALANLAR:
YEŞİL ALAN: 27257 M2
OTOPARK ALAN: 52317 M2
İNŞAAT ALANI: 63127 M2
TOPLAM ALAN: 145000 M2

ben sabah ve hürriyet gazetelerinde okumuştum nette ararsanız bulursunuz sanırım nokta

En son Derya Yıldız tarafından Pzr 12 Mar 2006, 17:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Atila
12 yıl önce - Pts 13 Mar 2006, 02:07

Bir kac sene, 1998 önce Daniamark'da Brøndby takimi yeni bir stadyum yaptu, ve ondan sonra Danimarka süperligindeki tüm takimlar yeni stayumlar yapmay basladi.

InshaAllah bu Türkiye'de gerceklesir. Zaten Trabzon 35 bin kapasiteli yeni bir stadyumun temmeli bu sezon sonra atiyor, Bursa'da yapacak, Konya'da konusuluyor.... Hayirlisi hadi  

Seyfo
12 yıl önce - Sal 27 Hzr 2006, 21:32

"En güzel stad bizim stad olacak"

Özhaseki, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kayseri Erciyesspor'un yeni tesis binasının açılışında, klasik belediyecilik anlayışına dayanmadan farklı alanlarda da hizmet sunmaya çalıştıklarını kaydetti.
Kanunların belediyelere yüklediği görevlerin belli olduğunu, ancak büyüyen ve gelişen şehirlerde çeşitli ihtiyaçların ortaya çıktığını ifade eden Özhaseki, hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.
Kayseri'nin sanayi ve ticarette, belediyecilikte model şehir olduğunu, sporda da adından söz ettirdiğini belirten Özhaseki, Kayseri'ye yakışır bir stat yapımı için hazırlıkların sürdüğünü kaydetti.
Spor alanında kalıcı hizmetler sunmayı amaçladıklarını vurgulayan Özhaseki, yeni statla ilgili şu bilgileri verdi:

''Türkiye'nin en güzel stadını yapacağız. 33 bin kişilik bu statla belki Şükrü Saracoğlu Stadı yarışabilir. Ağustos ayının başında ihalesini yapacağız. Bu ihaleye, 'mevcut stadın yerini kim almak isterse stadı o yapacak' diye çıkıyoruz. Fakat, 'Biz arsa karşılığı bu işi yapmayız' gibi bir anlayış çıkarsa, 10 gün sonrasına bir ihale daha koyduk. Aynı yer için 2 ihale yapmamızdaki amaç, temeli bir an önce atabilmektir. İşlerimiz yolunda giderse Ağustos ayının sonuna doğru stadın temelini atarız. 1 yıl geçmeden de bu stadı bitiririz.''

KayseriGündem

Serkan Erdoğan

12 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2006, 01:39

Bu proje gerçekten Türkiye'deki diğer Büyükşehirlere örnek olacak.Benim dikkatimi çeken husus stadın içinde koşu pistinin olmaması.Bu beni gerçekten sevindirdi.Tribünlerin kaleye yakın olması ve üstünün tamamen kapanacak şekilde yapılması da ayrı bir güzellik.Benim dileğim diğer şehirlerinde böyle projeler tasarlaması.(konya,bursa,antalya,trabzon...)

Atila
12 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2006, 03:36

Yapilak stadyum yeni bir yerde ve yepyeni bir yapi olacak. Mevcut yerde yeni bir proje gelistirilmis: Hataane, ticari merkez vs. Dolayisiyla, Stadyum'un sponsorun Kadir Has, yani bazi giderleri o ödüyor. Yani eski stadyum yikilacak, ve yeni stadyumun adi Kadir Has olacak.

www.sercan.de
12 yıl önce - Çrş 28 Hzr 2006, 13:35

ve buda iyi
sadece Türkiyenin en büyük stadin adi Atatürk olmali

diger stadyumlar Atatürke laik degil

Burhanettin Akbaş

12 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2006, 02:28
Yeni Stadyum

Arkadaşlar,
Kayseri'ye yeni stadyum için geriye sayım başladı. Bundan sonra inşaatından başlayarak, son haline kadar iyi bir fotoğraf arşivi oluşacağına inanıyorum. Bana gelen son haberle birlikte ok yaydan çıkmış durumda. Haydi Hayırlısı diyelim.

Alıntı:
Dünya Kupası maçlarının oynandığı Güney Kore'deki stattan esinlenerek yapılan proje hayata geçirildiğinde, Kayseri modern stadyuma kavuşacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, yeni stat projesini Kayserispor yönetimi, futbolcular ve basına tanıtırken, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile görüşmelerin sürdüğünü ve bir pürüz çıkmaması durumunda 3-4 ay içerisinde Kayseri'ye yeni statın temelini atacaklarını söyledi. Özhaseki, temeli atıldıktan sonra yeni stadı iki sene içerisinde bitirebileceklerini belirtirken, "Bizim acelemiz yok. Bekliyoruz. Amacımız Kayseri'nin modern stada kavuşması. Yeni stat projesini Dünya Kupası maçlarının oynandığı Güney Kore'deki stadyumdan esinlenerek hazırlattık. Yeni stat Ankara yolu üzerinde olacak. Kapasitesi 30 bin kişilik olacak ve 30 milyon dolara mal olacak. Ayrıca statın üstü kapalı olacak" diye konuştu.

(+)

(+)

(+)

(+)

[Görünmeyen fotoğraf yeniden yüklendi. - HAKAN© - Pts 04 Arl 2006, 11:31 ]

Gökhan Erdoğan

12 yıl önce - Cmt 05 Ağu 2006, 02:46

Dört gözle beklediğim ve evime de yakın olacağı için gerçekten çok mutluyum    
Kayseri bir çok konuda öncülük ettiği gibi bu konuda da öncülük eder de inşallah Anadolunun dört bir yanında yükselen bu tip stadyumlar çoğalır...
Projeyi de beğendim ama ben kapasitenin en az 50.000 kişi olmasını istiyordum.Mantıklısı da bu zaten.Sadece Kayserisporun ve Erciyessporum maç yapacağı düşünülerek bir stad yapılmamalı.Bunun daha Dünya kupası var Avrupa kupası var,milli maçı var değil mi???  

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET